Zagovaratelji električne cigarete ili parilice (vape) vide ih kao ključni alat za smanjenje smrtnosti i bolesti uzrokovanih pušenjem. No, WHO smatra da su potrebne “hitne mjere” za njihovu kontrolu.
Istraživanja su pokazala kako nema dovoljno dokaza da parilice pomažu pušačima u prestanku pušenja te da su štetne za zdravlje i mogu izazvati ovisnost o nikotinu kod nepušača, posebno kod djece i mladih.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu