ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 07.06.2022. u 13:51

Sve ima cijenu pa tako je i Fortenova kupila dionice od Purka. E sad po kojoj cijeni i dali ce po toj ponudit i ostalima to cemo tesko saznat. Ipak je ponuda Purku morala sadrzavat i “usutkavanje” , povlacenje sa sudkih procesa..etc..

Dionicama nije trgovano vise od 1/3 dana u zadnja 3 mjeseca pa ce se ici na procjenu…a tu tesko da mozemo ocekivat neku “dobru” ponudu 🙁

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ZTNJ/COI-ZTNJ-8f6740eabb9674bc1e4e7b926d67701d.pdf

 

Pozdrav

A vi kao tu pokušavate nešto insinuirati da će Fortenova isplatiti pojedince ispod stola?

 

Baš me zanima kako ste vi to zamislili da bi oni to kao izveli?

Ne da ce ..nego je.Lijepo vam pise da su i Purko i Vukadin prodali dionice Zitnjaka Fortenovi…po kojoj cijeni ?..Nisu napisali i ne moraju.

Po kojoj cijeni ce ponudit drugim dionicarima ?…po procijeni nezevisnog procijenitelja..hoce li bit vise..niza..ista od one koje su kupili od Purka..Vukadina..tko ce to znat..tko ce tu utvrdjivat..i zasto bi  ?

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Udruga je dakle urodila plodom, moto “spasi sebe” . Spasit će se i influencer ivek a popusit kao i uvijek mali sa svojim štednjama u “rizičnim” jamnicama i ledo dionicama.

Obvezna ponuda ne može biti u manjem iznosu od onoga po kojem su kupili dionice od Capturisa (Purka) i Vukadina. Budući da se dionicama trgovalo u manje od 1/3 trgovinskih dana u zadnja tri mjeseca od nastanka obveze za objavljivanje ponude za preuzimanje, potrebno je izraditi elaborat o procjeni fer vrijednosti revidiran od revizora. Cijena iz elaborata se uspoređuje s cijenom po kojoj su kupljene dionice koje su bile uzrokom nastanka obveze za preuzimanje. Pritom se u obzir uzima veća cijena. Tako da neovisno o tome što bude u elaboratu o procjeni fer vrijednosti cijena u ponudi ne može biti manja od cijene po kojoj su kupljene dionice od Purka i Vukadina.

https://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Nažalost, Purko i udruga su odigrali jadnu igru i zadovoljili svoje partikularne interese što poništava svaki smisao postojanja ikakve udruge i čini veliku buduću štetu. To je zapravo ono  što ruši povjerenje ljudi u investiranje na tržištu kapitala koje bi trebalo biti koliko toliko ueđeno i koji je odraz poslovne situacije u zemlji. Sada je potpuno jasno (a oduvijek je i bilo) da su jamstva ona koja su poslužila da se bezočno opljačka ljude i otme im imovina jer jedino društvo koje nije bilo opterećeno jamstvima je Žitnjak i tu nisu mogli oteti dionice bez obzira što su obezvrijedili samo društvo. Da bi se aktivirala jamstva, posegnulo se u donošenje zakona koji je navodno onemogućio pobijanje jamstava. Jamstva su evidentno bila nezakonita u smislu iznosa za koji se jamčio, a društva zbog zakona o izvanrednoj upravi nisu smjela pobijati jamstva tako da su sama sebi potpisala propast. Koliko je to sve skupa uvrnuto je zapravo prestrašno. Glavni akteri su nagrađeni. Premijer je ostao premijer, ministar financija je ostao ministar, ministrica koja je koordinirala time je zasjela u direktorsku fotelju podravke, frajer koji je s prijavljenog minimalca u svojoj firmi preko noći doveden za izvanrednog povjerenika na stostruku plaću je negdje na ljetovanju/zimovanju bog te pitaj gdje. Ipak, tragove i dokaze je nemoguće sakriti, može se samo politički utjecati da se to drži ispod tepiha. Kako svakoj politici dođe kraj i sama sebe upravo zbog takvih stvari satare, tako će biti i s ovime. Kada ne znam ali siguran sam da će doći dan kada će biti hapšenja po ovom pitanju. Meni osobno to ne znači ništa ali siguran sam da će tako biti na kraju.

