ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Taj članak je pun gluposti i proizvoljnih zaključaka. Činjenice su sljedeće i lako se provjere uvidom u financijska izvješća objavljena na stranicama ZSE. Npr. posljednje desetljeće koje se spominje, za Adris stvari stoje ovako:
2004. godina Kapital i rezerve 3.938.981.000,00 kn
Dobit 768.429.000,00 kn
2014. godina Kapital i rezerve 9.100.208.958,00 kn
Dobit 351.306.937,00 kn
Cijenu dionice kroz to desetljeće uopće neću komentirati, ista je sada kao što je bila tada.
Moj zaključak je da je situacija i više nego zrela da dođe do promjena.

Moguće je da je seebiz Vlahovićev trbuhozborac i lijepo da postoji netko tko će eksplicirati njegove stavove. Međutim, u zadnjoj rečenici taj je vid razmišljanja doveden do apsurda.

“Sve dok ta ulaganja ne daju očekivane rezultate, teško je očekivati da će Adris u prodaju.”

Apsurd je u sljedećem – ako rezultati budu loši, dakle nikada se ni ne pojave, Adris nikada neće u prodaju.

Tu nema ekonomske logike.

Ovdje je, čak i na određenoj simboličkoj razini, sukob između kapitalista koje predvodi Plinio i samoupravog socijaliste Ante. Ovima prvima novac je važniji od društvene koristi (uvjetno rečeno, jer spaliti 100 milijuna kuna u obveznice Nexe nije društvena korist).

Ekonomska logika nalaže pobjedu kapitalističke opcije, ali u konačnici, nam kao malim dioničarima više je bitno da bitka počne, nego tko će u njoj pobijediti.


hasen je stigao, to ne može biti loše.

Slične postove je pisao na VERN-u na cijeni od 60 kuna.

A potpuno suprotne na DIOK-u na 30.

Vrhunski analitičar, lopina se može pokrit ušima… [emo_smijeh][emo_smijeh]

A rekao je da neće više pisati na forumu, to mi je nekako poznato, već je netko tako odlazio i vraćao se pedesetak puta.[emo_smijesak]
Naravno da mi nije intencija tjerati kolegu, dapače, neka piše, zabava je zagarantirana.

Nažalost, ćini se da se pogubilo sve novce na burzi pa se druka protiv svih dionica u HR, ako ga to veseli samo naprijed, premda mislim da ima stvari koje bi čovjeka više trebali veseliti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovu pri;u je nemoguce zaustaviti, ovo se samo moze odgoditi al ne za dugo,adris ce dobit novu obitelj gdje ce se bolje osjecati ali i mi.

Ovaj Ivan se hvali kako je 2 godine analizirao adris, i u tih 2 godine svojom analzom uspio je propustiti rast dionice s 290 na evo sada 560kn. I nakon te super analize i propustene dobiti zakljucak je kako “adrs ne valja 🙂 “.

AV se moze obraniti jedino ako nade jaceg partnera od J&T i ponudi vecu cijenu od njih, sve u svemu jako dobro za male dionicare sto i pokazuje suplji ask.

...


Ovaj Ivan se hvali kako je 2 godine analizirao adris, i u tih 2 godine svojom analzom uspio je propustiti rast dionice s 290 na evo sada 560kn. I nakon te super analize i propustene dobiti zakljucak je kako "adrs ne valja 🙂 ".

AV se moze obraniti jedino ako nade jaceg partnera od J&T i ponudi vecu cijenu od njih, sve u svemu jako dobro za male dionicare sto i pokazuje suplji ask.

I još se usudi napisati to.
I još kaže da nema prodaje Adrisa ako g. Vlahušić tako ne odluči.
A ovaj ima manje od 25 % dionica. O Bože ..
Pa ljudi moji je li to moguće pa gdje je stara ekipa sa foruma, ovi mladi danas nisu za ništa, vjerujem da više igraju playstation i gledaju sapunice nego što proučavaju TK.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

uskoro razlika između r i p cca 200 kn …….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


uskoro razlika između r i p cca 200 kn …….

Da, nevjerojatno..
Razumujem da je trenutno veća vrijednost R dionice jer nosi glasačka prava. Ali vrijednost same firme jednako oslikavaju i P i R dionica. Sada je pitanje, koja je realna vrijednost, jer kad-tad ce ova prepucavanja oko vlasništva završiti a firma će i dalje opstati!


uskoro razlika između r i p cca 200 kn …….

Da i? Jel znaš zašto je tako?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

samo konstatiram tenutno stanje . ali eto, kad već pitaš , ne bi bilo loše da svima nama ponoviš gradivo. ja sam ti kampanjac [emo_smijeh]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ plavi
druze plavi, evo post od starog korisnika.

Znas zasto nema prodaje Adris ako to AV ne amenuje?
Zato sto on sa svojh 20% udjela a sigurno sa kompanjonima ima preko 25% (ako Plinijeva struja može do 50& može i Antina), može zagorčati život svakom investitoru.

Što treba bilo kojem investitoru koji bi htio preuzeti Adris (zvao se on J&T, Blackstone, KKR) da se svađa sa AV-om.

Ne nudi akvizicija Adrisa neke sinergije da se isplati preplaćivati i svađati..

Imam dionice Adrisa i osobno sam protiv prodaje u ovome trenutku…
(ossim ako je cijena 20X EBITDA) a u to sumnjam…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


@ plavi
druze plavi, evo post od starog korisnika.

Znas zasto nema prodaje Adris ako to AV ne amenuje?
Zato sto on sa svojh 20% udjela a sigurno sa kompanjonima ima preko 25% (ako Plinijeva struja može do 50& može i Antina), može zagorčati život svakom investitoru.

Što treba bilo kojem investitoru koji bi htio preuzeti Adris (zvao se on J&T, Blackstone, KKR) da se svađa sa AV-om.

Ne nudi akvizicija Adrisa neke sinergije da se isplati preplaćivati i svađati..

Imam dionice Adrisa i osobno sam protiv prodaje u ovome trenutku…
(ossim ako je cijena 20X EBITDA) a u to sumnjam…

Ante ima 20%. Koga još ima Ante, to je irelevantno. Bitno je koliko Ante ima novca. Ima li Ante više novca za kupit te dionice, ili netko drugi ima više novce za kupit te dionice.

Možda Ante ima i 60% kad je ADRS na 300, možda bi imao 80% da je ADRS na 200.

Ali koliko ima Ante kad je ADRS na 750, to je pravo pitanje.

@ blueman

druže blue .. [emo_smijesak]

vidjet ćemo, da ne idem u rasprave jer nemam baš vremena, slažem se sa lebowskim oko navedenog i porednog. Ne vidim kako bi netko sa 25 % zagorčavao život većinskome, ja bih razmislio o ca. 800 kuna .. barem dio ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


samo konstatiram tenutno stanje . ali eto, kad već pitaš , ne bi bilo loše da svima nama ponoviš gradivo. ja sam ti kampanjac [emo_smijeh]

pa vrlo jednostavno…R-A znači REALNA. Ne znaju se osnove a trguje se dijonicama…Napaćena burza u napaćenoj zemlji…cccc

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

….ili ti ga REDOVNA. ccccc

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ili ti ga: ona koja -Raste, i ona koja -Pada 🙂

...

New Report

Close