ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Vezano za otvaranje žiroračuna na koji se isplačuje dividenda:
nije potrebno slati dokumentaciju (Ugovor o žiro-računu, preslik osobne) u ADRIS ako ste to učinili u SKDD

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31516
Znači direktno sa SKDD je najlakša varijanta i pokriva odmah sve dionice? Kad je tu bio zadnji dan dividende? Mislim da nisam u tom krugu pa ne trebam žuriti ali za svaki slučaj.
[/quote]
Ako idete preko SKDD dividendu će te dobiti krajem 8 ili do polovice 9 mjeseca a ovako će vam leći do kraja 7 mjeseca.
[/quote]
Nemam žirac u opće pa moram tek jedan otvoriti i nek onda bude za sve. Hebo dividendu tak i tak pojma nemam jeli mi sjela ona od IGH. Osim HT svo drugo je sića i što na mostu zaradiš na ćupriji izgubiš.

who dares, wins


@barbastari
nevidim valjanog razloga. Nema gužve u SKDD-u i meni rečeno da će podaci biti unjeti isti dan.

Ja zvao i meni rekli da će podatke ADRISU dostaviti tek krajem 8 mjeseca, nazovite još jedanput da vidim šta će vama reći.

@barbastari
jučer bio u SKDD sredit neke stvari i donio potrebne papire za žiro račun. Tu su mi rekli da će isti dan unijeti moje podatke. Nisam pitao o tehnici prijenosa podataka na dioničarska društva i trajanju istih, ali u današnje vrijeme elektronike teško je opravdati dugi rok.
Zvat ih neću jer sam zadnji put čekao 15 minuta, a bio sam 5 na čekanju.
I kako kolega Verdi piše, ako treba čekati ću i 2 mjeseca. Taman malom za knjige.

Ma koje birokratsko rasulo, ovo je slika cijele države kako nam funkcionira.
Donose Zakone danas koji vrijede od sutra… koma.
I sad da ja šaljem ta pisma na sve strane??

Danas taman poslao u SKDD.
Pa došlo ovo na ZSE od Adrisa, i onda mi za 5 min poštar donese pismo iz BC instituta gdje isto traže žiro za dividendu.

Što bih ja sad trebao na sve adrese slati po jedan primjerak svega toga?? Takvog birokratskog rasula samo u našoj državi može biti.

Nije rasulo nego hoće na pošti da zarađuju. Ja sam prekoračio parking i nisam htio platiti kaznu pa sam se upustio u proceduru pa sam više platio poštu nego što je bila kazna ali sam ih bar na kraju dobio. Papci bi se nekaj tužakali, moš misliti. [lol]

who dares, wins

@Lynx
očito nije problem (gužva) da se unesu žiro računi u SKDD ( glavnina dioničara HT imaju vremena do 4 mjeseca 2011 ). Znači dioničarska društva mogu vrlo brzo do novih podataka svojih dioničara, kako i do promjena kod istih). No, treba sve te naloge bankama napisati u vrijeme godišnjih odmora. Samo koja je povoljnost ako podatke pošaljem pismom u dioničko društvo spram izlistanja iz SKDD koje bi se moglo i automatski učitavati ???

Ne znam ja koja je povoljnost, ali ako je istina to da im podaci neće doći do kraja kolovoza, onda je ovo radi brzine. I meni je to nejasno, zašto ne bi oni to mogli odmah vidjeti, čemu kraj kolovoza? Ne znam ja kako oni to iščitavaju iz SKDD, možda stvarno ne mogu "automatski"?


Ne znam ja koja je povoljnost, ali ako je istina to da im podaci neće doći do kraja kolovoza, onda je ovo radi brzine. I meni je to nejasno, zašto ne bi oni to mogli odmah vidjeti, čemu kraj kolovoza? Ne znam ja kako oni to iščitavaju iz SKDD, možda stvarno ne mogu "automatski"?

Meni gospođa u SKDD rekla da neće ADRIS dobiti podatke prije kraja kolovoza.

svaka bi firma trebala imati svojeg Bureksarmu na forumu, pa objasniti u čemu je vic :)))



Ne znam ja koja je povoljnost, ali ako je istina to da im podaci neće doći do kraja kolovoza, onda je ovo radi brzine. I meni je to nejasno, zašto ne bi oni to mogli odmah vidjeti, čemu kraj kolovoza? Ne znam ja kako oni to iščitavaju iz SKDD, možda stvarno ne mogu "automatski"?

Meni gospođa u SKDD rekla da neće ADRIS dobiti podatke prije kraja kolovoza.
[/quote]

a zašto bi ih i slali u adris?

ja sam dividendu od HT-a dobio preko SKDD isti dan kad je bila isplata

činjenica je da je sve išlo na tekući, ali ne vidim zašto bi bilo drugačije kada se radi o žiro računu

Kod HT-a je SKDD bio platni agent, a ovdje (kao i u nekim drugim slučajevima koji mi se događaju, npr. BCIN upravo mi danas došlo poštom da trebaju žiro) nije SKDD platni agent pa žiro treba Društvu kako bi izvršilo isplate. Ja se jedino pitam zašto to ne mogu dobiti iz SKDD u brzom roku ukoliko smo u SKDD poslali žiro. A možda se ova njihoav obavijest ipak u prvom redu odnosi na one koji još nisu poslali niti u SKDD pa žiro ne mogu dobiti od tamo.

nažalost nijetako, nego i oni zahtjevaju sve isto kao skdd + njihov formular pun bedastoća :-((

Jeste li razmislili što sa dividendom? Reinvestirate, idete na more (ako imate toliko :D) ili?

Ako netko planira diviendu potrošiti. Evo par motivirajućih sličica za ljetno putovanje.

Ja bi na Monte Mulini. Tu sam šljakao dok sam bio mlađi. Čisto da evociram uspomene. A Katarina kako sam se tu par puta olešio u radničkoj kantini [lol]

who dares, wins


Ma koje birokratsko rasulo, ovo je slika cijele države kako nam funkcionira.
Donose Zakone danas koji vrijede od sutra… koma.
I sad da ja šaljem ta pisma na sve strane??

Danas taman poslao u SKDD.
Pa došlo ovo na ZSE od Adrisa, i onda mi za 5 min poštar donese pismo iz BC instituta gdje isto traže žiro za dividendu.

Što bih ja sad trebao na sve adrese slati po jedan primjerak svega toga?? Takvog birokratskog rasula samo u našoj državi može biti.

ja sam na obrascu od skdd dodao dostavlja se: i ispisao drustva, te kopiju tog obrasca +kopije osobne i ugovora s bankom poslao svima gdje cekam dividendu obicnom postom. jedino ulplu sam posalo emailom, jer su napisali da moze i tako.

New Report

Close