ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ivanoreskovic
Nemoj sve shvacati doslovno. To mi je dionica kojoj ne pratim cijenu jel znam da ce imati dobre rezultate bar jos 7 do 8 godina zbog sljedecih ljekova koji izlaze, a koji su puno bolji od svih i ikojeg do sada. Recimo ta jedna tresiba. Traje 48h inzulin. druga 2 koja su najbliže traju 24h i taj jedan je od novo nordiska isto. šta bi si rađe davao injekciju jednom dnevno ili jednom vaka 2 dana? onda odes na forum diabetičara i pročitaš šta kažu o tresibi. jel je odobrena u 20 zemalja ali nije u sad-u koji im zbog pretilosti čini 50% tržišta. i onda vidiš koliko ljudi hvale lijek i kako se prebacuju na njega i znaš iz prve ruke što i kako lijek djeluje. ne treba ti ni p/b niti p/e. samo eto forum kao ovaj. sve je to tako jednostavno i logično ali ljudi se ne trude i pogledaju par pokazatelja i kažu to je to. većina analitičara u svijetu i kod nas gleda pokazatelje i brojeve umjesto poslovanja kojim se firma bavi. ne zelim više pametovati, ali molim vas poslušajte me jel znam o čemu govorim

@alias

pa u kojim ste to vi dionicama na zse ako se može znat..

iz adrisa izašao jer morao opet uloziti u nesto drugo izvan burze. sada sam dosta dugo na moru pa nisam radio neke analize pa sam od oka ušao u podr na 300kn i lkpc na 700kn. dosta imam i shorta s&p-a na 14kn sspa. ali sve je to dosta malo jel kako sam rekao nisam siguran pa samo da nešto uložim. već 3 dana učim o tankerima. nekako su mi se počeli sviđati. mislio kupiti ovu našu tpng ali vani su tankeraši puno jeftiniji ali im tamo ne želim spuštati film. Ma ima se toga za nauciti kazem ti ali stalno me netko prekida pa sve to ide presporo. a i vruce je ljeto i nemas mira. ceka se zima za nesto pametnije [emo_smijeh]


gosn.Plavi

a i vi ste isto nekaj načuli a?[emo_smijeh]

Nisam dovoljno!
12 godina trgovanja, više desetaka milijuna prometa sa dionicama, diploma na temu investiranja u dionice, teorije i praksa, sve to nije dovoljno!

Kada napravim 10 g. u nizu, kao Mamić, tada ću biti zadovoljan.[emo_cool]
A najveći nedostatak kod sebe vidim je što još nisam uspio zaraditi na tržištu koje je u godini 15 % ili više u padu. Moram priznati da to nisam uspio, ali znam neke koji jesu, i to me svrbi.[emo_smijesak]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Diploma na temu investiranja u dionice ahahahahah. Šta još necu procitati na ovom forumu. Genijalan je. Neki dan sam htio prestat pisat. Sad me opet nasmijava i uveseljava

Kada netko prestaje pisati na forumu 10-tak puta u samo 2 godine pisanja na forumu, a nikako da prestane, ima dvadeset i sitno godina i misli da je pobrao svu pamet ovoga svijeta , ismijava sve i svakoga, meni se kao logično, općenito pitanje, dakle ne shvatiti kao uvredu, postavlja slijedeće:

Da li boli kada si .lup?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za kaj se rugati?

Najte se ljutiti!
Ja sem diplomirala na temu rađenja kuglofa pa se prav bavim papirima.

I kaj sad?

Dobro pečem jajca!

Sad cu se opet malo kurcit.i. Ja prijatelju imam diplomski rad na temu fundamentalna i tehnička analiza dionice atpl. nakon toga sam zavrsio za brokera, nakon toga za investicijskog savjetnika i 28.7 nakon 3 godine i 3 levela iz prve prosao najcjenjeniji ispit iz financija u svijetu CFA. Ukupno 5 godina učenja samo o dionicama. Pazi 5 godina jel je iz prve. CFA je svaki level osim prvog (koji je 2 put) po jednom godišnje. Onda možeš shvatiti zašto mi je tvoje smiješno, ne?

Moderator nek izbrise ovaj moj gornji post. Ne da mi se navlaciti.

