VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fi je -niti smrdi niti miriše…jest da je dobit, ali 50% manja tako da to nije nešto što će ulagače privući da uđu u ovu dionicu…status quo do idućeg FI

na 0,41 P/B ste na holdu?
dva kvartala bez gubitaka? sa perspektivom Amera u zadnjem kvartalu?
ne znam dal ste svjesni da su ovo i Talijani kupovali po 9,26 kn prije godine dana



fi je -niti smrdi niti miriše…jest da je dobit, ali 50% manja tako da to nije nešto što će ulagače privući da uđu u ovu dionicu…status quo do idućeg FI

na 0,41 P/B ste na holdu?
dva kvartala bez gubitaka? sa perspektivom Amera u zadnjem kvartalu?
ne znam dal ste svjesni da su ovo i Talijani kupovali po 9,26 kn prije godine dana
[/quote] I morati će opet po toj cijeni ako budu išli okrupnjavati svoj udio.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.




fi je -niti smrdi niti miriše…jest da je dobit, ali 50% manja tako da to nije nešto što će ulagače privući da uđu u ovu dionicu…status quo do idućeg FI

na 0,41 P/B ste na holdu?
dva kvartala bez gubitaka? sa perspektivom Amera u zadnjem kvartalu?
ne znam dal ste svjesni da su ovo i Talijani kupovali po 9,26 kn prije godine dana
[/quote] I morati će opet po toj cijeni ako budu išli okrupnjavati svoj udio.
[/quote]

ne lupetaj-talijani drže oko 83% VLEN i nisu ludi kupovati udjele od malih dioničara jer im ne trebaju ni za što

Tko želi može sutra do 6 par soma komada skupit

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Izvjesce divota za citat…jasno, precizno, objektivno sa navedenim prijetnjama i prilikama…racionalizacija troskova, bolja profitabilnost…bojao sam se da ce nakon Aljose kvaliteta izvjestaja i poslovanja pasti medjutim nista od toga se nije dogodilo…bravo za VLEN, razvija se u dobru pricu, a s amerima bi bila Amerika…

Rastimo zajedno...

Bitno je da se radi s plusom a i rezultati ce doci samo treba strpljenja.

get rich or die tryin'

Cijena je bila odraz toga što navodite. Ali neće više. Ako oni u ovako izazovnim vremenima uspiju poslovati pozitivno, onda znaju što rade. Talijani tu isto imaju svoje prste, bez brige, i pomažu upravi. Javljaju se stalno na tendere, Jadrolinija kompletna se radi kod njih, paze na troškove. Ovo je bio vrlo zanimljiv kvartal, osobno sam očekivao nulu u 2. kvartalu. A najavljuju i bolji treći. Pa možda opet Amer. Ili koji scrubber ili pročistač balastnih voda.
Pa kad dobit poleti opet će se neki češati. Jedino što ovdje možda nećemo vidjeti je velika likvidnost. Talijani neće više i imaju dovoljno da odbiju institucijske ulagače. Ali se zato možemo igrati mi, uvjetno rečeno, mali. I pritom dobro i osnovano zaraditi. Cijena nema drugdje nego up s ovakvim rezultatima. Ali sporije će odreagirati.
Meni je ovo long.
Jedino što ostaje vidjeti u narednim danima koliki će biti pritisak za izlaz kad cijena prijeđe 6 kn, pa 6,50 kn.
Ponavljam, držim da će ovo prije preko 8 kn nego recimo RIVP opet na 40 kn. Na single digit cijenama su postotni pomaci veći i brži, usprkos nelikvidnosti rekao bih.
Pogledajte povijest trgovanja: 2.4. dotičemo dno s 4kn. Zatim se cijena oporavlja postupno preko 5 kn. Krajem travnja objava odličnog 1.kv. Nema reakcije cijene. Sad slijedi solidan 2.kv i još bolje najave Uprave. Tko bolje može znati od njih samih?
A imate već nove fundamente na MD sajtu: book s 13,73 kn na 14,55 kn, a P/B s 0,42 na 0,39

Izvješće je dosta detaljno i realno tako da kao što je netko prethodno rekao, kvaliteta izvješća nije pala :).
Ono što me malo iznenadilo je problem sa kvalitetnom radnom snagom. Iskreno očekivao sam da, uslijed havarije Uljanika a i problema u 3. Maju, će uspjeti privući barem nešto tih ljudi dole. Znam da nije baš blizu da ljudi svaki dan putuju iz Pule za Rijeku na posao, ali u 21. stoljeću firme nalaze rješenja i za takve prepreke kako bi privukle kvalitetne radnike. (recimo 3 tjedna radi, tjedan dana doma) i onda se nebi trebalo odbijeti sigurne poslove….


