Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) ADRS (Adris grupa d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
ADRS2 450,00 448,00 450,00 449,63 447,00 450,00 2.739 1.231.525,00 0,90%
ADRS 510,00 510,00 510,00 510,00 510,00 515,00 80 40.800,00 0,00%
Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
33%

Doma-goj

Vi ste Paulie ko pali sa Marsa.
Pa imate saopstenje Adrisa da Adris ima potencijal za investicije preko 8 milijardi kuna! Gde vi zivite?

Zasto ste stali na 8 milijardi, zasto niste napisali 800 milijardi. Kako firma koja ima dobiti pola milijarde kuna godisnje moze investirati 8 milijardi. I uz to isplacivati dividendu od 400 milijuna godisnje,

Ostavite se Marsa, i uhvatite kalkulatora i zdrave logike.

Ignore: ecobarbar, bisakovi, sisoje, serislav, popolo, zorangutan

Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Adris je svakako izvrsna firma, koja mi je dominantna u portfelju, ali ne treba pisati gluposti i izmisljati brojke koje ne postoje. Kojih 8 milijardi kuna investicija, ako je dobit pola milijarde, a skoro se sve isplacuje kroz dividendu…

noviulagac 23.9.2009.
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
20%

Malo se informiraj o firmi.
Pogotovo je super znati vise o firmi koja ti je dominantna u portfelju.
Ili jednostavno pitas na forumu.

Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
25%

Novi ulagac bolje da se vi informirate. Ja se sa svojim realnim pristupom mogu samo ugodno iznenaditi, a vi s nerealnim mozete posrnuti.

Doma-goj 18.8.2006.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
25%

Paulie ako vam je todex portfelj sve mi jasno i zao mi vas je da budem bukvalno iskren.eto vam:

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/vlahovic-stvorili-smo-rastuce-i-dugorocno-odrzive-poslove-adrisov-investicijski-potencijal-veci-je-nego-ikad/ [adris.hr]

“Adris danas ima najveći investicijski potencijal ikad. Naše rezerve su impresivnih osam milijardi kuna, (a posljednjih pet godina su udvostručene).”

“ pessimus dux Croatorum ”

Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Doma-goj

Paulie ako vam je todex portfelj sve mi jasno i zao mi vas je da budem bukvalno iskren.eto vam:

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/vlahovic-stvorili-smo-rastuce-i-dugorocno-odrzive-poslove-adrisov-investicijski-potencijal-veci-je-nego-ikad/ [adris.hr]

“Adris danas ima najveći investicijski potencijal ikad. Naše rezerve su impresivnih osam milijardi kuna, (a posljednjih pet godina su udvostručene).”

Svojevrsno su i direktori brzo rastucih internet kompanija tvrdili da ce rasti nekoliko puta godisnje prije sloma 2000-te. Vi svi pisete napamet, bez brojki. Ja sam u Todexu barem prevaren laznim izvjestajima i protupravnim radnjama, a vi cete zaglibiti vlastitom gluposcu.

Ja Vas pitam, odakle ce firma s pola milijarde kuna dobiti, i 4,5 milijardi kuna prihoda uloziti 8 milijardi. Kapital Adrisa je 10 milijardi sto znaci da ce firma uloziti skoro cijeli svoj kapital, koji naravno vecinski nije likvidan.

To mi objasnite, brojkama, a ne citatima, misljenjima, i slovima. Ja vam govorim da je to nemoguce, osim mozda golemim kreditom i dugom koji ce biti 200% u odnosu na kapital.

Zadnja izmjena: Paulie (24.5.2018. 15:23)

Doma-goj 18.8.2006.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
12%

Mislim da ovoga Paulieja treba da iskljuce sa foruma.Pa lik nezna osnove financija!!!

“ pessimus dux Croatorum ”

Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
33%

Doma-goj

Mislim da ovoga Paulieja treba da iskljuce sa foruma.Pa lik nezna osnove financija!!!

Jos uvijek jedan jedini argument niste iznijeli. Samo vrijeđanje i gluposti. Ja sam vam napisao brojke, napisite vi vase.

