ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

Pa već sam javno pitao kako to da ova dionica uopće nije prošla korekciju?!



Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

Pa već sam javno pitao kako to da ova dionica uopće nije prošla korekciju?!
[/quote]

Kolega, pohvalan je vaš interes za obaviještavanje javnosti 😁
Prema https://www.mojedionice.com/dionica/ADRS-P-A BVPS je 535 kn.
EPS u ovoj godini će biti blizu 30 kn.

Ako otpis prema Agrokoru bude 30% dioničari će izgubiti cca. 20 kn/dionici (ili 35 kn ako bude 50%).
Ujedno ADRIS ima fantastičnu priliku, budući da ima ogromnu financijsku polugu, da kupi nekoliko najvrijednijih Agrokorovih sastavnica kad se budu prodavale.

Bilo bi lijepo kad bi se očitovali koliko bi po vama ADRS2 trebao biti? 300? 😃

Ocekivano cijenovno priblizavanje P i R dionice. Steta samo sto se to nije dogodilo na nacin da je R ostala na 600 a P na 550.

@ skroznovi
kažete kolega: “Ujedno ADRIS ima fantastičnu priliku, budući da ima ogromnu financijsku polugu, da kupi nekoliko najvrijednijih Agrokorovih sastavnica kad se budu prodavale.”

Ajmo zdravo seljački…na zadnji dan trgovanja dionicama Jamnice (njih sam izdvojio jer je kredit Agrokoru u najvećoj mjeri izgleda osiguran na taj način) je tržišna kapitalizacija cijele Jamnice bila oko 1,2 milijarde…gazdin udio u tome je “tri kvarte”, znači oko 900 miliončeka…Adris je, što mi sa naše strane zovemo kreditom, a druga strana to zove “poklonom”, dakle, Adris je “kreditirao/poklonio” gazdi milijardu kuna (a ako se dobro sjećam, u izvješćima Adrisa je bila i veća svota navedena, al nek bude ova okrugla)…pa čak i da je gazda plaćao kamatu, pa čak i da je bila 10% (izražavam sumnju i u plaćanje i u visinu kamate jer nemam tih podataka) Adris je kratak za bar 500-600 miliončeka i za to mu je valjda garancija “tri kvarte” Jamnice koja je solidarni jamac za kredite Agrokora i to u višestruko većoj svoti nego što uopće ima imovine??? Meni izgleda da je Adris već sad, bez da više lipe potroši, preskupo platio najvrijedniju Agrokorovu perjanicu, a u pravu ste za financijsku polugu…trebati će kad budemo vraćali gazdine dugove.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Bliži se i ta 2018. za koju je najavljivan izlazak na jednu od europskuh burzi.
Rade li još uvijek na tome ili su i oni odustali kao Toda?
Eventualne akvizicije i eventualno listanje na neku veliku europsku burzu u nadolazećoj godini držat će nas napete ko praćku.

A tko ce na IPO kupiti dionice tvrtke koja je 1 milijardu kuna poklonila za victoria secret i ostale tričarije. Tko vjeruje u takve firme i njihove uprave ? Nakon ovoga s Agrokorom oni se samo mogu prodati. .

Status Quo: Roll Over Lay Down


Bliži se i ta 2018. za koju je najavljivan izlazak na jednu od europskuh burzi.
Rade li još uvijek na tome ili su i oni odustali kao Toda?
Eventualne akvizicije i eventualno listanje na neku veliku europsku burzu u nadolazećoj godini držat će nas napete ko praćku.

Odustali ili lagali kao Toda. Toda nikad nije imao namjeru izlaska na burzu, osim sad kad više ne može.

Adris na LSE je u rangu te prevare. Da se nešto događa, znali bi.

