VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marielena, 17.10.2020. u 07:56

Kolega @bisakovi vama je izgledno da ce se ugasiti u vrijeme ove krize i pandemije monopolist u proizvodnji secera?

Pa nije to neka rndm gradjevinska firma kako gore pise kolega.

Pa vazna je cijena secera i trenutni prihodi.

VIRO nije monopolist jer je Hrvatska u EU i nitko nema monopol za proizvodnju secera.

Ako firma ne bude likvidna i bude blokiranih racuna duze vremena ,Zakon jasno “kaze” kako i kada se mora pokrenuti stecaj ili PSN.HIS ce i dalje proizvoditi secer ako za to ima ekonomskog opravdanja i -ili interesa.

Propale su i zavrsile u stecaju i daleko strateski interesantnije tvrtke iz brodogradnje,Dioki,LEDO,Jamnica itd.

Postoji uvijek mogucnost dokapitalizacije ako za to postoji interes,ali ovdje do sada ocito nije postojao,zar ne?

Zasto ne pitate vise upravu kao dionicar?Izvjesce za 3Q bi uskoro moralo nesto “vise pokazati”.

Pustite vi EU kolega. U vrijeme lockdowna smo vidjeli tu solidarnost EU na djelu.

Zemlje ce se okretati nacionalnoj samodostatnosti u proizvodnji hrane.

Naravno da ce HIS proizvoditi secer.

@Marielena pise:

Pustite vi EU kolega. U vrijeme lockdowna smo vidjeli tu solidarnost EU na djelu.

Zemlje ce se okretati nacionalnoj samodostatnosti u proizvodnji hrane.





Naravno da ce HIS proizvoditi secer.”


EU nam “daje 22 Mlrd EUR u iducih 5 godina.Doslovno nas to “spasava”,po meni.

Koncept EU je potpuno suprotan od onoga sto pisete.Kakva nacionalna “samodostatnost” ako ste u EU?To je jednostavno besmisleno kada nema granica ni carina.HIS ce vjerovatno i dalje proizvoditi secer,ali to ne znaci da VIRO ne moze otici u stecaj.To su dva pravna subjekta.






 

Kolega Bisakovi ja sam euroskeptik pa na to sve gledam drugacije. Lockdown nam je jasno pokazao gdje su snovi o ujedinjenoj Europi itd. O ovoj pomoci od 22 milijarde vas samo mogu pitati tko ce to vratiti. Nemojte biti naivni. Nema besplatnog rucka 😉

Nacionalna samodostatnost u poljoprivrednoj i prehrambenoj proizvodnji ce u buducnosti biti itekako vazna.

Marielena, 18.10.2020. u 20:03

Kolega Bisakovi ja sam euroskeptik pa na to sve gledam drugacije. Lockdown nam je jasno pokazao gdje su snovi o ujedinjenoj Europi itd. O ovoj pomoci od 22 milijarde vas samo mogu pitati tko ce to vratiti. Nemojte biti naivni. Nema besplatnog rucka 😉

Nacionalna samodostatnost u poljoprivrednoj i prehrambenoj proizvodnji ce u buducnosti biti itekako vazna.

Vratiti cemo jedva pola iznosa uz simbolicnu kamatu.

Bez EU Hrvatska bi bila “na koljenima”!

Nikada,ali bas nikada proizvodnja secera nece biti posebno-strateski  znacajna.Za zitarice se mogu sloziti.

Za VIRO je kristalno jasno,ili je konkurentan i moze li placati svoje obaveze ili ne.Ako ne,ide u PSN-stecaj,po meni.Ja doista ne vidim druge opcije,osim dokapitalizacije ili da se “okrene sve” i da postane profitabilan , ali za sada ne vidimo realne “naznake za to”?

Dragi kolega @Bisakovi vi kazete da sam ja naivna a vjerujete u bespovratne kredite. Vjerujte jednoj thatcheristici nema besplatnog rucka 😉

Secer danas zavrsio na 14.73$. Krecemo li uskoro u proboj 15$?

Marielena, 19.10.2020. u 19:43

Dragi kolega @bisakovi vi kazete da sam ja naivna a vjerujete u bespovratne kredite. Vjerujte jednoj thatcheristici nema besplatnog rucka 😉

Secer danas zavrsio na 14.73$. Krecemo li uskoro u proboj 15$?