Vlaho12 1.6.2015.
Korisnik s iskustvom
-

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/adrisove-tvrtke-ostvarile-dvoznamenkasti-rast-raste-i-dividenda/ [adris.hr]

“Ulaganja u 2017. godini iznosila su 510 milijuna kuna.”

plavi05 15.1.2018.
Korisnik s iskustvom
66%

Ono što mislim da tržište nije ukalkuliralo u cijenu dionice je to što je za Adris lex Agrokor jednokratni događa (gubitak)j, a za mnoge naše slabo konkurentne dobavljače roba Agrokor predstavlja kupca sa visokim učešćem u ukupnom portfoliu kupaca.

Vila1 28.10.2015.
Novi korisnik
50%

Adris je pokazao da zna kako se pravnim putem mogu zaštiti interesi. Neka samo tako nastave, na dobrobit svih svojih dioničara

plavi01 6.9.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
66%

danas u novinama piše da se adrisu nudi samo 20% od posuđenih 1 mlrd kn

petrollio 14.3.2018.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
42%

plavi01

zato i rade sve ove opstrukcije oko nagodbe ne bi li nekako došli do 40% i onda to predstavili kao grandiozan uspjeh jer su izgubili “samo” -60% ulaganja

Paulie 3.11.2017.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
33%

plavi01

Znači preko 800 milijuna će biti sprženo, to je točno 2 godine dobiti, odnosno 2 godine su uništene. Nadam se ipak da će naplatiti više.

bogata 29.9.2008.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
25%

plavi01

tako počinju pregovori. to je prva ponuda (“zastrašivanje”), od tuda se kreće …

lanica 4.5.2007.
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

Paulie

amerikanec

Izgledna je izvanredna divka a kupnjom dionice po 417kn dobiva dodatno na težini. Dobro, današnje divljanje đurice kao i narednih dana će izgleda biti “play of the years“ ovogodišnje trgovine…još samo moram kupiti đuricu i nema zime🐂

Dionica nije 417 kn, nego 448 kn.
Odakle informacija o izvanrednoj dividendi, i odakle ce se isplatiti. Cijela proslogodisnja dobit je iskoristena za redovnu dividendu. Jedino ako se iskoristi davna dobit.

što je to “davna dobit”?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi…

vkudelic 25.5.2018.
Novi korisnik
66%

stvarno trabunjate bez veze!
malo bolje čitajte što se nudi Adrisu, nudi mu se još 20% dodatne naplate ali da sudjeluje sa 20% u roll-up
kreditu.

renči 13.2.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
10%

Vila1

Adris je pokazao da zna kako se pravnim putem mogu zaštiti interesi. Neka samo tako nastave, na dobrobit svih svojih dioničara

Bravo, mozda vrate izmedju 20 i 40 posto ulozenog na 10 godina. Novce koje je Vlahovic, nimalo slučajno, dao Todoricu u skoro vrijeme treba zaboraviti. Nego treba smisliti kako naci tih 8 milijardi kuna, koje Vlahovic spominje, za ulaganje. Evo npr. dignes kredit na 12 milijarsi kuna od sberbaka, sebi uzmes oko 25 % ( ipak si se namučio ) i onda kazes da ne mozes vracati kredit. To je jedan vrlo efikasan nacin za doci do 8 m8lijardi.kuna za ulaganje. Tko kaze da ovim sposobnim.poduzetnicima i domljubima.nece pasti na pamet. Samo se jedan dan u javnim glasilima pojave jamstva. Zadnja izmjena: renči (25.5.2018. 12:15)
Vila1 28.10.2015.
Novi korisnik
-

Polako, utrka je duga, a novci se zbrajanju na kraju… ništa još nije gotovo. Do sada je Adris itekako pokazao da zna zaštiti svoj interes i upravljati kapitalom.

plavi01 6.9.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
50%

bogata

plavi01

tako počinju pregovori. to je prva ponuda ("zastrašivanje"), od tuda se kreće …

adrisu se nudi ….
https://www.vecernji.hr/vijesti/dobitnici-i-gubitnici-dobro-su-prosli-dobavljaci-i-domace-banke-strepe-oni-koji-ce-postati-vlasnici-1247711 [vecernji.hr]