ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je copy paste iz rječnika pojmova. Nisam ja pisao. U svakom slučaju, kad imate P-A ne odlučujete ni o čemu, pa tako niti o tome kako će se rasporediti dobit, odnosno koliku će vam dididendu isplatiti.

S ovom sadašnjom razlikom od 50% u cijeni između R-A i P-A, za mene je izbor jasan.

Nigdje razlike između povlaštenih i redovnih (kao i ovdje do zadnjeg vremena) nisu veće od max 10-ak%, tako da će se, u ne tako dugom razdoblju to morati iznivelirati!

Živi bili pa vidjeli!

Tko smatra da će R-A i dalje rasti za slučaj da bi bilo nešto od ove priče oko stranaca, neka je kupuje i dalje, ali P-A je sada prepodcjenjena (bez obzira da li je uspoređujemo s R-A ili prema fundamentima tvrtke).


To je copy paste iz rječnika pojmova. Nisam ja pisao. U svakom slučaju, kad imate P-A ne odlučujete ni o čemu, pa tako niti o tome kako će se rasporediti dobit, odnosno koliku će vam dididendu isplatiti.

Ma u redu je to, ali ako pretpostavimo da se posluje sve po zakonu, a dobit se isplaćuje jedino putem dividende, onda su iste i P-A i R-A dionice, jer ako se donese odluka o isplati dividende, onda se ne može jednima isplatiti a drugima ne (čak prije P-A nego R-A).

A znamo da je svakom vlasniku u interesu isplaćivati si najveću moguću dividendu (ako ostane nakon potrebnih investicija naravno).

Ovo pisanje po forumu nema prevelikog smisla, i mislim da je kod ove dionice najbolje mirno (i to zaista mirno, jer sad je potencijal tvrtke apsolutno neupitan i strašan) čekati da odradi očekivane razine koje procjenjuju analitičari, a ja bih se u ovom slučaju složio s njima (za razliku od nekih drugih slučajeva!

Pozdrav svima (i ljubiteljima R-A i P-A jer oboje moraju (zasluženo) biti nagrađeni s ovim dvjema dionicama)!!![emo_novac]

Evo opozicije u akciji na burzi!!!! Skidaju se tisućice ADRIS-R u komadu

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Evo opozicije u akciji na burzi!!!! Skidaju se tisućice ADRIS-R u komadu

… da, tako izgleda – gotovo 3x veći broj trgovanih dionica R serije…


Možda na onu koja se iz firme izvuće nelegalnim putem, a to naravno mogu samo oni koji upravljaju firmom! Ono…za hrvatski način poslovanja valjda postoji i udžbenik napisan. [emo_smijeh]

A sto je s dividendom kroz buy back ? Npr kao sto je ADRS napravio pocetkom ove godien i otkupio veliku kolicinu R dionica.

...



Možda na onu koja se iz firme izvuće nelegalnim putem, a to naravno mogu samo oni koji upravljaju firmom! Ono…za hrvatski način poslovanja valjda postoji i udžbenik napisan. [emo_smijeh]

A sto je s dividendom kroz buy back ? Npr kao sto je ADRS napravio pocetkom ove godien i otkupio veliku kolicinu R dionica.
[/quote]
Dobro. A koji je efekt buy backa? Smanjuje se broj dionica. Buy back samo R dionica opet bi doveo do jednake koristi i -P-ovcima i -R-ovcima.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne možete umjetno dignuti vrijednost -R, a da -P ostane manje vrijedan. Kada se sve dijeli po ukupnom broju dionica. Ova situacija sada, da je ovoliki raspon između -R i -P izdanja je samo zbog toga što trenutno -R dionice vrijede puno više zbog upravljačkih prava koje nose, a trenutno vlada borba za upravljačka prava. Kada ta borba ne bude tako izražena onda će se cijene morati pribliziti. Jednostavno, što se tiče poslovanja i ubiranja plodova poslovanja i -R i -P su jednako vrijedne.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

danas je malo krenulo…. ali dug je to još put . utakmica svakako “akcijski triler”.
očekujem ovdje i blok transkacija kao što je to bilo i ovih dana sa P-A.
u svakom slučaju up trend .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

KresoM,

case study: kako se kretala cijena R a kako P dionice nakon buybacka provedenog pocetkom ove godine?

...


KresoM,

case study: kako se kretala cijena R a kako P dionice nakon buybacka provedenog pocetkom ove godine?


he. Pa rezultat je ovo danas. Misiš da je to igra od pred neki dan? Pa ovo traje već neko vrijeme samo smo mi tek sada doznali razloge!

A da to nije slučaj, ta razlika kod buybacka bila bi samo kratkoga daha (zbog toga što bi u tom trenu bila veća potražnja za -R dionicama) ali tržište sve to nivelira. Pa tržište je prirodni sustav, mi to baš ne razumjemo u ovoj našoj žabokrečini. Radi na principu ponude i potražnje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

dionice koje imaju P seriju dionica, MORAJU (nisam 100% siguran da li samo u novcu) svake godine isplaćivati divku makar simboličnog iznosa! inače ne bi imale smisla. pogledajte plag. zadnjih dvije g divku dobiva samo P serija. simboličnih 1 kn.



p.s. također postoji još jedna stvar, nikad ne znate, da li će se možda sutra, ili za 5 ili 10 godina, P-A konvertirati u R-A…

Ivane, mislim da vam je to nemoguće. To ste pobrkali sa slučajem kada imate R-A i -R-B dionice koje su jednakovrijedne. Ovo ne bi imalo smisla. Uostalom, to bi trebalo biti izglasano na skupštini a tko i ZAŠTO bi glasao da sam sebi smanji postotak glasova?