@tartufar
ADRIS nije kupio Jamnicu već ima dionice JMNC kao kolateral za dani kredit.
Kolateral nije aktiviran jer dospijeva krajem godine a pitanje jel ga je uopće moguće aktivirati zbog LEX AGROKORA. I da je to moguće mislim da se to ADRISu uopće nebi isplatilo jer će dioničari Agrokorovih firmi najviše izgubiti (100%). To će već procjeniti njihovi stručnjaci.
Kao što vidimo ovih dana taj kolateral u dionicama ne vrijedi baš ništa tako da je ADRIS otprilike u rangu s SPERBANK po kvaliteti osiguranja za dani kredit.
Kroz 1 godinu će ići nagodba gdje će se svi dogovoriti koliko tko otpisuje.
Najcrnji scenarij je 50% što bi na milijardu i 200 mil kn (konsolidirani dug Agrokora prema Adris grupi) bilo cca. 35 kn po dionici (otprilike jednogodišnja dobit Adrisa).
Nema tu nikakvog crnjaka, samo pojedine kolege žele što niži ulaz 😆


A tko ce na IPO kupiti dionice tvrtke koja je 1 milijardu kuna poklonila za victoria secret i ostale tričarije. Tko vjeruje u takve firme i njihove uprave ? Nakon ovoga s Agrokorom oni se samo mogu prodati. .

To s Victoria Secret su gluposti, cijene su iste kao u Lisci ili Palmersu samo sitna raja misli tko zna što je to 😁
https://www.victoriassecret.com/bras-mobile free delivery on $125 😆

Majke mi, ne znaš jesi li na poslovnom ili na forum.hr/trač…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ako ne bude IPO onda ne Ante zreo za umirovljenje …….

@skroznovi

Konsolidirani dug nije 1,2 nego 1,5 milijardi kuna kada se u obzir uzme i izloženost iz deala sa BAT-om.

I dug je dospio jer prema članku 29. stavak 4 Lex Agrokora, sve tražbine danom otvaranja izvanredne uprave nad Agrokorom smatraju se dospjelima.

citiram:

Anonimno, 11.10.2017. u 09:37
POGLAVLJE 5.
VJEROVNICI U POSTUPKU IZVANREDNE UPRAVE
Vjerovnici, razvrstavanje u skupine i dospjelost tražbina
Članak 29.
(1) Vjerovnici u postupku izvanredne uprave su osobni vjerovnici koji u vrijeme otvaranja postupka izvanredne uprave imaju imovinskopravnu tražbinu prema dužniku i/ili povezanim i ovisnim društvima.
(2) Vjerovnici iz stavka 1. ovoga članka se prema svojim tražbinama razvrstavaju u skupine.
(3) Prava vjerovnika iz stavka 1. ovoga članka mogu biti drugačija ako je ovim Zakonom tako određeno.
(4) Nedospjele tražbine dospijevaju otvaranjem postupka izvanredne uprave.
(5) Ako se na tražbine iz stavka 4. ovoga članka nisu plaćale kamate, smatrat će se da su se na njih plaćale zakonske kamate i tražbine će se smanjiti na iznos koji bi, prema uračunavanju zakonskih kamata za vrijeme od otvaranja postupka izvanredne uprave do dospijeća, odgovarao punom iznosu tražbina.

Koliko me pamcenje sluzi da sad ne trazim Adris je do sad rezervirao oko 50-tak % sta znaci da je jedini on od svih sudionika to proknjizio i da neke vece nepoznanice kroz rdig i bilancu ne bi trebali ocekivat, dok kod svih ostalih tek mozemo ocekivat vece nepoznanice, sta znaci da konacni rasplet nagodbe ne bi trebao imat veci utjecaj na adris ako dodje do nagodbe, za razliku od ostalih.

Ignore : renči

@StatusQuo
Krivo te pamćenje služi…pročitaj revidirano 2016
I još će tu biti vraćanja keša prema BAT-u…
Ubiti najmanje 2 godišnje dobiti papapapa

Ramljak je rekao da je pozajmica od milijardu kuna izdana Agrokoru 2011 godine na ročnost od godini dana, i svake godine potpisan novi aneks gdje se produžuje ročnost za još godinu dana(nekakav revolving kredit). Tu pozajmicu u svojim knjigama Agrokor je vodio kao po ramljakovim riječima ne kao obvezu nego kao kapitalnu rezervu.
Pa mi je palo na pamet kao u bankama hibridna štednja, daju ti višu kamatu a ako kapitalna advekatnost padne ta štednja postaje kapital i dobiješ dionice banke.
Što ako u tom ugovoru stvarno piše neki takav članak da to Agrokor može korisiti kao kapitalna rezerva, u tom slučaju adris je novi dioničar Agrokora, tj ostao je bez svoje pozajmice, crno na bijelo.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close