Imao sam dionice Leda na kojima sam nulovan (cca 50 tisuća kuna) i imam dionice Žitnjaka na kojima ću vjerojatno zaraditi.

kolega neven, dugo vas nije bilo. agrokor je razjurio najbolju elitu, forum je spao na niske grane

 

slažem se što pišete, jezgrovito i jasno. ali mislim da purko nije ovdje kriv – jer ako je on isprefgovarao cijenu za svoje dionice i sad kupac mora dati ponudu po toj istoj cijeni, a može i više, ali niže ne, onda je purko svima učinio uslugu zar ne

 

1. pregovarajući za sebe najbolju cijenu, istu je omogućio i svim drugima

 

2. pregovarajući on, a ne mi buregdzije, on je sasvim sigurno ili najvjerojatnije izvukao više no što bi bilo koji mali neobaviješteni dioničar izvukao

 

3. nakon tolike borbe i troškova, veoma sumnjam da je purko uzeo siću. kad je krenuo tjerati pravdu, vjerujem da je prodao po poštemnoj cijeni

 

nemam ztnj ni ista od agrokora nisam nikad imao. jednostavno nisam se usudio znajući gdje živim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...





investimir, 12.06.2022. u 17:20



mislim da purko nije ovdje kriv – jer ako je on isprefgovarao cijenu za svoje dionice i sad kupac mora dati ponudu po toj istoj cijeni, a može i više, ali niže ne, onda je purko svima učinio uslugu zar ne



Ako je bio promotor Udruge onda je trebao ići do kraja a ne ponijeti se kurvanjski i sebično. Ajde ja bi volio da sretne lika kojeg su na konferenciji za novinare u hotelu Internacional 31.01.2018. kurvanjski iskoristili pred novinarima i predstavljali ga kao dugogodišnjeg radnika LEDA koji je svu ušteđevinu stavio u Ledove dionice čija je vrijednost bila nešto manje od 2 mil. kuna i neka mu objasni zbog čega je odustao od cjelokupne priče a pobrinuo se za sebe.

Slična stvar se dogodila prije više od 10tak godina ja Jadranskoj banci gdje je ekipa krenula u sudski proces i po svemu bi rasturili političko-kriminalnu ekipu ali su skinuli gaće i pobrinuli se samo zbog sebe. Da je tada ta ekipa pokazala zube i nije polustila nebi se dogodio LRH i Belje a kamo li Agrokor. Jadranska banka je bila putokaz za sve ostalo.

A Purko je imao priliku a pokazao je da je i on sitna sebična duša.

Ja sam bio do kraja u LRH i dobio sam po prstima i đepu a od Strasbourga sa nikakvim objašnjenjem sam odbijen kao i svi ostali. Zbog čega Purko nije mogao ići do kraja? Za razliku od njega ja i još nekolicina na LRH jesmo. Dobili smo po prstima ali za razliku od njega pokazali smo da nismo sitne duše.

investimir, 12.06.2022. u 17:20

kolega neven, dugo vas nije bilo. agrokor je razjurio najbolju elitu, forum je spao na niske grane

 

slažem se što pišete, jezgrovito i jasno. ali mislim da purko nije ovdje kriv – jer ako je on isprefgovarao cijenu za svoje dionice i sad kupac mora dati ponudu po toj istoj cijeni, a može i više, ali niže ne, onda je purko svima učinio uslugu zar ne

 

1. pregovarajući za sebe najbolju cijenu, istu je omogućio i svim drugima

 

2. pregovarajući on, a ne mi buregdzije, on je sasvim sigurno ili najvjerojatnije izvukao više no što bi bilo koji mali neobaviješteni dioničar izvukao

 

3. nakon tolike borbe i troškova, veoma sumnjam da je purko uzeo siću. kad je krenuo tjerati pravdu, vjerujem da je prodao po poštemnoj cijeni

