ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ostalim dioničarima Žitnjaka i Agrolagune kifla? Znači, da su ovom mamlazu isplaćene dionice po NOMINALI, ovaj paket dionica koji je naveden bi vrijedio oko 80 milja kuna. Nominala Žitnjaka je 690kn a Agrolagune 2500. Ajmo reći da je Žitnjak plaćen po nominali, to je malo više od 5 milijuna kuna za dionice Žitnjaka, a ostatak, oko 144 milje, je za dionice Agrolagune, što znači da će mu platiti oko 4800kn po dionici .

Jel ne moze tu ici nekakva prijava? Ako su htjeli dionice zitnjaka mogli su kupit na njuskalu ili kontaktirati dionicare. Kako uopce ulagat na ovakvom trzistu.

Moje shvacanje stvari je da ce biti vrlo tesko izvedivo izbjeci ponudu za preuzimanje svih preostalih dionica Zitnjaka po istoj cijeni po kojoj ce otkupiti Agramov udio. To je simbolican novac s obzirom na vrlo malo slobodnih dionica. Pretpostavljam da bi ukoliko se ovo pokaze tocno, dionicari Zitnjaka i Agrolagune mogli dobro profitirati. Jos donekle shvacam situaciju oko Zitnjaka jer on nije niti predviden za zrcaljenje i tu zapravo mogu raditi sto hoce ali kako ce se izbjeci poveznice Agrolagune s Ledom, Jamnicom i ostalima, to mi zaista nije jasno…

žitnjak je 100 posto pod hipotekom s naslova rolapa

hipotejka i jamstva su ista stvar – ili vrijedi puno ili vrijedi 0 bas kao i ledo

ima li jos ludaka ovdje koji opet zele zaigrati taj rulet

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega Ledo nazalost za koji dan vise ne postoji..Zitnjak na srecu ostaje i kad se trgovanje dionicama opet dozvoli moci ce se s njima raspolagat. Hoce li ikad Fortenova otkupit dionice od malih dionicara to tek treba vidjet. U svakom slucaju dobra je vijest da ja Agram iskamcio otkup svoga udjela..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dobra vijest?

To je ako sam dobro razumio – nagodba. Ako se radi o nagodbi, ne znam čime bi to točno svi dobili neku isplatu, osim ako to nije suprotno nekom zakonu pa sad postoji obveza za sve. Al cisto sumnjam.


Kolega Ledo nazalost za koji dan vise ne postoji..Zitnjak na srecu ostaje i kad se trgovanje dionicama opet dozvoli moci ce se s njima raspolagat. Hoce li ikad Fortenova otkupit dionice od malih dionicara to tek treba vidjet. U svakom slucaju dobra je vijest da ja Agram iskamcio otkup svoga udjela..

Pozdrav

veeeeeeeeeeeoma krivo

27. Potencijalne obveze i rizici
Potencijalne obveze Društva su jamstva i sudužništva po kreditima i okvirnim bankarskim jamstvima u
kojima je originalni dužnik Agrokor d.d. i povezana društva Agrokor grupe.
Ukupna potencijalna jamstva Društva kao solidarnog dužnika za kredite matice i povezanih Društava
iznosi 8.424.888 tisuća kuna. Navedeni iznos uključuje nominalni iznos po “rol l up” kreditu i sve
prijavljene osporene i neosporene tražbine iz Rješenja suda u kojima je društvo Žitnjak d.d. navedeno kao
jamac/sudužnik.
Sukladno Rješenju Trgovačkog suda u Zagrebu i potvrdi Nagodbe od 06.07.2018.g. i prilozima 19 i 4 iste,
Društvo je uknjižilo jamstva u iznosu od 1,7 milijuna kuna prema raspodjeli utvrđenoj po EPM modelu,
navedeni iznos se odnosi na obveze za jamstva po SPFA kreditu dok ostatak a najviše do iznosa od 1.060
milijuna EUR ostaje kao potencijalna obveza Društva.

Zitnjak jamci za rolap – isto kaob ledo nekad za stare kreeedite

da, zitnjak ostaje na burzi, ali ako mu rolap sjedne, ćao đaci

neće se dogoditi. aha, bas kao sto su beki vjerovale da se nece ledu dogodigti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega Ledu se dogodilo , Zitnjaku nije. Hoce li ?..E pa kad bi sve znali sta ce i kad ce…u cemu bi bila draz zivota 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

drago mi je da je bar zitnjak živ – da ce dionicari nesto dobiti

ali, neizvjesnosrt je velika jer zitnjak i dalje stoji i pada s agrokorom

tko moze izračunati vrijednost zitnjaka kad visi cijelo vrijeme mac nad glavom

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ha, isli su u nagodbu s razlogom. Ocito su se bojali osporavanja jamstva. Ostali dionicari? Pitanje sto bude bilo. Al bilo bi lijepo da i nas isplate po nominali. 🙂

S druge strane, na zadnjoj skupstini nas je bilo svega par manjinskih dionicara. Toliko o brizi za vlastita ulaganja.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vaš link …

Jel to to? Moze li se ztnj vratiti u trgovanje?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Vaš link …

Jel to to? Moze li se ztnj vratiti u trgovanje?

Meni prije izgleda da su je i Zitnjak završio u cuapajzu koji se sad zove Fortenova grupa, a da se dionicari mogu pozdraviti sa svojim dionicama.

Al za dodatna i precizna tumačenja molim kontaktirati samo društvo odnosno nekog tko se bavi ovom materijom.



Vaš link …

Jel to to? Moze li se ztnj vratiti u trgovanje?

Meni prije izgleda da su je i Zitnjak završio u cuapajzu koji se sad zove Fortenova grupa, a da se dionicari mogu pozdraviti sa svojim dionicama.

Al za dodatna i precizna tumačenja molim kontaktirati samo društvo odnosno nekog tko se bavi ovom materijom.
[/quote]

ne, zitnjak nece biti preslikan – nema zitnjak plus

kaed ce biti odblokiran – nije mi jasno – sta ceka hanfa – nagodba je gotova, novih činjenica nema

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Skdd je Fortnovu knjizio za vecinskog vlasnika i zitnjaka nije snasla sudbina leda,zvzd,..
Nisam siguran da kao novi vlasnici nisu obavezni dat ponudu za preuzimanje ostatka dionica, a trgovanje bi se sigurno trebalo uskoro nastavit

Pozdfav

svi smo mi Crobex


Skdd je Fortnovu knjizio za vecinskog vlasnika i zitnjaka nije snasla sudbina leda,zvzd,..
Nisam siguran da kao novi vlasnici nisu obavezni dat ponudu za preuzimanje ostatka dionica, a trgovanje bi se sigurno trebalo uskoro nastavit

Pozdfav

veoma sumnjam da su u nagodbi zaboravilibizuzeti sebe od te obveze

sta hanfa ceke .- da i forte proopadne pa da onda tek odblokiteqaju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close