VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ak ne prodaje top10 necu ni ja
koliko god bila izgledna katastrofa i 5 stečajeva [thumbsup]

slijedi nam precesija

mozda neznaju da imaju dionice VLDS-r-a [shocked]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy



Kolega Lopina, što je sad ovima u VALIDUSU?

Mlijeku ističe rok trajanja pa prodaju da se ne pokvari…
[/quote]
Bježe kupci po 13 i više i gube.Nadnica za strah.
Ja dokupio po 12 i malo više ,1000 komada ,sistem u rastu prodajem,u padu kupujem jako unosan
naročito dok je dionica ovako volatilna.radi ko urica, danas nisam pokušao šortati,a trebalo je.
Kupovao i prodavao i nešto malo spušija,ali brokeri su zadovoljni.

U Validusu teče med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj Medo Budo.




Kolega Lopina, što je sad ovima u VALIDUSU?

Mlijeku ističe rok trajanja pa prodaju da se ne pokvari…
[/quote]
Bježe kupci po 13 i više i gube.Nadnica za strah.
Ja dokupio po 12 i malo više ,1000 komada ,sistem u rastu prodajem,u padu kupujem jako unosan
naročito dok je dionica ovako volatilna.radi ko urica, danas nisam pokušao šortati,a trebalo je.
Kupovao i prodavao i nešto malo spušija,ali brokeri su zadovoljni.

U Validusu teče med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj Medo Budo.
[/quote]
misliš da će klatno sutra na drugu stranu?

@Lopina
ali brokeri su zadovoljni.

[lol] a tek moji

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



ako šelebaj brzo ne riješi opasnost od novog stečaja bit će VLDS ubrzo opet po 6-7 kn [undecid]

Vi doista svi mislite da je stečaj izmišljen radi osvete, bijesa ili čega. Stečaj je efikasan način izbjegavanja nelikvidnosti i instrument za protok kapitala. Nema on tu što sprječavati, treba sprječiti ovu ludost oko svega. Ako netko želi kupiti VABU, zašto da je ne kupi po što manjoj cijeni u stečaju pa da mu razlika ostane za investiranje. Isto vrijedi s Mirnom, Milsom i drugim kapitalom Validusa. Cijela nam je država u banani jer se ne poštuju nikakvi rokovi i nikakva pravila. Jeste li svjesni da je Validus dužnik ne samo bankama nego i drugima, malim poduzetnicima, proračunu i sličnim vjerovnicima. Davanje jš rokova samo znači "smrt" za one koji nisu u mogućnosti premostiti tuđu nelikvidnost.
Takvim suludim principima nikada nećemo ništa pokrenuti u državi niti ćemo osigurati adekvatne investicije – zato i imamo mrtva brdogradilišta čija je cijena "liječenja" koštala daleko, daleko više od zakonom predviđene i na "zapadu" sasvim uobičajene eliminacije.

[/quote]

Kolega, dali bi bili ljubazni pa objasnili zasto neka tvrtka "mora" u stecaj ako postoje izlazi da do toga ne dodje? U ovoj prici, brojke pokazuju, stecaj nije nikakvo nuzno zlo koje se bez predmetno mora dogoditi. Prodajom udjela Vabe podmirili bi se troskovi a sama koncepcija koju Selebaj prikazuje ima smisao da ova tvrtka stane na noge. Zar mislite da jedan hdel ima razlog za opstanak i ine druge firme, pa ipak ne stavljaju kljuc u bravu vec naprotiv rastu na burzi NA LAZNIM informacijama u medijima! Samo gradjevina je uvijek bila u prvim redovima mafijaskih razina a ini sektori su ipak manje involvirani u takve sheme. Stoga ne bacajte Validus u blato jer tamo mu nije mjesto.

Mislim da slijedi 10 tak dana neizvjesnosti , a time i poslijedničnog pada, u najbolju ruku stagnacija.Ovaj lik sa stečajnim prijedlogom je dodatno unio neizvjesnost,borba traje, ali to znači da dionica vrijedi, inače bi davno bila u stečaju!


Mislim da slijedi 10 tak dana neizvjesnosti , a time i poslijedničnog pada, u najbolju ruku stagnacija.Ovaj lik sa stečajnim prijedlogom je dodatno unio neizvjesnost,borba traje, ali to znači da dionica vrijedi, inače bi davno bila u stečaju!javascript:void(0);

A zavisi šta će se napisati zbog dnevno-financijskih potreba…….

1. veljača 2011.| Ana Blašković
ZSE blokirao trgovinu dionicom Vaba banke

Zagrebačka burza (ZSE) blokirala je u ponedjeljak trgovanje dionicom Vaba banke nakon što je većinski vlasnik, varaždinski Validus, objavio da pregovara s potencijalnim kupcem o prodaji svog udjela.

