Samoborska Proklima isporučila je ovoga mjeseca 10-tisućitu klima-komoru, profesionalni klimatizacijski i ventilacijski sustav, u svojih 20 godina djelovanja. Oprema proizvedena u toj tvrtki ugrađena je u tisuće industrijskih postrojenja, turističkih objekata i mnoge stambene zgrade. Opremili su klima-komorama, među ostalim, pogone Volkswagena u Njemačkoj te MAN-a u Rusiji.
"Naša oprema primarno je namijenjena objektima s višom dodatnom vrijednošću kao što su elektrane, visokosofisticirane tvornice, farmaceutska industrija, bazeni. Mi smo jedna od nekoliko tvrtki u svijetu u ovoj branši, naš je raspon usluga takav da gotovo nema projekta koji ne bismo mogli prihvatiti i realizirati. Obično su tvrtke iz našeg sektora specijalizirane za jedan segment. To nam, naravno, uz vrhunske reference, osigurava svijetlu perspektivu na globalnom tržištu", kaže Tomislav Cikač, direktor Proklime.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Ovo je prava firma i pravi menadžeri! Tata osnovao firmu od nule, sin se učio poslu, a kad je naučio samo nebo je granica. Budućnost Hrvatske je u ovakvim industrijskim kompanijama. Malo strojarstva, malo elektrotehnike, malo softvera, dosta know-how-a i dosta dodatne vrijednosti i paf… gotov proizvod. Hrvatska će još 10 godina guliti po dnu,imati 400 000 nezaposlenih dok privatne kompanije koje se bave industrijskom opremom, stvorene od nule ne dođu do milijardu kuna…..nema tu sindikata, nema političkih direktora….zna se tko je vlasnik, osnivač…Zanimljivo je kako ove firme ne uzimaju direktore iz SDP, HDZ il HNS-a!?
Ovakve stvari nam jedine mogu biti spas… kvalitetna radna mjesta, dobre place, znanje i tehnologija… visoka dodana vrijednost. Lukica, sve je to super, ali nama treba stotine, ako ne i tisuce ovakvih firmi. Kad bi imali izvoz 30,40 mrd bar, onda mozemo pricati.
Nikakve javne investicije, korumpirana javna poduzeca s politickim kadrom, nista tako nam nece pomoci… samo privatni sektor i jacanje izvoza. SNIZITI POREZE, srezati ogroman balast, i pustiti neka ljudi s idejama vode ekonomiju.
Je li Njemacka postala industrijska super sila javnim projektima i korumpiranim kadroviranjem?
Ovo je prava firma i pravi menadžeri! Tata osnovao firmu od nule, sin se učio poslu, a kad je naučio samo nebo je granica. Budućnost Hrvatske je u ovakvim industrijskim kompanijama. Malo strojarstva, malo elektrotehnike, malo softvera, dosta know-how-a i dosta dodatne vrijednosti i paf… gotov proizvod. Hrvatska će još 10 godina guliti po dnu,imati 400 000 nezaposlenih dok privatne kompanije koje se bave industrijskom opremom, stvorene od nule ne dođu do milijardu kuna…..nema tu sindikata, nema političkih direktora….zna se tko je vlasnik, osnivač…Zanimljivo je kako ove firme ne uzimaju direktore iz SDP, HDZ il HNS-a!?
[emo_palacg]
Uključite se u raspravu