ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, u pravu si .

Izmjenili su pravila .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Je, u pravu si .

Izmjenili su pravila .


Pravila su pooštrena,pa više nije potrebno samo broj transakcija/u ovom kvartalu 62/nego i prosječni dnevni promet od minimalno 15 tis.kn.Zvijezda je imala 13,xxx tisuća kn prosječni promet jer se dijelio sa 62 dana a trgovina u studenom je bila blokirana pa mislim da je napravljena greška jer je broj dana trgovanja bio oko četrdeset pa smo ispunili i taj zahtjev.
Reklamirao sam na zse.Reklamirajte i vi.

Nažalost računa se broj dana trgovanja na ZSE, a ne uvažava se koliko je neka dionica bila blokirana, pa nikakva reklamacija ne prolazi.

ne treba forsirati,meni osobno ništ ne fali ovako

u pravi si.

ali ako bude nekih pozitivnih pomaka, ovo bi mogla biti i reketa.

i zato, kao što su neki pametniji napisali, ne više od 5 % portfelja…

Zato je Zagrebačka burza ostala u redovitoj trgovini jer ona ima taman prosječni promet iznad 15.000 kn, koje slučajnosti…

Zasto do sad jos uvijek nema poziva na Glavnu skupstinu temeljem zahtjeva dioničara KBZ-a? Da je odluka konačna ne bi se toliko odugovlačilo…

ZVZD je jedina dionica Todex-a koju ne rasprodaju fondovi ( except ERSTE, ali to se ne računa 🙂 ) !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Imam veliki slatki problem.Ako dionice kupljene po 35 prodam po 200 zaradio sam 165 kn bruto.
Porez na dobit za Split je 13,8 %/12% porez i 15% prirez.Na 200 kn brokerska provizija o,4%.
Ukupno 22,77 državi ,plus o,8 kn brokerima.To će me koštati 23,57 kn a ako želim to što sam prodao
dokupiti jeftinije granica je 200-23,57 tj 176,53 kn.Ako kupim iznad toga gubim.I zato neću prodavati.
Svi koji su kupovali Zvijezdu prije ove kataklizme imaju ulaz od 1000 do 4500 i to su im dionice koje u sebi sadrže veliki porezni gubitak.Na 4500 tisuća kn porezni gubitak od 4300kn tj 14% na to je cca 600 kn.
Na 1000 to je 14% na 800 kn ili 112.Dakle,starosjedioci imaju priliku “zaraditi” od 112 do cca 800 kn po dionici.Oni koji su bili vlasnici dionica prije 31.12-2015.tj prije uvođenja poreza ne mogu ostvariti tu mogućnost.Oni ni u kojem slučaju nebi trebali prodavati po ovim cijenama ako misle ulaziti u sudski spor.Njihov odštetni zahtjev će imati veću težinu ako mogu dokumentirati da su Zvijezdu kupovali po
Zvijezdanim cijenama.Ja to neću moći koristiti,pa bi me sudac mogao i kazniti ako bi tražio odštetu
recimo od 4000 kn. na cijenu od 35 sto puta više.Tretirao bi me kap špekulativni korov,a vas kao žrtvu
ako ste puno platili.
Ako imate dionice koje ste kupili skupo tj od 1000 kn i više mislim da trebate prodati radi ostvarenja
poreznog odbitka,ali prije kupiti toliku količinu ili možda veću ako mislite čekati do sudnjeg dana,a možda se i suditi.
Ovo je samo prijedlog za razmišljanje.Dobro promisliti prije donošenja odluke.Često čujemo da ako si izgubio 99% da možeš i 100.Smanjeni gubitak je dobitak.i ne treba plakati za prolivenim mlijekom i
gubicima,već nastojati gubitak minimalizirati,a dobit maksimalizirati.Upravo u ovakvim kataklizmama se mogu ostvarit najveći dobici,ali treba sačuvati zdrav razum i hladnu glavu!!!!!!

Zvijezda je nekome super nova,a nekome crna rupa.
Uostalom smatram da jamstva treba poništiti,a vinovnike sklapanja ugovora o jamstvima utužiti sa ciljem da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina.

lopina, ništa ne brinite, ramljak je rekao da sve todex dionice idu na 0 , što znači i ZVZD. dakle, samo pričekajte i ne da nećete morati platiti nikakav porez, nego ćete još da ZVZD ostvariti pravo na umanjenje dobiti zbog gubitka.
zato samo strpljivo i ne prodavati prije 0 kn.


lopina, ništa ne brinite, ramljak je rekao da sve todex dionice idu na 0 , što znači i ZVZD. dakle, samo pričekajte i ne da nećete morati platiti nikakav porez, nego ćete još da ZVZD ostvariti pravo na umanjenje dobiti zbog gubitka.
zato samo strpljivo i ne prodavati prije 0 kn.

Možda bude i po 4000.Bumo se sudili kao Zagorci!
A što je Ramljak rekao, ionako nije bitno.On je samo administrator.
Uostalom smatram da jamstva treba poništiti,a vinovnike njihovog pokretanja utužiti s namjerom da im se omogući guljenje krompira i oduzme privatna imovina.

bumo vidli, rekli su sljepci..ipak možda bolje pogledajte promete u siječnju.Tu se već svašta vidi -imamo promete svaki dan, uz jaki porast prometa (plavo) kod naglog rasta cijene, i obratno (orange). Danas se prvi put događa značajni porast prometa (*2) kod pada cijene za samo 3 kn.
Kramar (do)kupio skoro polovicu dnevnog prometa u petak..Ako gledate gledalicu, par minuta prije 13h, i ako primjetite razne nelogičnosti na prodajnoj strani, možda možete više zaključiti o tome što je ovdje “name of the game”

Likvidacija , objasni prošireno što bi to značilo s poduzećem ?

Rasprodaja na dijelove ? Staro željezo ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Likvidacija , objasni prošireno što bi to značilo s poduzećem ?

Rasprodaja na dijelove ? Staro željezo ?

To bi ti značilo da svu trenutnu imovinu(ljude, strojeve, automobile, hale, zgrade, tvornice itd) i određeni % duga koji nova ZVZD2 d.d. može otplaćivati prebacuju na tu novu ZVZD2 d.d., a postojeća ZVZD d.d. prestaje postojati, a na njoj će biti dug koji se ne može otplatiti te taj dug prestaje postojati isto ko i ZVZD d.d.

ako ti je ovo teško razumjeti, onda zamisli školjku u kojoj su trenutne dionice i dug, i ja dođem i zgazim i školjka vrijedi 0 kn….

Po tom objašnjenju neke stvari nedostaju-kako se Agrokor 2 uopće može osnovati ako ne može uopće platiti dug pogotovo ako se tu radi od nekom otpisivanju dugova,kako možeš u istoj nagodbi otpisati dug i naplatit se istovremeno jamstvom?Ako osnuješ Agrokor 2 samo sa dugovima koje on može oplaćivati za koliko moraš onda umanjiti i jamstva?Ako su jamstva uopće valjana što se događa nakon naplate jamstvom-koliko je meni poznato Zvijezda bi imala pravo na potraživanje od onoga kojem je jamčila tj.Agrokora-ali kojeg Agrokor 1 ili 2 ?

New Report

Close