 

nemam ztnj ni ista od agrokora nisam nikad imao. jednostavno nisam se usudio znajući gdje živim


 

Pratim koliko stignem ali općenito me tržište kapitala puno manje interesira. Okupiran sam svojim privatnim poslom i obavezama, s vremena na vrijeme nešto dokupim i to je otprilike to. Portfelj se bez ikakvih intervencija i diranja drži jako dobro. Okosnica su i dalje RIVP, LKPC i ADPL. Od ostalih ADRS, VLEN, ATPL, LPLH, VART, ZTNJ, i neke još sitnice potpuno nebitne. Iz principa, nemam niti ću ikada imati dionice svih onih kompanija koje su učestvovale i teško se kompromitirale u igrokazu s Agrokorom, a pritom ponajprije mislim na PODR, KRAS, ATGR. S tim u vezi, moje investiranje na ZSE je dosta limitirano i zapravo se svodi na pozicije u dionicama koje već imam ili eventualno dopunu s bankarskim dionicama (ali ovdje ne znam kako bih uopće iščitao njihove izvještaje niti me one zanimaju) ili eventualno s nekom drugom nelikvidnom dionicom. Kako imam vrlo limitirano vrijeme na raspolaganju teško mi se time baviti pa sam zapravo zadnjih godina na teškom holdu uz pokoji dokup LKPC, ADPL, RIVP, VLEN. Zapravo, mislim da zadnjih minimalno pet, šest godina nisam prodao niti jednu jedinu  dionicu…

Što se tiče Purka, ne kažem da je on za bilo što kriv ali činjenica je da je za svoje partikularne interese iskoristio udrugu koju je praktički i osnovao. Za bolje razumijevanje njegovog postupanja treba reći da je on u medijima konstantno nastupao s aspekta udruge i onda odjednom sve skupa ugasio. Dobro je kolega ejpox izvukao primjer čovjeka, radnika Leda koji je svoju ušteđevinu ulupao u dionice Leda i kojeg su žalopojski opjevali na spomenutoj konferenciji za novinare. Ne pričamo ovdje o tome da li će Purko kroz ispunjenje svojih interesa zapravo doprinijeti nama nekolicini u Žitnjaku da i mi ostvarimo dobrobit. Radi se ovdje prvenstveno o tome da je čovjek nastupao u medijima kao frontmen Udruge i samim time zastupao i sve članove udruge. Njega su mediji pozivali ne kao dioničara Žitnjaka nego kao istaknutog člana Udruge dioničara svih društava povezanih s Agrokorom. Njemu je upravo Udruga dala težinu i legitimitet, a ne dioničarstvo u Žitnjaku. Jednostavno, nije imao nikakvo pravo napraviti to što je napravio. Osobno nemam ništa protiv da je javno iskomunicirao da se povlači iz Udruge i da se više neće isticati po tom pitanju i da teret svog nastupanja prebacuje nekom drugom ako ima zainteresiranih. Koliko se sjećam, čak i kada je web stranica Udruge ugašena, javno je nastupao govoreći da se i dalje radi u tišini. Uglavnom, na najgori je mogući način zlouporabio  sve članove Udruge bez kojih se ni približno ne bi mogao isticati u javnosti i naposlijetku ostvariti, vjerojatno unaprijed planiranu korist.

Nemojte me krivo shvatiti, ja sam otprilike, i dalje, libertarijanac po opredjeljenju i ne pada mi na kraj pameti kriviti Purka za išta, samo želim konstatirati da se ponio nemoralno, neetički i krajnje nedostojno.

Kada se film vrati unazad, vrlo je jednostavno shvatiti da je drugačiji rasplet bio moguć, čak i vjerojatan i da je zapravo ovisio o kasnije osuđenom kriminalcu koji je u saboru dao podršku teško kompromitiranom ministru financija. Nažalost, oporba koja je onda još donekle bila i koherentna je financijski i ekonomski bila potpuno nepismena pa se tako moglo vidjeti čelnika oporbe kako glavinja s glavicom zelja. Vlast i oporba danas su još gore i ne razumiju ništa, nisam siguran da bi u poštenom ocjenjivanju dvije trećine sabora uopće moglo dobiti poslovnu sposobnost, a kamoli barem polovično ispuniti osnovni IQ test.

