ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad se iskrcaju… možemo pustiti mašti na volju tj.realizirati konzervativnu vrijednost dionice…[emo_smijesak]

Pokušavan naći do kojeg datuma PBZ mora prodati ADRS P-A i nalazim samo ovu odluku Hanfe. Ali ona vrijedi za 2014. – do 6. rujna 2014.

Vaš link …

Ima li što novije ???

eh, nadam se tome i ja, osim ako se ne pojavi neki novi veliki prodavač..no zadovoljan sam i sa ovim..
kada će objaviti novi poslovni plan, kada će krenuti u neke investicije, preuzimanja?

Evo što ja mislim.

Cijena dionice raste od pocetka godine i to na velikim prometima. Vecini Adris cini dio portfelj, sve sto smo ocekivali od Adrisa se dogodilo i to i optimisticnije nego smo ocekivali. Od prodajne cijene TDR-a pa do dividende. Jednostavno nece biti vise toliko bombasticnih stvari u buducnosti (izuzev eventualnog preuzimanja nekog osiguravajuceg drustva u Sloveniji ali to se moze, a i nemora dogoditi) zbog cega su mnogi odlucili unovciti zaradu.

Meni je Adris cinio 100% portfelja pa sam na 420 kn prodao malo vise od pola. NIKAD ne ulazite sav novac u jednu dionicu ali sam ja u Adris na 330kn jednostavno morao.

Adris ima u planovima do 2017. godine uloziti 4 miljarde kuna pa mi zbog toga i dalje cini 25% portfelja. Također su najavili i svake godine sve vecu dividendu.

Ako mislite preko noci zaraditi veliku lovu na Adrisu ostat cete razocarani ali zato mozete imati miran san dok vam lova lezi u ovoj firmi.

Na mene negativan dojam ostavlja koliko mali-srednji i ini ulagači loše percipiraju značaj trenutka kada se neke od kompanija odlučuju za isplatu većih dividendi no obično.Neke isplate dividendi nadmašuju i višegodišnji kte prinos na financijsku imovinu čuvanu u bankama.Ušli smo u zadnji period od 10-40 dana stjecanja prava i isplati navedenih dividendi s većim prinosom.Tu prvenstveno mislim na Adris ADRS-P-A koji isplaćuje dividendu sa skoro 10% prinosa a ako uručunamo i već isplaćenu to je i više od 10% na sadašnju razinu vrijednosti dionice na TK.Tu svakako spada i Franck FRNK-R-A čiji dividendni prinos doseže i do 15%.Isto tako ne treba zaboraviti ni Tankersku plovidbu TNPL-R-A čiji dividend yield je skoro 5%.Nezainteresiranost ulagača na ovolike dividend yield i to za dionice čije trenutne cijene su i ovako fundamentalno rapidno podcijenjene jasno govori koliko je naše tržište slijepo.Ipak može se očekivati da se u ovim danima finisha pred isplate dividendi sa povećim prinosom poveća potražnja za tim dionicama. http://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

Ja mislim da je netko bezobrazan pa nije želio plaćati 424 jer mu više odgovara 400-405.Nakon toga mislim da teško da će ostati na tim razinama!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Moze biti da sam preoptimistican medutim smatram da ce se rast dinice nastaviti i nakon isplate dividende. Moguce je da ce P dionica nesto malo pasti, no ubrzo ocekujem povratak na ove razine i rast. Za R dionicu ne ocekujem neki poseban pad nakon dividende, i mislim da ce i dalje rasti brzom dinamikom od P serije.

Uprava je vec par puta jasno pokazala da im je vise stalo do R serije nego do P serije, a to se vidi u ovom slucaju isplate dividende uz koju ce i ponistiti znacajan broj R dionica, i zanemariv broj P dionica.

...

pa logično da im je R dionica više vrijedna, kada ona donosi upravljačka prava. No, ne smijemo zanemarivati P seriju, jer kod svih isplata ona ipak ima prioritet! Ne vjerujem da će doći do razmimoilaženja u vrijednosti tih dviju dionica, dapače, mislim da će se težiti približavanju vrijednosti!
A približavanjem ex div dana cijena će se sve više povećavati, i samim time amortizirati eventualni pad poslije dana s pravima. Uglavnom, za male dioničare Adrisa je situacija i više nego odlična!

