ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidi se da su sve stručne financijaše i računovođe prepustili TDR-u. Kada se gleda konsolidirano izvješće amortizaciju ne znaju niti prepisati prema novčanom toku te umjesto 61.489.920 iz RDG-a piše 313.640.603 amortizacije u novčanom toku prema indirektnoj metodi za tekuće razdoblje. Gdje su našli ovog novog za računovodstvo, a da kod Pripuza iz CIOSA, a ovaj koji je to potpisao je još bolji…

Što je sa ovim izvješćem? Ovo namjerno da zbune ljude ili se samo rade blesavi!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Što je sa ovim izvješćem? Ovo namjerno da zbune ljude ili se samo rade blesavi!?

zbog čega je ovolčiki gubitak u zadnjem tromjesečju?

bla bla bla…..
Tvrtka jedino ima novac na računu i novac uložen u projekte sa povratom od 20+ godina……

…Adris u fokusu investitora nakon objave poslovnih rezultat za Q4.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-adris-u-fokusu-investitora/ar-131072/

29.02 MAIS
4Q15 k kv.
kum. -14%
+16% +29% g
+11% d
29.02 ADRS
4Q15 k kv.
kum. -21%
+20% +545% g
+422% d

29.02 CROS
4Q15 k kv.
kum. +3%
+3% g -> d
g -> d


…Adris u fokusu investitora nakon objave poslovnih rezultat za Q4.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-adris-u-fokusu-investitora/ar-131072/

a kad Adris nije u fokusu. Čuj pišu netom prije zatvaranja burzi, a izvješće su objavili netom prije ponoći.
No, izvješće mi nije baš najjasnije.
Koliki udio imaju poslovni rezultati Maistre, Croatia osiguranja, Cromarisa?
Ove godine su imali značajan financijski prihod uslijed prodaje TDR-a, ali ako se isključi to, nekako mi nije nešto..

Dani zajmovi, depoziti i slično 5.131.912.546

Ukupna kratkotrajna financijska imovina 5,57 milijardi kuna

Biti će dobar dividendni prinos u svakom slučaju.

Ako sam dobro ukrstio brojke book value je nekih 523,00 kn po dionici.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ima i PBZ i ZABA još više love, pa je ne mogu plasirati……

To su banke, oni novce moraju plasirati, to nisu njihovi novci, a ADRS ih moze i potrositi i isplatiti dionicarima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Ivan1902
Nisi shvatio sarkazam…..

po naslovu ova firma je propala
http://www.seebiz.eu/adris-gotovo-upeterostrucio-gubitak/ar-131077/

da se loše upravlja u tome ima nešto pa je PC i njegova ekipa u pravu pa se je pričalo i o preuzimanju itd
Pričekajmo da se AV javi objavom poslovanja za adrisgrupu i najavu za 2016,Poslije Co i prodaje TDR mnogo je toga još ostalo za poštelati a meni osobno nije baš transparentno kako tko posluje unutar grupe.
Dioničari će još ove godine biti zadovoljni ako padne 30 kn dividende.Ali ako ne bude ACIa,Opatije,Triglava
pa čekati najavu za 2018 i Londonu.Mnogo upitnika za toliki keš ..

da li netko zna kad je najava za divku ?

New Report

Close