Da se vratim na početak, tu donekle leži i odgovornost Purka i ostalih koji su kao frontmeni Udruge mogli (vjerojatno i trebali) nastupati kao edukatori istoj toj oporbi. Ništa oni njih ne bi educirali ali bi politički oportunisti vrlo brzo pohvatali da im je politički isplativo zastupati argumentirana stajališta o pljački dioničara (hrvatskih građana), mirovinskih fondova i dugoročnim posljedicama takvih činova. Nažalost, sve je to izostalo, a posljedice po tržište kapitala u Hrvatskoj su razarajuće što je i normalno kada potezom pera trenutno bankrotirate ogroman udio ukupne tržišne kapitalizacije likvidnih društava.

 

NevenS, 13.06.2022. u 23:46

 





investimir, 12.06.2022. u 17:20



 

kolega neven, dugo vas nije bilo. agrokor je razjurio najbolju elitu, forum je spao na niske grane

 

slažem se što pišete, jezgrovito i jasno. ali mislim da purko nije ovdje kriv – jer ako je on isprefgovarao cijenu za svoje dionice i sad kupac mora dati ponudu po toj istoj cijeni, a može i više, ali niže ne, onda je purko svima učinio uslugu zar ne

 

1. pregovarajući za sebe najbolju cijenu, istu je omogućio i svim drugima

 

2. pregovarajući on, a ne mi buregdzije, on je sasvim sigurno ili najvjerojatnije izvukao više no što bi bilo koji mali neobaviješteni dioničar izvukao

 

3. nakon tolike borbe i troškova, veoma sumnjam da je purko uzeo siću. kad je krenuo tjerati pravdu, vjerujem da je prodao po poštemnoj cijeni

 

nemam ztnj ni ista od agrokora nisam nikad imao. jednostavno nisam se usudio znajući gdje živim


 

 



 

Pratim koliko stignem ali općenito me tržište kapitala puno manje interesira. Okupiran sam svojim privatnim poslom i obavezama, s vremena na vrijeme nešto dokupim i to je otprilike to. Portfelj se bez ikakvih intervencija i diranja drži jako dobro. Okosnica su i dalje RIVP, LKPC i ADPL. Od ostalih ADRS, VLEN, ATPL, LPLH, VART, ZTNJ, i neke još sitnice potpuno nebitne. Iz principa, nemam niti ću ikada imati dionice svih onih kompanija koje su učestvovale i teško se kompromitirale u igrokazu s Agrokorom, a pritom ponajprije mislim na PODR, KRAS, ATGR. S tim u vezi, moje investiranje na ZSE je dosta limitirano i zapravo se svodi na pozicije u dionicama koje već imam ili eventualno dopunu s bankarskim dionicama (ali ovdje ne znam kako bih uopće iščitao njihove izvještaje niti me one zanimaju) ili eventualno s nekom drugom nelikvidnom dionicom. Kako imam vrlo limitirano vrijeme na raspolaganju teško mi se time baviti pa sam zapravo zadnjih godina na teškom holdu uz pokoji dokup LKPC, ADPL, RIVP, VLEN. Zapravo, mislim da zadnjih minimalno pet, šest godina nisam prodao niti jednu jedinu  dionicu…

