Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica

Unutarnja sloboda

Neki siromašni seljak trčeći dođe svetom čovjeku koji se odmarao pod drvetom.

– Kamen! Kamen! Daj mi dragi kamen!

– Kakav kamen? – upita sveti čovjek.

– Noćas sam sanjao da ću pronaći čovjeka koji će mi dati dragi kamen koji će me učiniti bogatim zauvijek – odgovori seljak.

Sveti čovjek posegne za svojom torbom, poče kopati po njoj i nakon nekog vremena izvadi kamen.

– Misliš ovaj – reče on i dade ga seljaku.

– Pronašao sam ga na putu prije par godina. Naravno da ću ti ga dati.

Seljak pogleda kamen u čudu. Bio je to dijamant, vjerojatno najveći na cijelom svijetu, uze ga i ode. Tu ju noć seljak probdio u krevetu ne mogavši zaspati.

Sljedećeg dana oko podne ode on ponovo svetom čovjeku.

– Daj mi to što ti je omogućilo da se odrekneš dijamanta tako lako! – uzviknu seljak.

(istočnjačka narodna mudrost)


Unutarnja sloboda

Neki siromašni seljak trčeći dođe svetom čovjeku koji se odmarao pod drvetom.

– Kamen! Kamen! Daj mi dragi kamen!

– Kakav kamen? – upita sveti čovjek.

– Noćas sam sanjao da ću pronaći čovjeka koji će mi dati dragi kamen koji će me učiniti bogatim zauvijek – odgovori seljak.

Sveti čovjek posegne za svojom torbom, poče kopati po njoj i nakon nekog vremena izvadi kamen.

– Misliš ovaj – reče on i dade ga seljaku.

– Pronašao sam ga na putu prije par godina. Naravno da ću ti ga dati.

Seljak pogleda kamen u čudu. Bio je to dijamant, vjerojatno najveći na cijelom svijetu, uze ga i ode. Tu ju noć seljak probdio u krevetu ne mogavši zaspati.

Sljedećeg dana oko podne ode on ponovo svetom čovjeku.

– Daj mi to što ti je omogućilo da se odrekneš dijamanta tako lako! – uzviknu seljak.

(istočnjačka narodna mudrost)

…i dao mu je konop i pokazao prstom na prvo drvo [tongue]

…he,he…,a možda mu je pokazao ženu… [rolleyes]


…he,he…,a možda mu je pokazao ženu… [rolleyes]

Možda…al’ od 18…

[img]http://www.33smiley.com/smiley/hip/6.gif[/img]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



…he,he…,a možda mu je pokazao ženu… [rolleyes]

Možda…al’ od 18…

[img]http://www.33smiley.com/smiley/hip/6.gif[/img]
[/quote]
…je,srećom ima i onih koji vole i bakiceee…,pogotovo ako imaju što god i u glavi… [rolleyes]

dan




…he,he…,a možda mu je pokazao ženu… [rolleyes]

Možda…al’ od 18…

[img]http://www.33smiley.com/smiley/hip/6.gif[/img]
[/quote]
…je,srećom ima i onih koji vole i bakiceee…,pogotovo ako imaju što god i u glavi… [rolleyes]
[/quote]

…to u glavi pomaže da se osvojeno zadrži…..i da se” njemu ”ispune baš sve praznine a ne samo one na koje se ovdje aludira [lol]

U Kini je nosač vode imao dvije velike glinene posude za vodu koje su visile na štapu kojeg je nosio na ramenima. Jedna je posuda bila oštećena, a druga je bila cijela. Iz oštećene posude voda je curila cijelim putem prema kući.

Cijela posuda bila je ponosna svojim radom jer je u njoj nosač donosio kući mnogo više vode nego u oštećenoj, a oštećena se posuda zbog toga sramila.

Jednog je dana oštećena posuda rekla svom nosaču: "Sramim se jer ti ne mogu služiti onako kako bih željela."

Nosač joj odgovori: "Jesi li primijetila da cvijeće cvate samo na tvojoj strani, ali ne i na strani cijele posude? To je zato što sam znao za tvoj nedostatak i posijao sam cvijeće na tvojoj strani puta. Svaki si dan ti to cvijeće zalijevala. Već dvije godine berem to čudesno cvijeće koje mi donosi radost. Kada ti ne bi bila takva kakva jesi, to me cvijeće ne bi radovalo iz dana u dan."

[img]http://bp2.blogger.com/_S4Fqn2iUV5Y/R69LDt4LidI/AAAAAAAAAI0/iXhXf_2rfJI/s200/jesus20y20la20samaritanhm5.jpg[/img]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

vece


vece

i tebi [smiley]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


U Kini je nosač vode imao dvije velike glinene posude za vodu koje su visile na štapu kojeg je nosio na ramenima. Jedna je posuda bila oštećena, a druga je bila cijela. Iz oštećene posude voda je curila cijelim putem prema kući.

Cijela posuda bila je ponosna svojim radom jer je u njoj nosač donosio kući mnogo više vode nego u oštećenoj, a oštećena se posuda zbog toga sramila.

Jednog je dana oštećena posuda rekla svom nosaču: "Sramim se jer ti ne mogu služiti onako kako bih željela."

Nosač joj odgovori: "Jesi li primijetila da cvijeće cvate samo na tvojoj strani, ali ne i na strani cijele posude? To je zato što sam znao za tvoj nedostatak i posijao sam cvijeće na tvojoj strani puta. Svaki si dan ti to cvijeće zalijevala. Već dvije godine berem to čudesno cvijeće koje mi donosi radost. Kada ti ne bi bila takva kakva jesi, to me cvijeće ne bi radovalo iz dana u dan."

[img]http://bp2.blogger.com/_S4Fqn2iUV5Y/R69LDt4LidI/AAAAAAAAAI0/iXhXf_2rfJI/s200/jesus20y20la20samaritanhm5.jpg[/img]

Na cemu je bio taj kinez kad je pricao s posudama? [lol]

Salu na stranu, zanimljiva prica.

Na cemu je bio taj kinez kad je pricao s posudama? [lol]

Salu na stranu, zanimljiva prica.

ja mislim na duploj porciji riže [lol]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

New Report

Close