Zašto bi moderator brisao, moramo se malo zabavljati!
Sada ću se ja malo spustiti na nivo vas klinaca, koji dobijete ono što zaslužujete kada ste ovako oholi.
Ovdje se radi o tome ćiji je veći i deblji, je li…Evo … fundamentalna i tehnička analiza ATPL je vaš rad??
ahahahahaaaaa … pa moje jedno poglavlje pojašnjava fundamentalnu i tehnički analizu općenito a ne neku dionicu još k tome ATPL, a gdje su vam još ostalih 13 mojih vrlo vrijednih i poučnih poglavlja? Ahaha…..

Savjetnik? Jel vi pišete one preporuke od Erste? Uvijek suprotno od stvarnih događanja koje slijede.

Vi ste meni kolega kao Small Kit koji je završio vojnu akademiju pa ide pametovati generalu koji je bio u ratu 11 godina i također završio akademiju.
ahahhaaa…. baš se lijepo zabavljamo..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ja nemam niti jedno ni drugo, a imam odlican prinos od svoje 18 godine….
al dnevno visim po 5-6 sati na svemu

kad smo već kod toga,da i ja nešto reknem. pratim zse od priv podravke (kupnja starom dev štednjom). samouk sa brdo pročitanih knjiga, 2003. dipl na temu margin kredita i razvoja hr tržišta kapitala, trgovac-komercijalist-trg.putnik cijeli život. samostalni investitor od 1999., stalno kod istog brokera/inv savjetnika. na zse prošao i sito i rešeto, igrom slučaja (kupnja stana) tijekom 2007., do sredine 08. prodao cca 65% portfelja. tek sam 09/10 shvatio koliko sam sreće imao! zadnje tri godine prilično aktivan, posvećujem puno više pažnje nego li prije. svakodnevni hobi 2-3 sata! lp

Jesu ove rasprave čiji je veći, posljedica nedostatka ulja u organizmu?

@alias
Umjesto kurčenja bi ti bilo pametnije pa ponoviš gradivo.

Members of CFA Institute and candidates for the CFA designation must: Act with integrity, competence, diligence, respect and in an ethical manner with the public, clients, prospective clients, employers, employees, colleagues in the investment profession, and other participants in the global capital markets.

When referring to CFA Institute, CFA Institute membership, the CFA designation, or candidacy in the CFA Program, Members and Candidates must not misrepresent or exaggerate the meaning or implications of membership in CFA Institute, holding the CFA designation, or candidacy in the CFA program.


Sad cu se opet malo kurcit.i. Ja prijatelju imam diplomski rad na temu fundamentalna i tehnička analiza dionice atpl. nakon toga sam zavrsio za brokera, nakon toga za investicijskog savjetnika i 28.7 nakon 3 godine i 3 levela iz prve prosao najcjenjeniji ispit iz financija u svijetu CFA. Ukupno 5 godina učenja samo o dionicama. Pazi 5 godina jel je iz prve. CFA je svaki level osim prvog (koji je 2 put) po jednom godišnje. Onda možeš shvatiti zašto mi je tvoje smiješno, ne?

Plavi. Kad se već šalimo ajmo jednu okladu. Sitnu. Po recimo 1000kn. Da imam stariji nick od vas. Kad već pričate da sam od jucer sa 20 godina. O hrvatskim analitičarima ne bi. Znam ih i znam da neki i citaju ovo. Kao i o vašem znanju. Stvarno ne želim o tome kome je veći nego su mi smješni ljudi kao vi koji misle da su procitali 5 knjiga i napisali diplomski rad i misle da nešto znaju. Zato ne želim i često prestajem pisati na forumu. Ja kada bi vam sad postavio pitanje kako bi dileverage-rao betu poznate kompanije kako bi to mogao iskoristiti za firmu koja nije često trgovana i čija beta nije pouzdana pa je onda za tu firmu ponovo leverageo kako bi to mogao iskoristiti za CAPM model ti bi blejao kao tele u šarena vrata. Ili kad bi te pitao da mi kod dionice u drugoj fazi rasta kojoj će dividenda s visoke opadati na stabilnu u roku od 10 godina riješiš H-model valuacije ti bi mislio da je to pašta bolonjez. Šta reci takvima kao vi? Trgujemo skoro isto. Vi ste napisali rad u školi. Ja završio sve šta se iz financija može završiti. Radio kao analitičar i prošao pola dionica svijeta. Vi prošli 10 dionica s hrvatske burze. Više znate. Skidam vam kapu. Tu moja rasprava o ovome staje

New Report

Close