Što se tiče Purka, ne kažem da je on za bilo što kriv ali činjenica je da je za svoje partikularne interese iskoristio udrugu koju je praktički i osnovao. Za bolje razumijevanje njegovog postupanja treba reći da je on u medijima konstantno nastupao s aspekta udruge i onda odjednom sve skupa ugasio. Dobro je kolega ejpox izvukao primjer čovjeka, radnika Leda koji je svoju ušteđevinu ulupao u dionice Leda i kojeg su žalopojski opjevali na spomenutoj konferenciji za novinare. Ne pričamo ovdje o tome da li će Purko kroz ispunjenje svojih interesa zapravo doprinijeti nama nekolicini u Žitnjaku da i mi ostvarimo dobrobit. Radi se ovdje prvenstveno o tome da je čovjek nastupao u medijima kao frontmen Udruge i samim time zastupao i sve članove udruge. Njega su mediji pozivali ne kao dioničara Žitnjaka nego kao istaknutog člana Udruge dioničara svih društava povezanih s Agrokorom. Njemu je upravo Udruga dala težinu i legitimitet, a ne dioničarstvo u Žitnjaku. Jednostavno, nije imao nikakvo pravo napraviti to što je napravio. Osobno nemam ništa protiv da je javno iskomunicirao da se povlači iz Udruge i da se više neće isticati po tom pitanju i da teret svog nastupanja prebacuje nekom drugom ako ima zainteresiranih. Koliko se sjećam, čak i kada je web stranica Udruge ugašena, javno je nastupao govoreći da se i dalje radi u tišini. Uglavnom, na najgori je mogući način zlouporabio  sve članove Udruge bez kojih se ni približno ne bi mogao isticati u javnosti i naposlijetku ostvariti, vjerojatno unaprijed planiranu korist.

Nemojte me krivo shvatiti, ja sam otprilike, i dalje, libertarijanac po opredjeljenju i ne pada mi na kraj pameti kriviti Purka za išta, samo želim konstatirati da se ponio nemoralno, neetički i krajnje nedostojno.

Kada se film vrati unazad, vrlo je jednostavno shvatiti da je drugačiji rasplet bio moguć, čak i vjerojatan i da je zapravo ovisio o kasnije osuđenom kriminalcu koji je u saboru dao podršku teško kompromitiranom ministru financija. Nažalost, oporba koja je onda još donekle bila i koherentna je financijski i ekonomski bila potpuno nepismena pa se tako moglo vidjeti čelnika oporbe kako glavinja s glavicom zelja. Vlast i oporba danas su još gore i ne razumiju ništa, nisam siguran da bi u poštenom ocjenjivanju dvije trećine sabora uopće moglo dobiti poslovnu sposobnost, a kamoli barem polovično ispuniti osnovni IQ test.

Da se vratim na početak, tu donekle leži i odgovornost Purka i ostalih koji su kao frontmeni Udruge mogli (vjerojatno i trebali) nastupati kao edukatori istoj toj oporbi. Ništa oni njih ne bi educirali ali bi politički oportunisti vrlo brzo pohvatali da im je politički isplativo zastupati argumentirana stajališta o pljački dioničara (hrvatskih građana), mirovinskih fondova i dugoročnim posljedicama takvih činova. Nažalost, sve je to izostalo, a posljedice po tržište kapitala u Hrvatskoj su razarajuće što je i normalno kada potezom pera trenutno bankrotirate ogroman udio ukupne tržišne kapitalizacije likvidnih društava.

 

A čije je interese trebao štititi?

 

Plačljivaca i forumaških tulibaba? Koliko se dioničara od tih silnih tisuća pojavilo na skupštinama Leda, Belja, Jamnice i ostalih kompanija? Nekolicina. Svi su se ponašali, po principu… a netko drugi će riješiti naš problem, a isto je bilo i sa tužbama. Koliko vas je uopće pokušalo s Fortenovom dogovoriti isplatu na Žitnjaku? Ma nitko…. N-I-T-K-O!

 

Svi su bili krivi i svi su krivi, samo su jadni ulagači bili nevini. Tako da, lajanje na mjesec po forumu, i to nakon iskustva, nikad nije davalo osobite rezultate, a neće ni ovaj put. Ubuduće se brini za svoju imovinu, al doista brini jer nitko to drugi neće učiniti, a pogotovo ne za one koji pamet sipaju po forumu i kopaju nos dok se drugi navlače sa odvjetnicima, politikom, regulatorom, sistemskim rizicima i svime što se u tom trenutku sjatilo na slučaj Agrokor.