Trgovanje dionicom Vaba banke nastavit će se u utorak u 11 sati u tzv. posebnom režimu ZSE.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Neka padne i na 6 kn ako ju do te granice dovedu plasljivi zecici jer ono sto je osnovno jeste cinjenica da ova firma nece u stecaj, ako itko poznaje matematiku tada nije problem izracunati vrijednost ove firme bez obzira na trenutno stanje. Stoga, strpljivi ce docekati svojih pet minuta a oni mogu doci kroz iducih par dana. Ovaj frik koji je napisao clanak bas u nedjelju nije to ucinio eto jer mu je bilo dosadno nedjeljno jutro a niti je to ucinio jer je bas za dobro jutro u nedjelju dobio informaciju koja je putovala 2 tjedna da bas, gle cuda, bude objavljena u nedjelju KAKO BI IMALA ZA SVRHU demantirati Selebajove izjave o prodaji Vabe! Nemojte biti naivni. Ova vijest u nedjelju je imala za svrhu da male plasljive ovcice natjera na prodaju danas glavom bez obzira no mislim da ce se jako brzo za glavu uhvatiti kada ubrzo budu plasirane odredjene informacije. Tko ima snagu u glavi da ih doceka, taj ce spoznati dobar osjecaj.


Neka padne i na 6 kn ako ju do te granice dovedu plasljivi zecici jer ono sto je osnovno jeste cinjenica da ova firma nece u stecaj, ako itko poznaje matematiku tada nije problem izracunati vrijednost ove firme bez obzira na trenutno stanje. Stoga, strpljivi ce docekati svojih pet minuta a oni mogu doci kroz iducih par dana. Ovaj frik koji je napisao clanak bas u nedjelju nije to ucinio eto jer mu je bilo dosadno nedjeljno jutro a niti je to ucinio jer je bas za dobro jutro u nedjelju dobio informaciju koja je putovala 2 tjedna da bas, gle cuda, bude objavljena u nedjelju KAKO BI IMALA ZA SVRHU demantirati Selebajove izjave o prodaji Vabe! Nemojte biti naivni. Ova vijest u nedjelju je imala za svrhu da male plasljive ovcice natjera na prodaju danas glavom bez obzira no mislim da ce se jako brzo za glavu uhvatiti kada ubrzo budu plasirane odredjene informacije. Tko ima snagu u glavi da ih doceka, taj ce spoznati dobar osjecaj.

Kolega, ne se nervirati.
Ajd da vidimo koliko će dobiti za svoj udio, odnosno po dionici vabe.
Sretno kupcima i prodavateljima [thumbsup]
LP………..odoh [yawn]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Prodajom VABA banke je nemoguće namiriti 170 milijuna kuna obveza. To zna ama baš svatko. Prema tome, prodaja VABA samo odgađa neminovno.
A što se tiče obveze odlaska u stečaj, pa valjda ste jedan od onih koji smatraju da je potrebno poštovati zakone ove države (i da ne vrijedi teza "ako svi kradu, onda krađa nije zločin") – uostalom, DORH i nadležni sud će valjda reći svoje – ako je rekao za Baču, nema razloga da ne kaže i za Šelebaja. Ako pak niste zagovornik poštivanja propisa, to samo pokazuje upravo Vašu podršku "mafiji" koju ste spomenuli…


Neka padne i na 6 kn ako ju do te granice dovedu plasljivi zecici jer ono sto je osnovno jeste cinjenica da ova firma nece u stecaj, ako itko poznaje matematiku tada nije problem izracunati vrijednost ove firme bez obzira na trenutno stanje. Stoga, strpljivi ce docekati svojih pet minuta a oni mogu doci kroz iducih par dana. Ovaj frik koji je napisao clanak bas u nedjelju nije to ucinio eto jer mu je bilo dosadno nedjeljno jutro a niti je to ucinio jer je bas za dobro jutro u nedjelju dobio informaciju koja je putovala 2 tjedna da bas, gle cuda, bude objavljena u nedjelju KAKO BI IMALA ZA SVRHU demantirati Selebajove izjave o prodaji Vabe! Nemojte biti naivni. Ova vijest u nedjelju je imala za svrhu da male plasljive ovcice natjera na prodaju danas glavom bez obzira no mislim da ce se jako brzo za glavu uhvatiti kada ubrzo budu plasirane odredjene informacije. Tko ima snagu u glavi da ih doceka, taj ce spoznati dobar osjecaj.