Tko vjeruje u bespovratne kredite?Ja nikada u to nisam niti necu vjerovati!

Ali,dio NISU krediti,dio su bespovratne potpore za pomoc drzavi clanici u teskocama!Dakako,moraju se napraviti projekti i sredstva koristiti namjenski!

Upravo zato sto vjerujem da se krediti moraju vracati i obaveze placati,a moraju,VIRO riskira PSN ili stecaj ako se dugo prolongira placanje i racun ne odblokira.

Kolika je cijena secera na svjetskim burzama nema skoro nikakvog utjecaja na tvrku u blokadi,posebno ano ne znate koliki su imputi i troskovi proizvodne.Sve ispod 15 dolara je potpuno zanemarivo.

bisakovi, 19.10.2020. u 04:19

 





Marielena, 18.10.2020. u 20:03



 

Kolega Bisakovi ja sam euroskeptik pa na to sve gledam drugacije. Lockdown nam je jasno pokazao gdje su snovi o ujedinjenoj Europi itd. O ovoj pomoci od 22 milijarde vas samo mogu pitati tko ce to vratiti. Nemojte biti naivni. Nema besplatnog rucka 😉

Nacionalna samodostatnost u poljoprivrednoj i prehrambenoj proizvodnji ce u buducnosti biti itekako vazna.

 



 

Vratiti cemo jedva pola iznosa uz simbolicnu kamatu.

Bez EU Hrvatska bi bila “na koljenima”!

Nikada,ali bas nikada proizvodnja secera nece biti posebno-strateski  znacajna.Za zitarice se mogu sloziti.

Za VIRO je kristalno jasno,ili je konkurentan i moze li placati svoje obaveze ili ne.Ako ne,ide u PSN-stecaj,po meni.Ja doista ne vidim druge opcije,osim dokapitalizacije ili da se “okrene sve” i da postane profitabilan , ali za sada ne vidimo realne “naznake za to”?

 

Gospar bisakovi dobro kaže.

Računi blokirani više od mjesec dana.

Jel zna tko kada se mora otvoriti stečaj po sili zakona?

 

 

revelin, 20.10.2020. u 09:15

 










Jel zna tko kada se mora otvoriti stečaj po sili zakona?

 

Ako se ne varam, sila zakona kaže 120 dana.

Odlomak:
Financijska agencija dužna je podnijeti prijedlog za otvaranje stečajnoga postupka ako pravna osoba u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje ima evidentirane neizvršene osnove za plaćanje u neprekinutom razdoblju od 120 dana, u roku od osam dana od isteka toga razdoblja, osim ako su ispunjene pretpostavke za provedbu skraćenog stečajnog postupka.

Izvor: http://psc.hr/stecaj/

30 dana u slucaju neisplata placa.

Marielena, 20.10.2020. u 10:43

30 dana u slucaju neisplata placa.

Vjerojatno nemaju plaće jer su sve radnike prebacili na HIŠ.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Xdado

Imaju.

Nisu svi prebaceni

A imaju i troskove uprave, to je bio problem za zadnjoj skupštini. Nisu malo trazili za to boze vodstvo hisa

 

Aardwark

Nisam znao, na skupštini Termes grupe su rekli da su kompletno sve prebacili na HIŠ pa sam mislio da je tako i u VIRO. Valjda Pipunić nije htio primiti uhljebariju pa su oni ostali visiti u VIRO 🙂 Pogonski radnici su valjda prebačeni zajedno sa pogonom

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

xdado, 21.10.2020. u 11:31

Aardwark

Nisam znao, na skupštini Termes grupe su rekli da su kompletno sve prebacili na HIŠ pa sam mislio da je tako i u VIRO. Valjda Pipunić nije htio primiti uhljebariju pa su oni ostali visiti u VIRO 🙂 Pogonski radnici su valjda prebačeni zajedno sa pogonom

Velika vecina je prebacena.

Al dio uhljeba ja ostala u viru

Na skupštini nije proslo glatko cifre koje im se imaju isplatiti mjesecno. No proslo je jer su imali vecinu

 

Secer zavrsio danas na 14.80$.

New Report

Close