Kolega One,

Ne znam što vam znači pitanje koliko nas se pokušalo dogovoriti s Fortenovom za isplatu na Žitnjaku? Mi ćemo na Žitnjaku naposlijetku biti isplaćeni i to je to. Bit ćemo isplaćeni zato što je to bio dio nagodbe ispod stola za šutnju i povlačenje tužbi kako bi se sve skupa još neko vrijeme držalo ispod tepiha. Možda je još bitniji razlog taj što je Fortenovi oportunitetni trošak za isplatu na Žitnjaku minimalan i svodi se na ukupni iznos od nekoliko milijuna kuna. Sretna okolnost na Žitnjaku je ta što Žitnjak nije nikad izdao jamstva za Agrokorov dug, a jamstva su poslužila kao ultimativni izgovor za otimačinu i dobro poznatu preraspodjelu.

Ako me pitate za moje razloge i moje postupanje oko Agrokora, nemam problema iskreno komunicirati. Mojih 10 dionica Leda ili 180 dionica Žitnjaka predstavljaju premali udjel u mojoj imovini da bih se time bavio 90% vremena. Oportunitetni trošak bavljenja time mi je jednostavno prevelik pa i kada bih imao 90% šanse za konačni uspjeh, a ne samo promil šanse koliko možda imam. Imate situaciju gdje npr. Adris nastupa principijelno  i sudskim putem osporava postupak izvanredne uprave i likvidaciju društava. Oni su izloženi s koliko se sjećam milijardu kuna.

Upravo zbog tih stvari gdje je trošak postupaka prevelik u odnosu na moguću dobrobit se mali dioničari i udružuju. Jedino tako njihovo nastupanje ima težinu i omjer troškova postupka s eventualnom dobiti može biti povoljan.

Ono što sam ja pisao uopće nema veze s vašim odgovorom. Činjenica je da je Purko iskoristio Udrugu za zadovoljenje svog partikularnog interesa. Da li je on zbog toga dobar ili loš, kompromitiran ili genijalan mene uopće ne zanima.

Uopće se ne želim upuštati u raspravu o tome što tko misli ili objašnjavati što ja mislim. Ono što sam napisao su činjenice, a na koji će ih način netko tumačiti nije me briga.

300 kn ..S obzirom na sve drugo..ok

https://www.hanfa.hr/media/7705/09-fortenova-grupa-dd-za-žitnjak-dd-rješenje_odobrenje-ponude-za-objavu.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Slabije pišem ali osjećam se odgovornim napisati par riječi o ponudi za preuzimanje kako se bliži krajnji rok. Naposlijetku sam poslao prihvat ponude u SKDD. Imam 180 dionica. Prosječna cijena po kojoj sam još davno stekao dionice Žitnjaka je 169,12 kn. Može se reći da sam u dobrom plusu ali to uopće nije tema ovog pisanja. Najradije ne bih prihvatio ponudu za preuzimanje, odnosno ignorirao bih je, ali to nema nikakvog smisla jer nakon što Fortenova stekne vlasništvo od 95+% ide istiskivanje i tu nema pomoći. Ono što je najbitnije u ovoj prikči je da su mali dioničari svih povezanih društava s Agrokorom pokradeni, a krađa je izvršena posredstvom politike na najvišem nivou. Siguran sam da će glavni akteri naposlijetku odgovarati. Sve ono što ja znam o ekonomiji, politici i uopće životu govori mi da će još uvijek aktualni premijer i bivša ministrica financija (i ostali akteri naravno ali spominjem samo njih jer bez njihovog administriranja ovoga ne bi bilo) završetak Agrokorove priče dočekati na bitno drugačijim pozicijama. Kada sada razmišljam o toj budućnosti, nekako je s nestrpljenjem iščekujem i osjećam gotovo pa ushićenost. Kada ta budućnost postane stvarnost, vjerojatno me neće biti previše briga… Mislim da je takvo razmišljanje ljudski i razumljivo. Ovo je ipak bila jedna od najvećih pljački našeg društva i toliko očita i jasno dokumentirana da je zapravo vrlo čudno što se još uvijek nije rasplela. Ali hoće…

