ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrijeme je da se prekinu spekulacije oko prodaje dionica PBZ OMFa, fond ih je morao prodati jer preuzimanjem Croatia osiguranja d.d. (koje je 50%tni vlasnik PBZ Croatia osiguranja d.d.) od strane Adris Grupe, mirovinsko društvo koje upravlja fondom i sam fond su postale povezane osobe s Adris Grupom.

Članak 134. točka 2. Zakona o obveznim mirovinskim fondovima (zakon je iz veljače 2014.) propisuje sljedeće:
Imovina mirovinskog fonda ne može biti uložena u vrijednosne papire izdane od depozitara mirovinskog fonda, bilo kojeg dioničara, odnosno vlasnika udjela mirovinskog društva, ili bilo koje osobe koja je povezana osoba s prethodno navedenim osobama.


vrijeme je da se prekinu spekulacije oko prodaje dionica PBZ OMFa, fond ih je morao prodati jer preuzimanjem Croatia osiguranja d.d. (koje je 50%tni vlasnik PBZ Croatia osiguranja d.d.) od strane Adris Grupe, mirovinsko društvo koje upravlja fondom i sam fond su postale povezane osobe s Adris Grupom.

Članak 134. točka 2. Zakona o obveznim mirovinskim fondovima (zakon je iz veljače 2014.) propisuje sljedeće:
Imovina mirovinskog fonda ne može biti uložena u vrijednosne papire izdane od depozitara mirovinskog fonda, bilo kojeg dioničara, odnosno vlasnika udjela mirovinskog društva, ili bilo koje osobe koja je povezana osoba s prethodno navedenim osobama.

pa fala bogu, s tim da su i sami zatražili 2 puta dodatnu odgodu prodaje kako bi dočekali eventualnu prodaju TDRa ali nisu uspjeli.

i vjerujem u kuloarske priče da Adris nije prihvatio njihove ponuđene P dionice nego da je uzeo samo manji dio (dok su R zgrabili samo tako) i oni su tu zasad “zapeli”, dakle nema nikakvih urota.

Izgleda krece novi krug otkupa uz sudjelovanje radnika 🙂

Ma jasno, sve su to rekla-kazala priče. Dosta ljudi ovdje kuka samo zbog činjenice što ima povlaštenu dionicu.

iz sadašnje objave http://www.zse.hr/default.aspx?id=58901 : Vrijednost pak kompanija koje su uvele neki od oblika participacije zaposlenika raste 3-4 posto brže od ostalih kompanija, dok se uz participativni menadžment taj rast može ubrzati i za 10-15 posto.

vrlo zanimljivo objašnjenje, bit će to po Alan Fordovskoj … djelatnicima 1 komad, Upravi 10,000 pa dok se ne potroši … pretjerujem, ali očito je borba za maltene svaku dionicu R da je “pod kontrolom”.

a P ? Ko nju šiša.

naravno, ovo su moji osobni zaključci.

PS i tko još šalje nepotpisane obavijesti u ime kompanije ?


vrijeme je da se prekinu spekulacije oko prodaje dionica PBZ OMFa, fond ih je morao prodati jer preuzimanjem Croatia osiguranja d.d. (koje je 50%tni vlasnik PBZ Croatia osiguranja d.d.) od strane Adris Grupe, mirovinsko društvo koje upravlja fondom i sam fond su postale povezane osobe s Adris Grupom.

Članak 134. točka 2. Zakona o obveznim mirovinskim fondovima (zakon je iz veljače 2014.) propisuje sljedeće:
Imovina mirovinskog fonda ne može biti uložena u vrijednosne papire izdane od depozitara mirovinskog fonda, bilo kojeg dioničara, odnosno vlasnika udjela mirovinskog društva, ili bilo koje osobe koja je povezana osoba s prethodno navedenim osobama.

ups ovo sam zaboravio [emo_ljut] i optužio čovjeka ni krivog ni dužnog

zato je povlaštena sve podcjenjenija i podcjenjenija..btw, stavili su datum 26.05., od kada se proglasi davaju unaprijed?neozbiljno…

ESOP

Adris pokreće novi program radničkog dioničarstva

i opet ću reći da radnici nisu zainteresirani i uopće ne uzimaju u obzir ovu ponudu jer za punu cjenu platit dionicu i da je vezana tri godine, mislim pa rađe ih kupiš direktno sa burze onda
Još jednom to se namješta za menađment i za pojedince a velika većina zaposlenika koji imaju plaće do 6 tisuća kuna (bar 90% ukupno zaposlenih) sigurno nisu zainteresirani
Neka se napiše članak (u što sumnjam) kad završi taj proces i neka se iznesu koji profil zaposlenika u adrisu je kupovao
Kao uvijek izvana sve lijepo a zapravo nešto sasvim deseto

garavo
ako se ne varam, vrijeme prilagodbe za pbz omf je pomaknuto na sredinu rujna. e sad da znam gdje sam pročitao info…


garavo
ako se ne varam, vrijeme prilagodbe za pbz omf je pomaknuto na sredinu rujna. e sad da znam gdje sam pročitao info…

je, samo koje godine ? 2014! Odonda su u “prekršaju” i zato pretpostavljam da su se pomalo stavljali na mkt. Zatim je došla ponuda od Adrisa..

noiz
recimo za esop,
dionice će moći kupovati po cijeni recimo 350 kn i 400 kn na kredit a koliko je meni iz
iskustva poznato dividenda ide na sve upisane dionice pa ide recimo za otplatu
kredita dignutog za kupnju dionica.
Kroz jedno pet godina dionice adrisa će vrijediti koliko u odnosu na današnju
cijenu koju će sada platiti.
Cijena dionice je 2007 g.bila recimo 700 kn ne vidim što u budućnosti može spriječiti da adris vrijedi toliko a znamo što se sve planira napraviti u maistri,cromarisu,CO + akvizicije
ADRIS je jedna lijepa priča a vjerujem da će plače i dividenda porasti

Htio sam samo reci da velika vecina haposlenih ima prosjek od 5 tisuca kuna i nije u mogucnosti se upustat u tu lijepu pricu kako kazes
Smeta me naslov i kao fol da ce radnici participirat u vlasnistvo adrisa kroz dionica a ja cu opet ponovit da je to iskljucivo namjestanje upravi i menađmentu
Opet radnik je stavljen po strani a oni koji vec imaju imat ce jos

Zar bi bila lijepa priča da trezor podijeli dionice radnicima? Mislim mi kupujemo dionice, a onda tu moju imovinu da netko nekome dijeli? Neka daju neki popust radi motivacije i to je maksimum.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

http://www.telegram.hr/price/telegram-doznaje-da-bi-se-ova-zgrada-na-trgu-bana-jelacica-uskoro-mogla-preurediti-u-hotel-s-pet-zvjezdica/

New Report

Close