Ova dionica tone kao kamen…
Nije moj stil pisanja ali – istina je. Sve ostalo su samo priče kojima se svi volimo tješiti. Računice i predviđanja su potpuno nevažna kad je sve pitanje prodaje i potražnje. A trenutno se, htjeli mi to priznati ili ne, dionica ADRIS-P-A puno više prodaje nego kupuje…
Žao mi je poštovane kolege ali to je jednostavno tako. I da, neću se blamirati prema vama, naravno da mi to ne odgovara jer mi je prosjek 421,37… Kupio sam kod ove objave dividende od 40,00 kn.
Moje iskreno razmišljanje, nemojte se ljutiti…

Meni se čini kao da je ovdje najviše onih koji ovako razmišljaju:

“Podcijenjena je dionica, to svakako, dividenda daleko iznad 10%, i to isto vrijedi, ali kupio sam u ponedjeljak, a sad je već četvrtak, a još uvijek nije skočila 20%.”

Mnogi ovdje imaju svrabež prstiju i veliki nedostatak samopouzdanja.


Meni se čini kao da je ovdje najviše onih koji ovako razmišljaju:

"Podcijenjena je dionica, to svakako, dividenda daleko iznad 10%, i to isto vrijedi, ali kupio sam u ponedjeljak, a sad je već četvrtak, a još uvijek nije skočila 20%."

Mnogi ovdje imaju svrabež prstiju i veliki nedostatak samopouzdanja.

upravo to..ovo je ipak konzervativniji tip ulaganja, za dugoročne igrače..sigurnost prije svega 😉

@vdt

Ma dajte molim Vas tone kao kamen.

Malo ste nezadovoljni jer niste pogodili ulaz pa ste ušli na višem cjenovnom nivou ali sve će se to “popeglat”.

Ali reći da dionica tone kao kamen pa do “jučer” ste je mogli kupiti na tone po 365 kn sad je 409 + 50 kn dividende!
To što ste ušli po 421 nedaje vam zapravo da kažete da dijonica tone kao kamen!

Nikako!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Gle,

ja bih volio da dionica preko noći dođe na 600 kn, ali znam da neće. Ne kupujem dionicu već firmu koja stoji iza te dionice. To što pada – razmišljaj ovako: netko to i kupuje. Ja sam dugoročni i stalno sakupljam, zašto? jer mi se ne da zafrkavati sa ostalima koji dana skoče 30%, sutra padnu 40%, jednostavno nemam vremena za te gluposti. Ako ste promatrali dionicu u zadnjih nekoliko mjeseci, na svaku pozitivnu vijet je rapidno rasla da je neutralizirala ove manje padove.
I dalje mislim da je podcijenjena, i da vrijedi više nego trenutno, no tržište ima zadnju riječ. No ne bojte se, novac koji uložite zasigurno nije bačen novac.

Poštovani kolega lebowski – u pravu ste… Barem u mom slućaju. Možda su mi već malo živci načeti… Zdrav razum mi je govorio da bi cijena ipak trebala konstantno rasti do 11.09. Ovo je dividenda od 10% kakvu dugo dugo ova naša ZSE nije vidjela.
Mislio sam da će biti dobro. Za sada sam se prevario…

Poštovani kolega Mario44 – molim Vas napišite mi točno (ali uistinu točno) u kojem segmentu nisam bio u pravu u svom prethodnom postu. Što sam krivo napisao da nije potkrepljeno činjenicama. Kažete – “popeglat će se” ? Nemojte zaboraviti da u ovom trenutku imamo barem tri vrlo agresivna prodavača koji ukupno imaju “milijardu” kuna u dionicama ADRIS-P-A…
E sad da li imam nešto pravo ili nemam napisati, odnosno da li smijem iznijeti svoje mišljenje to ipak odlućuje netko drugi. Moderator, recimo…
Vi naprimjer vjerovatno smatrate da imate potpuno pravo napisati “popeglat će se”. Je li tako ?


Nemojte zaboraviti da u ovom trenutku imamo barem tri vrlo agresivna prodavača koji ukupno imaju "milijardu" kuna u dionicama ADRIS-P-A…

Nemojte pisati ovakve gluposti , radi se o zbirnim skrbničkim računima, gdje je moguće da netko i kupuje i prodaje.
Sada je očito da trenutno više ima prodavača, ali je pitanje koliko imaju još dionica za prodati, sigurno ne milijarde koje spominjete jer to se ne bi prodavalo na burzi svakodnevno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close