ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se ponekad cini da vecina vjernika ovdje misli da Adris ima neogranicene izvore sredstava i novca na racunima.

Ako izgube recimo 700 milijuna do milijarde kuna bacili su dvije godine u vjetar, tako da se nekim izdasnim dividendama uopce ne bih trenutno bavio.

Maistra: Broj noćenja u Rovinju 1-3.mj.(106k noćenja) = +70%
CROS: Bruto premija 1-3.mj.= 960mil. HRK (+7%)


Vlahoviću – kolika će se dividenda isplatiti ove godine i jel to pitanje kod vas izaziva nelagodu?

Hebote, mogli smo biti vlasnici Jamnice i Leda 😭

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa kakva izgubljena milijarda???
Upravo je sada stvar u tome da će biti izgubljeno nešto sitno od toga, upravo zato bi sad cijena trebala porasti značajno u odnosu na vrijeme kad se nije znalo koliko će se naplatiti!
Milijarda nije bila upitna čak ni tada jer se znalo da će ipak Agrokor vrijediti, ali sad vidimo da su u nagodbi prilično dobro prošli svi (osim dioniočara Todexa).

Neće biti izgubljeno sitno kako sada stvari stoje nego će biti izgubljeno krupno. Adris očito je, ne prolazi dobro.

Ti znas tocno kako stoje stvari?

Znam kako izgleda javno objavljeni nacrt nagodbe i čitao sam novinske komentare na tu temu. Drugi vjerovnici sa financijskim vjerovnicima ne dijele mišljenje s Antom Vlahovicem da su njegova jamstva jača od njihovih. A ti drugi su većina kako sada stvari stoje.

U posljednje se vrijeme dosta fantazira na ovim stranicama i očekuje da će se sve “ispasti dobro” po defaultu. Ne znam, meni se to tako ne čini.



Vlahoviću – kolika će se dividenda isplatiti ove godine i jel to pitanje kod vas izaziva nelagodu?

Zašto? Meni bi na njegovom mjestu to pitanje izazivalo veliku ugodu. Ako isplate izdašnu dividendu, njemu odlicno. Ako ne isplate, njemu opet odlicno (puno ostaje u kasici)
[/quote]
Tocno. Sve vise podsjeca na Todorica. Rusi trljaju ručice 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Znam kako izgleda javno objavljeni nacrt nagodbe i čitao sam novinske komentare na tu temu. Drugi vjerovnici sa financijskim vjerovnicima ne dijele mišljenje s Antom Vlahovicem da su njegova jamstva jača od njihovih. A ti drugi su većina kako sada stvari stoje.

U posljednje se vrijeme dosta fantazira na ovim stranicama i očekuje da će se sve “ispasti dobro” po defaultu. Ne znam, meni se to tako ne čini.

sve je moguće. samo pitam. jer po novinskim napisima (a novinski napisi su jedine informacije koje trenutno imam), ja ništa ne mogu zaključiti, samo nagađati. sve može biti i ovako i onako. papir i novinarska stručnost trpi sve. mislila sam da ti znaš nešto više kako stoje stvari.


Neće biti izgubljeno sitno kako sada stvari stoje nego će biti izgubljeno krupno. Adris očito je, ne prolazi dobro.

adris nije potpisao nagodbu i to govori da je prošao lošije od očekivanja
bliži se i datum kada adris podnaša financijsko izvješće i već se sada može pred postaviti da ne će biti u potpunosti transparentno kao ni dosadašnja

Adris je htio dobiti 100% jer su imali dobra jamstva, zato rade to, ali i ovako će dobiti najveći dio, tako da tu nema nikakvog problema za njih.

opet ste se uhvatili licitiranja koliko su dobili a koliko izgubili.
mene na ovoj cijeni zadovoljava i da su sve izgubili i da ne isplate ni dividendu a vjerujem da su naplatili 30% i ne treba imati veća očekivanja a sve više od toga došlo ne došlo meni svejedno bitno je da je nakon godinu dana mrcvarenja priči došao kraj i možemo dalje .


opet ste se uhvatili licitiranja koliko su dobili a koliko izgubili.
mene na ovoj cijeni zadovoljava i da su sve izgubili i da ne isplate ni dividendu a vjerujem da su naplatili 30% i ne treba imati veća očekivanja a sve više od toga došlo ne došlo meni svejedno bitno je da je nakon godinu dana mrcvarenja priči došao kraj i možemo dalje .

a cijena dionice je pala kao da su izgubili sve i još malo više 🙂


opet ste se uhvatili licitiranja koliko su dobili a koliko izgubili.
mene na ovoj cijeni zadovoljava i da su sve izgubili i da ne isplate ni dividendu a vjerujem da su naplatili 30% i ne treba imati veća očekivanja a sve više od toga došlo ne došlo meni svejedno bitno je da je nakon godinu dana mrcvarenja priči došao kraj i možemo dalje .

Tebi svejedno jesu izgubili 70%. Dio toga je mogla biti tvoja dividenda.


Adris je htio dobiti 100% jer su imali dobra jamstva, zato rade to, ali i ovako će dobiti najveći dio, tako da tu nema nikakvog problema za njih.

nisam baš siguran u to jer koliko se sjećam oni su imali založno pravo na dionicama jamnice i još nekih kompanija, ali ako te firme ostaju bez imovine, samo s dugovima, onda im ta založna jamstva na dionicama realno jako malo vrijede

New Report

Close