U siječnju ove godine nastavljeno je usporavanje inflatornih kretanja u Hrvatskoj i stopa inflacije na godišnjoj je razini, u odnosu na siječanj prošle godine, iznosila je 0,1 posto, što je njena najniža razina od 2000. godine, od koje su i raspoloživi podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS).
Stopa inflacije na godišnjoj je razini usporila u siječnju u odnosu na prosinac prošle godine kada je iznosila 0,3 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu