VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sto mislite kakvo nas izvjesce ceka ovdje za 2 kvartal?

get rich or die tryin'

tesko za prognozirati imali su nesto manje brodova na remontu ali su i sami brodovi bili vece nosivosti od proslogodisnjih pa bi i sam dodatna vrijednost za ovaj kvartal trebali biti visa.

ne možeš to znati… očekivanja su jedno, poslovi drugo, turska lira treće
ako je bio još koji bwts onda okej
inače, kad smo kod očekivanja, rekao bih odokativno 10 milja dobiti

ono sto je dobro da firma relativno dobro rjesava visak manje produktivnog kadra tako da ostaju raditi oni koji mogu i zele povuci a da su placeni za taj posao kako treba


ne možeš to znati… očekivanja su jedno, poslovi drugo, turska lira treće
ako je bio još koji bwts onda okej
inače, kad smo kod očekivanja, rekao bih odokativno 10 milja dobiti

Kad već pogađamo , moja cifra je oko 0 ( nula ) , jer ako i postoji neka dobit, biti će skrivena . Opravdana otpremninama, uređenjem / prilagodbom preduzeća, nedostatkom poslova … stukturalnim promjenama..

Ipak je mafija ušla u firmu .

Dugoročno, mislim da su izrazito povoljno dobili premium lokaciju, koju će prenamjeniti u HI-Tech marinu , Rijeka -istok Turistički raj .

Nebih se čudio ako preuzmu 3. Maj i tamo presele drty bussines .

Idealno zaštićena uvala, i golema obalna površina pod Kostrenskim stijenama..marina i hotel . I najbliža točka kopnene evrope Jadranu . U kobinaciji s željeznicom , prijevoz plovila izrazito povoljan….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Bacila pogled na moje dionice
Prvi kvartal minus, a u stvarnosti lijepi plus.
?
Prema TA Vlen je u fazi akumulacije i slijedi mu upmarket.

neloše https://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VLEN-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

dobit se prepolovila spram lanjskog kvartala….
https://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLEN-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

da, nikakav spektakluk 😉
ALI nek’ se malo s Đure ugledaju na ovo poslovanje: u tijeku smanjenih prihoda ovdje se upravlja i likvidnošću, i troškovima (kako fiksnim tako i varijabilnim) pa su usprkos slabijem popunjenosti kapaciteta i ovaj kvartal u pozitivi, pa tako i cijelo polugodište (jer je i prvi bio u plusu)

razlika između full privatne firme i onih uhljebovića u Brodu

palac gore!

na 4. stranici kažu da je popunjenost kapaciteta dobra a očekuju još više posla tijekom kolovoza i rujna i očekuju daljnje pozitivno poslovanje… lijepo.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Spominje se remont USNS broda “Trenton” u zadnjem kvartalu ove godine….to me najviše veseli…
Dobro je i što u ostali vanjski troškovi (u materojalnim troškovima) znatno manji što pokazuje da nema više “curenja” para na vanjske usluge…dobro, dobro to ide…

Rastimo zajedno...

Ovako sto sam pogledao prvih 5 min.
Mislim da nije lose

Manje prihdoa 2Q nego prosle godine, valjad manje zaposlenosti, ali me veseli ako je Turska lira stabilna onda i oni nemaju problema sa profitabilnoscu.
Znaci ako bude ostatak godine veca zaposlenost mozemo ocekivati i jos bolju profitabilonst.
S obzirom da je prosle godine 2 polovica godine Turska lira totalno unistila VLEN profitabilnost ocekujem da ostatak godine dodamo bar jos 7, 8 miliona dobiti

A ako dodu Amerikancu to je samo extra dobar bonus.

Najbitnije mi je da znam da je najveci problem bila Lira, dok god je ona stabilna imati ce i VLEN stabilnu dobit.

smanjili su i znatno dug tako da sto se mene tice ovoj je i vise nego dobar izvjestaj jos da nam upadne Trenton bit ce ovo za pet

ovo je aljoša stil – kratko jasno bez prehseravanja

pa nbilo bijelio ilui crno

stroj dradi – samo mu treba posla

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

fi je -niti smrdi niti miriše…jest da je dobit, ali 50% manja tako da to nije nešto što će ulagače privući da uđu u ovu dionicu…status quo do idućeg FI

New Report

Close