VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Validus pred dogovorom s vjerovnicima…
"…NO Podravke dao zeleno svjetlo za raspravljanje o Šelebajevu prijedlogu…"
"…detalji plana… tijekom ovog tjedna…"
"… Spomenuti dug stvoren je temelju Podravkina kredita koji je dan Validusu u vezi s Mirnom Rovinj i koji za Šelabaja nema nikakve veze s aferom Spice…"
http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj/Broj-768/Validus-pred-dogovorom-s-vjerovnicima-najtvrdi-orah-je-Podravka

može neki copy-paste teksta jer se na linku nevidi nish..

Naš prvi kolega – rušitelj-dokupljivać… sa svojih 4.000 kom bit će uskoro najprije gricnut, pa potom popapan… tj. eto, već je upravo gricnut… istu sudbino ubrzo čeka istog ili drugog kolegu sa svojih pišljivih 10.304 kom…

Decki, lose ste organizirali dizanje.


Decki, lose ste organizirali dizanje.

Kolega, barem smo povoljno dokupili…

Prosjek 8,21 , a ja gricnuo još malo po 7,52 , a i još bih , iako kvarim prosjek ulaza sa 6,93 na 7,15.
Ovo mi je najdraže , kada ne ovisimo o crobexu i kada mi odgovara i rast i pad. Dobro za živce.

Corvin@

Evo da se ispravim…lako je sa tudjim novcima raditi!

"…prodajom dijela Validusova portfelja po fer vrijednosti… bi se vjerovnici naplatili u cijelosti…"

http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj/Broj-768/Validus-pred-dogovorom-s-vjerovnicima-najtvrdi-orah-je-Podravka

5 do 12 obični si druker. kad već citiraš onda citiraj sve: "…želi početi rasprodaju dobrog dijela svojega vlasničkog portfelja kako bi namirila svojih desetak vjerovnika"

malo drugačije zvuči jelda?

ne drukam nego se referiram na tvoj citat koji ne odgovara citatu. zašto misliš da svaka poruka mora imati i skrivenu namjeru. ova je bila samo ispravak netočnog navoda [bye]


ne drukam nego se referiram na tvoj citat koji ne odgovara citatu. zašto misliš da svaka poruka mora imati i skrivenu namjeru. ova je bila samo ispravak netočnog navoda [bye]

Da mogu drage volje bi cijeli intervju sa Šelebajom svima poslao na uvid… no iz tehničkih razloga to nisam u stanju napravit… zato sam slao samo citate/isječke…

Dosada je uvijek bilo manji vrh, dublje dno, ovaj put nije ostvaren veći vrh (9,4kn) pa je po tome logično da idemo ispod 6,4kn ovaj put, po mojoj procjeni 5kn.

Strpljivo čekam LKPC na 400kn.

Vaš link

Evo teksta u cijelosti za one koje još Validus zanima.

Znači Šelebaj nudi dvije opcije:
1) stečaj i isplata ovrhom na način daj šta daš
2) odgoda plaćanja kroz 5 godina uz kontrolirane uvjete rasprodaje portfelja

I rečeno je ono što se otprije znalo da je bez obzira na dug vrijednost imovine ipak veća.

Znači ostaje na vjerovnicima da odluče hoće li se naplatiti:
1) preko stečajne mase (može potrajati i godinama)
2) prema kontroliranim uvjetima by Šelebaj (u roku 0,5 do 5 godina)

Dioničari su se već odavno odlučili da će biti opcija 1). A imam osjećaj da i Podravku svrbi i da bi najradije otjerali Validus u stečaj, ali isto tako to nema smisla napraviti kada je upitno vrijeme i količina novca kojeg mogu dobiti u stečajnom postupku. Po ovome je logično da bi svim vjerovnicima bilo više u interesu opcija broj 2) kojom imaju šanse dobiti više novaca u potencijalno kraćem periodu (poznato je da stečajni postupci traju godinama).

Sad bi svi ovo vjerojatno dočekali kao nekako turbopozitivnu vijest, jel logika tako nalaže, ali nema na burzi logike. Kakogod bilo, cijena dionice je na osnovu ovih informacija realna, a ne bi bila ni nerealna da padne na 3-4 kune obzirom koliko se u zadnje vrijeme stvorilo prodavača.

New Report

Close