ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zdravi mi budete!

Ste vidli kak ask presušuje.Ovi nervozni po bidu sipaju!
Sam po mal, bude vsve došlo na svoje!

Za neverovat![emo_novac][emo_novac][emo_novac]

Dobro pečem jajca!

Upravo to….prekrasno, moja omiljena pozicija sa 25% portfelja, i ovaj mjesec to dižem na nekih 33%

neko je opalil s ovih 16 kom i odma na bid dalekovoda….

pepe7

Neko opali po asku dvije dionice i odmah euforija

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Zamisli kako je jadan ZSE:), a mi se svi veselimo i malom koraku.

Veliki rizik, ali i moguća velika nagrada

ovdje rastu prihodi i dobit iz kvartala u kvartal. svaka cast imaocima.

Rastu prihodi???
Jel to ono kad su zadnji Q ili H manji nego lani?
Onda fakat rastu!
Zdrava firma ali očekivao sam puno puuno vise pogotovo nakon kupnje Mercatora.
Btw ovo pišem iako imam nesto sitno Zvzd, teško da može puno niže od ovog, ali fakat sam očekivao bolje.

U firmu mi je direktno dosao covjek koji je rekao da je firma u totalnoj banani (radi tamo). Ne baš totalnoj ali jako loše. To bilo prije godinu i pol, dve. Već sam o tome pisao kad je bila oko 4500kn. Nisam davao interne informacije nego sam to već pisao prije nego sam to saznao. Ljudi ovdje gledaju nizak P/B. Nek pogledaju gdje su ti niski P/B-ovi doveli lopinu. Merkator. A šta je s beljem i merkatorom? I tamo sam objasnio da od toga nece biti nista. Zašto? Pa belje i zvijezda jedva prezivljavaju s tako niskim maržama, a imamo daleko najskuplju hranu u regiji. Misliš da bi ti slovenac dao 10kn za ulje? Koje je by the way (zvjezdino ulje) prije ulaska u EU koštalo 14kn, a sad je stalno na akciji po 8. Ili 7kn za 2 grama abc sira? Aha, samo čeka. A bosanci i srbi gdje još merkator posluje puni para. Kupuju samo hrvatsko i skupo. Ništa drugo im ni ne pada napamet

Alias, što je s ovom dvojicom pod Erste računom? To su neki bedaci?

1. AGROKOR D.D. 51.977 51,84%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 16.995 16,95%
3. KBZ D.D. 5.965 5,95%
4. KBZ D.D. 4.430 4,42%
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.759 3,75% +5
6. EUROHERC OSIGURANJE D.D. 2.621 2,61%
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 2.160 2,15%
8. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. 575 0,57%
9. PLEHAČEK ZDRAVKO 481 0,48%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 285 0,28% +7
UKUPNO 89.248 89,02%

Ajde da objasnim Buffetovski kakva je ovo dionica…
inače jako dobri clipovi, gdje objašnjava po neznam koji put, i nema veze sa donaldom, pogledajte video niže

http://www.cnbc.com/2015/08/10/warren-buffett-say-trump-support-wont-go-away-anytime-soon.html

Ovo je vrhunska kompanija, sa smiješnom valuacijom, koja se kupuje na period od 10-20 godina, a s obzirom na plitkost TK u RH, kupuje se dok joj valuacija ne dođe na P/B 1. Ili na 10-20 godina ako bude isplacivala dividentu kao Jamnica ili Ledo…

I svi koji ne iskoriste ovu priliku, ce se kajat, isto ko i turizam prije par godina…..

Ambijent

Bolje da ti ne kažem kakvi sve ljudi kupuju dionice. Ali stvarno. Plakao bi zajedno samnom

Činjenica da netko kupuje mi ne znači baš ništa ako sam ne vidim vrijednost u kompaniji…to ne govori o njima ni da su bedaci ni da su pametniji.

@ivanoreskovic
Zašto po P/B=1, zašto ne po P/B=0.8 ili 1.20?
Zar se svaka kompanija treba vrednovati po P/B 1…a što ako kompaniji padaju prihodi već nekoliko godina, a profitne marže su izrazito niske(do 3%)?

Pokušavam shvatit zašto se toliko pažnje daje P/B omjeru kad on ne govori ništa o biznisu već samo o imovini firme.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Ma očekivao sam bar rast prihoda ako ništa drugo, jer Slovenci osim Thomy koji je Nestleov kolko znam nemaju svoj brand majoneza i sl proizvoda pa bi gazda Toda diskretno mogao preferirati zvzd proizvode. Ajd bar se počela oporavljat domaća potrošnja.

Još jednom cu ponoviti iako sam dosadan vec i sam sebi, ali očito nitko ne sluša. Imam dionicu koja mi je napravila u godinu dana 100% a ima P/B 25. Zato mi je u prvih 6 mj podigla neto dobit za 37% a radi se o dobiti od 5 milijardi dolara na što 37% nije baš malo. Dajte prestanite slušati blogera. P/B je prošlost kao mjerilo za većinu kompanija. On je vrijedio nekad kad se radilo mehanički, a ne znanjem kojeg nema u tom famoznom pokazatelju.

Evo buffett kupio dionicu s p/b-om 2,4. Strašno. Kako će zaraditi?

New Report

Close