Zamisli da si je tebi prijatelj posudio milijun kuna za kućni biznis. Ti si mu reko da djelite zaradu od biznisa, al da ti se ne mješa u kuću. Da li bi ikad sam od sebe mu dopustio da uz zaradu ima i pravo da ti se mješa u kuću? Mislim da ne bi. Dogovorili ste se jedno i zašto bi ti protiv sebe išo i davao mu veća prava ako ne moraš? A on te ničim na to ne može natjerati, a niti ima na to pravo da bi uopće tako nešto tražio.

Tako da, NEMA ŠANSE!
[/quote]

Ovo boldano je itekako moguće. U americi jako često se to događa. Buffet je recimo u dosta tvrtki na taj način ušao (mislim da je to bio slučaj s WP, i još nekim drugim manje poznatim tvrtkama, tj. iz nekog razloga ostali dioničari žele imati jakog igrača). Kod nekih nije nego mu je tvrtka isplatatila povlaštenu dionicu tj. recimo da se dogodilo isto kao što je Adris otkupio dionice prije par mjeseci (mislim da je imao sličan aražman s GS kad im je ‘dao’ 5 milijardi dolara 2008-2009).

Vodeća hrvatska tvrtka za upravljanje nekretninama

Abilia je tvrtka za upravljanje nekretninama koja posluje u sastavu Adris Grupe. Utemeljena je 2006. godine, čini je dvadesetak visokoobrazovanih stručnjaka iz područja arhitekture, graditeljstva, strojarstva i elektrotehnike, a upravlja investicijskim projektima i nekretninama cijele Adris Grupe.
Abilia d.o.o.
adresa: Obala Vladimira Nazora 1, 52 210 Rovinj
telefon: 052/ 801 207
internet: http://www.abilia.hr
direktor: Damir VANĐELIĆ, dipl. ing., MBA
djelatnost: upravljanje nekretninama
Abilia je specijalizirana tvrtka za upravljanje nekretninama svih članica Adris Grupe, vodeće hrvatske grupacije u području duhanske industrije, turizma i proizvodnje zdrave hrane. Tvrtka je utemeljena 2006. godine, a danas je čini dvadesetak visokoobrazovanih stručnjaka iz područja arhitekture, graditeljstva, strojarstva i elektrotehnike. Jedna je od tri tvrtke u Hrvatskoj koja je registrirana za upravljanje projektima i ima razinu voditelja A, B i C CAPM. Ukupna površina građevina u vlasništvu Adris Grupe kojima Abilia upravlja iznosi više od 650 000 m2, dok vrijednost dosadašnjih investicija koje je nadzirala iznosi oko 3 milijardi kuna, a pripremaju se ulaganja u iznosu većem od 1 mlrd. kuna.

U najznačajnije investicije koja je Abilia ostvarila ubrajaju se sljedeći projekti:
a) industrijske investicije:
• novi pogoni Tvornice duhana Rovinj i Istragrafike u Kanfanaru
b) turističke investicije:
• hotel ‘Lone’ s 5* u Rovinju
• hotel ‘Monte Mulini’ s 5* u Rovinju
• naselje ‘Belvedere’ s 4* u Vrsaru
• naselje ‘Petalon’ s 4* u Vrsaru
• hotel ‘Istra’ s 4* na Crvenom otoku
c) uredski prostori:
• Vila Vianelli u Rovinju u kojoj se nalaze uredi uprave tvrtke Maistra
d) stambeni prostori:
• stambena zgrada za potrebe zaposlenika Adris Grupe u Istarskoj ulici u Rovinju
e) stambeno-poslovna izgradnja:
• naselje Sveti Vid u Rovinju
Uz to, tu je i nekoliko investicija koje se planiraju ili su u tijeku, a među njima su najvažniji:
a) turističke investicije:
• ‘Grand Hotel Rovinj’ s 5* u Rovinju
b) uredski prostori:
• Poslovni centar Adris Grupe u Jagićevoj ulici u Zagrebu
c) stambeno-poslovna gradnja:
• stambeno-poslovna zgrada Paliaga u Rovinju.

ADRIS je stalno u fokusu a što je s• Poslovni centar Adris Grupe u Jagićevoj ulici u Zagrebu?

Do nedugo smo po novinama mogli pročitati kako će se na trgu BJelačića u zgradi
CO graditi hotel 5* a kuda ide CO s trga i iz Miramarske
http://globus.jutarnji.hr/kultura/duhanska-palaca-od-30-milijuna-eura
Iz Adrisa još nema najava o financ.izvješću,realizaciji planova itd

Obrana od neprijateljskog preuzimanja poremetila je i onako uvijek šture informacije iz Adrisahttp://globus.jutarnji.hr/kultura/duhanska-palaca-od-30-milijuna-eura

New Report

Close