Šelebajeve priče su trenutno neprovjerljive i uvjetne, priču o prijedlogu za stečaj je potvrdio sud. Toliko o novinarskim "zločestim" plasmanima.

@weraxion
ja sam jedan od onih koji bi da se zakoni poštuju bez iznimke.
ajde mi ti sad objasni kad bi od danas 01.02.2011. sve zakone poštovali bez iznimke, na šta bi nam društvo/država ličili kroz tjedan dana. ajde daj rješenje kad bi to bilo moguće provest. nabrojat ću samo par stvari: komplet vlada i pola oporbe u istražni pritvor, 50% uposlenih u lokalnoj samoupravi, 60% firmi u stečaj bez odgode, zatvorit sve bolnice zbog neplaćanja farmaceutima i ostalim dobavljačima, sve profesionalne sportske klubove zatvoriti i upravu u istražni pritvor (ako nisu krali, prekršili su bar 2 zakona da bi klub funkcionirao), seljake ubacit u žrvanj tržišne ekonomije, agrokor u stečaj nakon detaljnog češljanja financijske policije itd. neka se ne ljuti netko ako sam ga izostavio.
vidiš ja jesam za poštivanje zakona bez iznimke ali našem društvu/državi je potrebna faza sazrijevanja i kroz tu fazu da radiš u najboljoj namjeri bit će propusta a mi još nismo ni svjesni da nam je ta faza potrebna i ne radimo u naboljoj namjeri. lakmus svesnosti će biti skori izbori i ukoliko na izbore izađe manje od 65% građana te ukoliko ne kazne sdp i hdz zajedno agonija se nastavlja.

ispričavam se na off topicu ali kako kaže kolega crumarix: "puk´o bi da se nisam javio".



@weraxion

ja sam jedan od onih koji bi da se zakoni poštuju bez iznimke.
ajde mi ti sad objasni kad bi od danas 01.02.2011. sve zakone poštovali bez iznimke, na šta bi nam društvo/država ličili kroz tjedan dana. ajde daj rješenje kad bi to bilo moguće provest. nabrojat ću samo par stvari: komplet vlada i pola oporbe u istražni pritvor, 50% uposlenih u lokalnoj samoupravi, 60% firmi u stečaj bez odgode, zatvorit sve bolnice zbog neplaćanja farmaceutima i ostalim dobavljačima, sve profesionalne sportske klubove zatvoriti i upravu u istražni pritvor (ako nisu krali, prekršili su bar 2 zakona da bi klub funkcionirao), seljake ubacit u žrvanj tržišne ekonomije, agrokor u stečaj nakon detaljnog češljanja financijske policije itd. neka se ne ljuti netko ako sam ga izostavio.
vidiš ja jesam za poštivanje zakona bez iznimke ali našem društvu/državi je potrebna faza sazrijevanja i kroz tu fazu da radiš u najboljoj namjeri bit će propusta a mi još nismo ni svjesni da nam je ta faza potrebna i ne radimo u naboljoj namjeri. lakmus svesnosti će biti skori izbori i ukoliko na izbore izađe manje od 65% građana te ukoliko ne kazne sdp i hdz zajedno agonija se nastavlja.

ispričavam se na off topicu ali kako kaže kolega crumarix: "puk´o bi da se nisam javio".

Ovo je tipičan manifest hrvatskom neradu… protiv ste političara, a svojim stavovima zvučite kao jedan od njih. Da su se barem malo poštivali zakoni, svega ovog što ste nabrojili ne bi ni bilo.

P.S. Uživajte u nelikvidnosti i nezaposlenosti jer ne dao Bog da se nekoga u ovoj državi pravedno i legitimno kazni, jer, ipak smo mi, "budale" koje pošteno rade, milosrdni…

Osjećao sam se potrebnim objasniti forumu zašto sam jučer prodao 58% Validusa. Po svemu onome što se događalo oko Validusa target mi je bio 60 kuna a ta cifra -zato što bi otprilike,po mojem računanju, toliko ostalo po dionici nakon što prodaju sve. A zaradu od 8x ne vidim nigdje drugo. Sa ovim preostalim dionicama ću čučati ovdje dok se sve ne riješi,jer mi je tih 42% dobitak na Validusu i ako sam krivo pročitao igru,nek tu novac i ostane, a ako se ipak sve dobro riješi moguća zarada je prevelik mamac.A prodao sam samo zato jer je protiv H. krenuo njegov najbliži suradnik,o tome ne znam ama baš ništa i ako je protiv njega krenuo njegov najbliži suradnik kojega je gurao više no ikoga,moglo bi biti velikih problema sa smirivanjem strasti.Ne vjerujem da je ovdje u pozadini nekakav dug od pedesetak tisuća kuna.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

New Report

Close