Cijena je bila odraz toga što navodite. Ali neće više…

cijenjeni kolega accountant (kjigovođa?)..hvala Vam, sa užitkom čitam vaše kvalitetne postove koji mi vraćaju (poljuljani) investicijski optimizam..ipak mislim da ovdje previše bacate bisere pred svinje. Ne samo da vas većina publike neće razumjeti, nego će vas optužiti da im šaljete nerazumljive poruke kako biste ih prevarili… I tako ih je navikao gazda kojem vjeruju više nego vašoj malenkosti ..lipi običaj.


Cijena je bila odraz toga što navodite. Ali neće više. Ako oni u ovako izazovnim vremenima uspiju poslovati pozitivno, onda znaju što rade. Talijani tu isto imaju svoje prste, bez brige, i pomažu upravi. Javljaju se stalno na tendere, Jadrolinija kompletna se radi kod njih, paze na troškove. Ovo je bio vrlo zanimljiv kvartal, osobno sam očekivao nulu u 2. kvartalu. A najavljuju i bolji treći. Pa možda opet Amer. Ili koji scrubber ili pročistač balastnih voda.
Pa kad dobit poleti opet će se neki češati. Jedino što ovdje možda nećemo vidjeti je velika likvidnost. Talijani neće više i imaju dovoljno da odbiju institucijske ulagače. Ali se zato možemo igrati mi, uvjetno rečeno, mali. I pritom dobro i osnovano zaraditi. Cijena nema drugdje nego up s ovakvim rezultatima. Ali sporije će odreagirati.
Meni je ovo long.
Jedino što ostaje vidjeti u narednim danima koliki će biti pritisak za izlaz kad cijena prijeđe 6 kn, pa 6,50 kn.
Ponavljam, držim da će ovo prije preko 8 kn nego recimo RIVP opet na 40 kn. Na single digit cijenama su postotni pomaci veći i brži, usprkos nelikvidnosti rekao bih.
Pogledajte povijest trgovanja: 2.4. dotičemo dno s 4kn. Zatim se cijena oporavlja postupno preko 5 kn. Krajem travnja objava odličnog 1.kv. Nema reakcije cijene. Sad slijedi solidan 2.kv i još bolje najave Uprave. Tko bolje može znati od njih samih?
A imate već nove fundamente na MD sajtu: book s 13,73 kn na 14,55 kn, a P/B s 0,42 na 0,39

Al ga trkeljas, preuzeta firma koja se jedva provlači i koja nikog vise ne zanima. Objektivno, tko bi kupovao Lenac i zašto? U nekoj značajnijoj količini? Jel to jako zanimljiv i propulzivan biznis? Ili nema izravne konkurencije? Ili je firma na 2 Ebitde?

Još uvijek se čuje jauk onih koji nisu prodali u javnoj ponudi i to ie cijela istina iza “navodne podcijenjenosti”. Ako se sto radikalno dogodi, cut će se i vidjeti, za sada, sve po starom… korak naprijed, nazad dva.

Kako se vesele propasti domaće brodogradnje…sve iz osobnih interesa..Nešto van svake pameti…možda ostane zabilježeno i u povijesnim razmjerima. Na sramotu ove nacije. Rado bih čuo njihovo tumačenje što će biti sa Uljanikovim udjelom u 3. Maju?

I brže nego sam očekivao.. no nije bitno što piše, nego tko piše… a i slika mu govori više nego riječi:))

Prošla sam cestom iznad vlena.
Koliko se vidi krajičkom oka na doku je veliki kruzer, i priličan tanker ..CE Hamilton.

Za Galeba stigle dvije ponude, teško da će u Gradu biti sretni

Stigle ponude za galeba…

bar nisam uzalud pisao..i pozdrav zlocesti(oj) 🙂

New Report

Close