VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa poznavajući vlasnike loše za dioničare, a dobro za njih.

Pa ako pogledamo malo u proslost, kanabis je u pravu, ali čudno mi je da je Eltz povečao količinu, nekom logikom razmisljam da bas nebi povečavao količinu i onda sam sebe zajeb…

Saznat ćemo to vrlo uskoro… Za sada niti smrdi niti mirise, samo mi zao vidjet da prolaze nalozi po 47kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pitanje je zasto se koristio skrbnicki racun kao posrednik za prebacivanje dionica. Nije li trebala ici obavijest o stjecanju?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Da, to je zbilja čudno. Prvo su Vukadin i Brajčić prebacili na RBA skrbnički (+ više dionica nego puki zbroj) i onda svaki dan ponešto od toga s RBA ode Eltzu ili Epicu. Zadnja transakcija Epicu je bila u komad količina dionica koju je imao Brajčić. Zašto je to išlo tako, zašto nije Brajčić direktno prodao Epicu tu istu količinu?
Očito su imali razloge zašto tako, no svakim danom (i novim prebacivanjem) ispada čudnije…

Trenutno mi pada na pamet da su mozda htjeli prikazati manju cijenu stjecanja. Jel’ nam mozda slijedi nova ponuda za preuzimanje?

Ili mozda nisu htjeli da ispadane da su zajednicki djelovali (Vukadin, Brajcic, Epic,…)? S obzirom na zadnju ponudu za preuzimanje iz prve polovice prosle godine to bi bilo malo nezgodno. Sad vec opako ulazim u sferu spekulacija.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Sve je ovdje jasno kao dan,Vukadin je kupovao na 60kn i sada barem znamo koliko grofu to vrijedi.Sigurno više nego 60kn koliko je Vukadin kupovao?Zar ste očekivali da te pakete kupe preko burze?Sada treba čekati daljnje poteze,biti će tu svega i svačega a naročito pokušaja rušenja cijene sada kada Brajčića i Vukadina nema na kupnji,zato samo strpljivo.Puno će toga biti jasnije nakon skupštine korfa.


Trenutno mi pada na pamet da su mozda htjeli prikazati manju cijenu stjecanja. Jel’ nam mozda slijedi nova ponuda za preuzimanje?

Ili mozda nisu htjeli da ispadane da su zajednicki djelovali (Vukadin, Brajcic, Epic,…)? S obzirom na zadnju ponudu za preuzimanje iz prve polovice prosle godine to bi bilo malo nezgodno. Sad vec opako ulazim u sferu spekulacija.

Ovaj prvi dio je vrlo logičan, pada mi na pamet aktualni (moj) primjer na PKMI, kad je pred par mjeseci nestao financijski direktor Braće Pivac iz TOP10, naravno, dionice je prodao Braći Pivac, a sigurno mu nisu platili malu cijenu za to.

No, ovaj drugi dio, posebno sad nakon trakavice s Dalekovodom, bi mogao biti sklizak teren, jer ovdje bi Hanfa još lakše mogla dokazati makinacije nego što je bila cijela povijest prebacivanja dionica na Dalekovodu. No, ovo je došlo u "zao čas" po VLHO, jer vjerojatno nisu ni mogli sanjati da će paralelno s njihovim transakcijama Hanfa izaći s ovim…

Ali zapravo ni prvo ni drugo bas ne stoje jer ako se gleda ponuda, morala bi ici po ponderiranom prosjeku na ZSE, nebi bas imalo nekog ucinka da su si oni prodavali medusobno po 1kn, sto se tice drugog djela, pa ne moras imati dionice da te HANFA obveze da das ponudu, to sto su prodali mislite da nebi opet bili u obvezi dati ponudu, bili bi, samo bi ta ponuda onda isla po cjenam iz 2006.(ili 2005. nisam siguran)!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Vezano za prvi dio i slucaj eventualne nove ponude (koja bi mogla biti dobrovoljna) imalo bi utjecaja da su kupili po cijeni vecoj od ponderiranog prosjeka jer tada je to relevantna cijena za ponudu.

A ovaj drugi dio, govorim o ponudi iz 2010. Ako su Vukadin i Brajcic djelovali zajednicki s Epicom onda vjerujem da bi aktivirali clanak 16 stavak 7 Zakona o preuzimanju dionickih drustava.

Ali to su sve spekulacije. Nije nagovor na kupnju/prodaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Još jedna zanimljivost. Ovom zadnjom transakcijom ekipa Epic, Scapus i Enitor i bez zadnje pridruzenog Satisa ima vise od 75%.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

koja kupnja na vlho
10000*50
lijepo

neka zezancaija

pa ti prodaj i probaj jel zezancija. ne vjerujem

Nemam više vlho-a. Prijašnjih godina je bila dosta velika razlika u cijeni dionica vlhoa i korf-a. A u zadnjih godinu dana se dosta smanjila. Čak je povremeno bila i jednaka, da bi sad opet nastala razlika od 20%


Nemam više vlho-a. Prijašnjih godina je bila dosta velika razlika u cijeni dionica vlhoa i korf-a. A u zadnjih godinu dana se dosta smanjila. Čak je povremeno bila i jednaka, da bi sad opet nastala razlika od 20%

S obzirom na zadnji dostupni FI BVPS iznosi cca 48 kn … te se shodno tome, a po osnovi trenutne situacije na tržištu… VLHO… itekako više nego odlično za sada drži te trži…

New Report

Close