Što se tiče ponude za preuzimanje i cijene od 300 kn/dionici to je nakon što je Žitnjak obezvrijeđen raznim otpisima potraživanja prema Agrokoru (odnosno Konzumu) realna ponuda. Do te ponude je došlo zato što je Purko iskoristio činjenicu da Žitnjak svojedobno nije davao jamstva Agrokoru (a bio je premali da bi ta jamstva imala ikakvu težinu) koja su poslužila kao izgovor brisanja ostalih društava i težinu i legitimitet Udruge u direktnim (sigurno tajnim) pregovaranjima s Fortenovom. Ova cijena preuzimanja je zapravo kontrola štete da se Purka isplati za šutnju i “de facto” gašenje Udruge koja je bila glasna i artikulirana s njim na čelu. Nas nekolicina je na tim nečasnim ali očito legalnim radnjama (po mom osobnom sudu) profitirala. To ne znači da se s tim slažem ili da to podržavam. Šteta koja je uzrokovana lex agrokorom i postupanjem Vlade RH je nemjerljivo veća od dobiti nas nekolicine. Tržište kapitala je nakon lex agrokora satrano i zapravo već godinama ne postoji. Kada su ostala tržišta drastično rasla mi smo tapkali u mjestu i sve je to šteta koja se vrlo jasno mogla predvidjeti. Mislim da sam prije pet šest godina i pisao o tome ali sada mi se ne da kopati u arhivi.

Bit će prilike za pisanje o Agrokoru na nekim drugim topicima ali ono što je najbitnije i što zapravo nema veze s ovom temom su osnove investiranja, a to je pravilna diverzifikacija portfelja. Nebitno o veličini portfelja, najbitnije je dovoljno ga dobro diverzificirati i biti svjestan da diverzifikacija dugoročno oplođuje vaš novac. Ne brzo i preko noći ali postojano i opipljivo. Uz diverzifikaciju je moguće na mnogim pozicijama biti i nulovan, a na kraju u dobrom plusu. Investiranje vlastitog novca kojeg ste zaradili nije “all in”.

Pozdrav svima na ovom topicu i čitamo se negdje drugdje…

Eto , odradjeno. Novac na racunima . Jos samo da vidimo izvjestaj jesu li presli 95%

 

https://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:617630512762::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:CH8SPA,10,17206

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex












1.FORTENOVA GRUPA D.D. (88035992407)196.61426.542.89095,61

Skupili malo preko 95% , i tko nije htio prodat , a to je preko 9 000 dionica , sad ce po “sili zakona” ako Fortenova tak odluci.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bit će prilike za pisanje o Agrokoru na nekim drugim topicima ali ono što je najbitnije i što zapravo nema veze s ovom temom su osnove investiranja, a to je pravilna diverzifikacija portfelja. Nebitno o veličini portfelja, najbitnije je dovoljno ga dobro diverzificirati i biti svjestan da diverzifikacija dugoročno oplođuje vaš novac. Ne brzo i preko noći ali postojano i opipljivo. Uz diverzifikaciju je moguće na mnogim pozicijama biti i nulovan, a na kraju u dobrom plusu. Investiranje vlastitog novca kojeg ste zaradili nije “all in”.

 

ako vam se kad bude dalo, slobodno napišite štogod o diversifikaciji bilo ovdje bilo pod nekom općom temom

 

mislim da će istina o todomoru jednom isplivati, tu sam suglasan, ali sumnjam da će itko biti kažnjen. kako nije svako zlo z azlo, moj je utisak da se nakon todomora hanfa ipak počela miješati u svoj posao. tržište još uvije pati od 2017, ali nekako mi ipak to sad sve izgleda ozbiljnije – dionici sad čini mi se ipak ozbiljnije shavaćau burzu i prateće obveze

 

todomor je veliko zlo, ali nisu ipak svi todomor, iam na burzi i lijepih priča.  glede diverzifikacije, žtnj kao prehrambena industrija (takorekuć) bi uz turiste i brodare sasvim sigurno našao svoje mjesto u portfelju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Diverzifikacija imovine i kako to ispravno napraviti

 

Ima tu nesto o mogućnostima te broju dionica u portfelju.

New Report

Close