VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Secer na 15$. Ovih dana stabilno rastao dok su USA buducnosnice bile u minusu.

Jos samo da nam ova blokirusa odblokira😂

Kolega @Aardwark znate li sto je za proizvodnjom medicinskog alkohola?

Sve radi. Al pokusavam saznati dali zakonski ne moraju konsolidirati izvjestaj HISa

To je najveći problem zasto je nepovjerenje.

A navodno da je to sve po slovu zakona u ovoj zabokrecini

Jer mi nije jasno zasto az ne forsira ovo pitanje.

On je u nezavidnom polozaju

Imati toliko novaca u drustvu koje radi sve da sakrije poslovanje.

Dali ce viro dobiti dio love po izdavanju zavrsnog racuna? Jer onda moramo cekat 4 mjesec sljedece godine.

 

Ono ste je bitno napomenut viro zaradjuje iznad 400 eura.

Netko je ovdje pisao jos prije godinu dvije. Profit je iznad 380.

No tada je viro imao pogon za proizvodnju alkohola u spremištu. Sada taj pogon radi.

Profitabilni su sigurno sto god govorili dusebriznici.

Jer kada se pricalo o break even na 380. Nije postojalo HIS

sada je profitabilnost sigurno poveca a sobzirom na smanjenje ukupnog broja zaposlenih

Samo treba strpljenja

Da, nevjerojatno. Svi ostali glume da posluju dobro ili malo manje lose skrivaju svoje gubitke. A ovdje se skriva da se dobro posluje.

I jos se cijena drzi u podrumu sa tim blokadama.

Kada cemo ovdje vidjeti izvjesce?

Danas pad, svi su padali, ali na malom prometu. Ovdje nema slobodnih dionica i u tome je stvar.

 

 

 

Mislim da je ovdje sljedeći korak predstečajna, da se riješe dijela duga, skine blokada i oslobode pritiska banaka bar godinu, dvije.

Jako pametno kolega. U vrijeme pandemije stratešku firmu poslati u PSN.

Marielena, 29.10.2020. u 19:22

Jako pametno kolega. U vrijeme pandemije stratešku firmu poslati u PSN.

Bolje nego u stečaj, predstečajna je zadnja šansa i dobit će na vremenu dok se možda tržište ne oporavi. Nije ovo ĐĐ gdje država ima nešto vlasništva i hrpu uhljeba pa da se spali cca 300 000 000 kn.

pjaca, 29.10.2020. u 18:00

Mislim da je ovdje sljedeći korak predstečajna, da se riješe dijela duga, skine blokada i oslobode pritiska banaka bar godinu, dvije.

Kako ces se rijesiti dijela duga?

Mozete elaborirati ili sam bubnete

Rjesavas se djela duga ako se nema od kud na platit.

Ako procitate izvjestaj postoji dug firme HIŠ ( sladorane) prema VIRU.

I TO NEKOLIKO PUTA VECI OD TRENUTNE BLOKADE.

Dakle imas se od kud naplatiti i nije u interesu da se ide u psn. Barem ne Zadri.

VIRO ce se odblokirat. Sve kaj mogu rec.

 

Kolega Pjaca ne razumije da firme koje posluju pozitivno ne zavrse u PSNu.

A vjerujem da ovom trojcu od banaka jos nije placeno jer ne moraju i platiti ce im kada dodje vrijeme. Njima smeta da je Hbor kreditirao HIS. Neka cekaju.

Marielena, 29.10.2020. u 19:22

Jako pametno kolega. U vrijeme pandemije stratešku firmu poslati u PSN.

Kakva strateska firma?VIRO ce u stecaj po sili zakona ako se ne odblokira u zakonskom roku!

@ARDWARK

Koliki je dug HIS-a prema HBOR-u?

Kakve veze ima potrazivanje VIR-a prema HIS -u ako je dug HIS-a prema HBOR-u daleko veci?

Ne mozete to promatrati odvojeno,zar ne?

Kolega Bisakovi kao i sve firme. Samo ce se Viro odblokirati prije zakonskog roka.

Pa vi ste govorili da je HIS zaseban entitet i da ga moramo promatrati odvojeno od Vira. Ja ne bih tako gledala. U slucaju stecaja ili slicno HIS bi itekako bio predmet pljenidbe.

A sto je strateski? Pa vi bi u ovo vrijeme ostavili Hrvatsku bez secerne proizvodnje.

@Marielena

U slucaju stecaja VIRA ,HIS ne bi bio predmet pljenidbe,koliko je meni poznato,vec bi samo netko (vjerovnici) mogli preuzeti udio VIRA u HIS-u,sukladno svojim potrazivanjima.

Tek uzgred HIS uopce nije javno dionicko drustvo niti takav izlistan na burzi niti je duzan davati izvjesca kao izlistana drustva.

Hrvatska je u EU i secer je vrlo jednostavno nabaviti bez nameta.Stoga,nama proizvodnja secera uopce nije nuzna.

New Report

Close