VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sitnariba, 01.03.2024. u 12:10

Prihodi su u 2023 g. veći nasparam 2022 g.  za 0,33% to je bitna stavka 😉 rashodi jesu povećani, ali će se uskoro drastično smanjiti, a prihodi povećati, DOK 11 već ovo ljeto prima prve “pacijente” 🚢🛥⛴️🛳⚓️🙋‍♂️

Novac je u biti otišao na rezervacije, tečajne razlike i troškove sirovina i materijala koji su uvijek veći u Q4, barem koliko pratim. Napisali su da se paralelno s gradnjom pontona odvija obnova čelične strukture na Doku 11.

Ja se eto nadam da bi prvi i drugi kvartal mogli biti slabiji pa da cijena neće odletjeti. Nemam sredstava trenutno a rado bih ušao.

Molim ako nije od velike potrebe da prestanete puno hvaliti ovdje.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/brodogradiliste-viktor-lenac-lani-utrzilo-4-5-milijuna-eura-20240229

Da im je imao prije netko ovako napisati ne bi prosipali, ali što se može… Polupismeni trejderi…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/brodogradiliste-viktor-lenac-lani-utrzilo-4-5-milijuna-eura-20240229

 

Dobar razlog za jučerašnji pad, da je bio toliko minus, vjerovatno bi dionica +15 %

ili je netko jučer pobrkao minus i plus ??

Generiraju svake godine fine količine keša. Oni će na kraju uspjeti obnoviti taj dok 11 bez kredita.

Iz članka proizlazi da dok 11 ide u funkciju na ljeto, a onda kreće berba jer ako su bez doka 11 ostvarili ovolike prihode, šta će tek biti kad obnovljeni dok krene u funkciju.

@Tangarina

To si i ja mislim. Sve bez ikakvog duga rade.. čak im je mrvicu manji na Q4 od već ionako sitnog, praktički nepostojećeg duga.

Baš loše ide Lencu i to bez DOK-a 11 🙂 što će tek biti kad ga upogone na ljeto , još gore 😊 a mi još uvijek držimo dionice 😊

Gradnjom brodova u Hrvatskoj se bavi više od 240 tvrtki, lani napravljen i prvi hibridni brod

Više sam zaboravio kad je Yuma došao. Čini mi se da je već dosta dugo tu pa će prvi kvartal biti vjerojatno bolji od proteklog.

Jeli zna netko kad je Yuma došao i kad odlazi?

Yuma je stigla 10.1.2024 i na taj dan su bili niže ljepotani u Lencu i neki jos jesu, što bi značilo da bi mogli svi u Q1 🙂

Yuma ostaje do sredine 3.mjeseca mislim , nisam siguran kolega Lucijan vjerujem zna točno do kad

USS HERSHEL WOODY WILLIAMS

USNS YUMA

MSC AZURIT F

DANAVIK

VELA LUKA

FAROS

ILOVIK

I ovi bi trebali u Q1 da uđu

🙂

Sva tri broda, trajekt ‘Sv. Duje’, brodovi ‘Vela Luka’ i ‘Unije’, imaju velikih nedostataka i određenih problema, koji se već četiri mjeseca pokušavaju ukloniti u brodogradilištima u Kraljevici, Kostreni i Malom Lošinju. Jadrolinijine brodove, posebno ‘Sv. Duju’ i ‘Vela Luku’, čekaju ozbiljne nadogradnje i preinake, koje će zahtijevati i značajna financijska sredstva.

Jadrolinija kupila polovne grčke brodove unatoč upozorenju da ne mogu ploviti Jadranom

Pa šta su to stručnjaci iz Jadrolinije kupili?!?

Imam osječaj da je to kad kupiš američki auto i hoćeš ga registrirati u Hrvatskoj.

Treba brdo prepravaka i prilagodbi.

@Tangarina 😊🤣 neka neka, što više prepravaka i prilagodbi to bolje za Lenac 😊

@BabaLuji 😊😂 pomalo skupljajte kolega, još malo gledamo ovu cijenu na 3,xx a od 2025 g. samo nebo je granica 🙂

TOP 10 nije prodao ni jednu dionicu u ovom totalno fijsko padu , na drugom forumu kaže forumaš da je B.B opet dokupila , tako da skupljat još u tišini 😉

sitnariba, 03.03.2024. u 16:49

I ovi bi trebali u Q1 da uđu

🙂

Sva tri broda, trajekt ‘Sv. Duje’, brodovi ‘Vela Luka’ i ‘Unije’, imaju velikih nedostataka i određenih problema, koji se već četiri mjeseca pokušavaju ukloniti u brodogradilištima u Kraljevici, Kostreni i Malom Lošinju. Jadrolinijine brodove, posebno ‘Sv. Duju’ i ‘Vela Luku’, čekaju ozbiljne nadogradnje i preinake, koje će zahtijevati i značajna financijska sredstva.

Jadrolinija kupila polovne grčke brodove unatoč upozorenju da ne mogu ploviti Jadranom

Piše u članku da Lencu ide posao za brod Vela luka od čak 5 milijuna eura za produljenje hidrauličnih rampi za iskrcaj. Pa ovo je bolji posao nego američki vojni brodovi.

Predobro je ovo Jadrolinja napravila 🙂


Novi dolazak:

 

SEPEN  05.03.2024.  10:00   V. Lenac   Dok 5

(tanker)

 

Lp



 

New Report

Close