ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima li ovdje šanse za uzlet ukoliko kupe CROS ili investiraju u Plomin? Ili će to "mali" protumačiti kao spaljen novac. Godinama smo im spočitavali što samo gomilaju cash i ne oplođuju ga novim investicijama, što sad kad smo na pragu toga? Slažem se da je tvrtka iznimno inertna, ali po 200 mi se čini kao jedan od boljih pickova.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

Samo bolja dividenda ovdje treba i nista drugo.

bid se konačno solidno puni iznad 200. vrijeme je da se vratimo gdje smo i bili zadnjih tjedana

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

na 210 ?

pazi, ista cijena, a HT daje dividendicu…uđi u mozak malog investitora.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ako već ne znaju što bi sa lovom, zašto jednostavno ne kupe vlastite dionice?


na 210 ?

pazi, ista cijena, a HT daje dividendicu…uđi u mozak malog investitora.


Daje i ADRS,oko 3,5%,premalo svakako,nešto kao kamate na štednju.Ali prije će banka propasti nego ADRS.Da se razumijemo,i ja bih kupovao HT da ima zadržanu dobit jednaku MCAP…

"Only dead fish swim with the stream"

pa po toj logici čemu ulagati u ijednu dionicu na ZSE, obzirom da ih 99% ne isplaćuje nikakvu dividendu [tongue]

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

po ovim cijenama je li bolje kupovati ADRS-P ili ADRS-R?


po ovim cijenama je li bolje kupovati ADRS-P ili ADRS-R?

ja bih radije kupovao redovne, razlika u cijeni je ispod 10%

ja bi kupovao oboje 🙂



na 210 ?

pazi, ista cijena, a HT daje dividendicu…uđi u mozak malog investitora.


Daje i ADRS,oko 3,5%,premalo svakako,nešto kao kamate na štednju.Ali prije će banka propasti nego ADRS.Da se razumijemo,i ja bih kupovao HT da ima zadržanu dobit jednaku MCAP…
[/quote]

@buble

Da imaš novaca kupovao bi oboje isto ko i ja!

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

he..he…

za dokup se uvjek nađe koja kunica



@buble

Da imaš novaca kupovao bi oboje isto ko i ja!

Uživajte!


[thumbsup] [lol]

PREPORUKE Raiffeisen: Držati povlaštene dionice Adrisa, ciljana cijena 248 kuna
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 02.04.2012. – 20:16:14
ANALIZA – Analitičari Raiffeisena povlaštenim dionicama Adrisa dodjeljuju oznaku "držati" uz ciljanu cijenu od 248 kuna. Time se ciljana cijena nije promijenila u odnosu na prethodnu analizu s kraja prošle godine. Brojke iz četvrtog tromjesečja prošle godine bile su ispod procjena analitičara Raiffeisena i znatno ispod usporedivih rezultata iz istog razdoblja prošle godine. To je vjerojatno posljedica pada prodaje i marže u duhanskom dijelu kompanije.

Maistra je izvijestila o gotovo nepromijenjenom gubitku u visini od 102,5 milijuna kuna u četvrtom kvartalu.
Smanjenje stope PDV-a na turizam u idućoj godini u Hrvatskoj bit će vjetar u leđa za profitabilnost čitave grupe.

Dividenda će vjerojatno biti objavljena u lipnju a u RBA očekuju da će biti na razini od oko sedam kuna.

Kao investicijske prilike Adrisa, analitičari spominju Plomin 3 i Croatia osiguranje. No, kako su one još uvijek neizvjesne, nisu uključene u analizu.

Povlaštene dionice Adrisa danas su zaključile na 212,49 kuna, uz dnevni rast od 0,7 posto.

Ma zamisli samo otkud su došli do cijene od 248 kn!?
I moja baba vidi da je to glupost,ako oduzmemo cash za tih 50-ak kuna se kupuje cijela grupa.
Da ne mudrujem puno,samo jedna "sitnica" nekad su išle priče da se za TDR nudi milijarda eura.Prije deset godina preuzet je srpski DIN,slabiji po mnogočemu,PM je kupio udio od 66% za 518M eura.
Znam da je to bilo prije deset godina i stvari su se dotad promijenile,ali neka modernizirana tvornica i brend vrijedi 500M eura za 100% dionica,dobijemo više nego trenutni MCAP.
Samo za to.
p.s
Bio prije neki dan na TV direktor Maistre,kaže da je popunjenost u predsezoni odlična.

"Only dead fish swim with the stream"

adrisu je ove godine gotova zgrada u Zg pa pitam koji od izvodjajca gradi tu zgradu ako neko zna hvala

New Report

Close