VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa Viro vam ima book 3-4 puta veći od trenutne cijene dionice plus posluje s dobiti koja će zbog rastuće cijene šećera + proizvodnje alkohola biti sve veća, o čemu vi pričate??

forumas., 30.10.2020. u 09:24

Pa Viro vam ima book 3-4 puta veći od trenutne cijene dionice plus posluje s dobiti koja će zbog rastuće cijene šećera + proizvodnje alkohola biti sve veća, o čemu vi pričate??

A o cemu vi “pricate”?

Zasto je onda racun blokiran visestruko ?

Marielena, 29.10.2020. u 22:44

Kolega Pjaca ne razumije da firme koje posluju pozitivno ne zavrse u PSNu.

A vjerujem da ovom trojcu od banaka jos nije placeno jer ne moraju i platiti ce im kada dodje vrijeme. Njima smeta da je Hbor kreditirao HIS. Neka cekaju.

Kolegice redovito imaju gubitak osim završnog izvješća za 2019 gdje ima puno računovodstvene gimnastika. Pogledajte i H1 2020. Što se tiče njihove dugotrajne imovine mislim da trebate biti oprezni jer je po meni značajno precjenjena, svi njihovi pogoni i zemljišta ne vrijede koliko je iskazano jer je na ne baš vrijednim lokacijama a oprema koji imaju u biti nitko i ne želi jer je ima koliko hoćete na tržištu zbog brojnih zatvorenih šećerana. Jedna poštena revalorizacija i nema kapitala. Kolika je vrijednost opreme koja može proizvesti samo gubitak? Ni za kolateral više nije pogodna.

Svakao nadam se da će se Viro izvući, ne bih žalio ni svake kune iz proračuna da se ovdje pomogne jer nema ni poljoprivrede bez prerađivačke industrije.

predstečajna

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

bisakovi, 29.10.2020. u 23:55

@ARDWARK

Koliki je dug HIS-a prema HBOR-u?

Kakve veze ima potrazivanje VIR-a prema HIS -u ako je dug HIS-a prema HBOR-u daleko veci?

Ne mozete to promatrati odvojeno,zar ne?

Suzdrzat cu se od daljnjih pisanja jer sam neugodno iznenadjen

Ono sto cu jos rec je da postoje poprilicne razlike u predzadnjem izvjestaju i ovom.

Pogledati ulaganja u udjele

Potrazivanja od povezanih drustava

Razlike su ogromne. I ne razumijem kaj se ovdje dogodilo i zbog cega.

Kome je u interesu.

Neda mi se prepucavati s vama.

Izvjestaj je kakav je i to se neda popraviti.

Pogledati cijenu igh kad je otvorio psn i kako izgleda danas.

 

pušing rođo!! 👎👎👎👎

 






Sukladno čl. 260. st. 1. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala izdavatelja Viro tvornica šećera d.d. u segment promatranja zbog podnošenja prijedloga za pokretanjem predstečajnog postupka.

https://eho.zse.hr/obavijesti-o-trgovanju/view/3827;

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na zalost,ovo je bilo neizbjezno,po meni i o tome sam pisao vec duze vremena.

Bolje i PSN nego direktni stecaj.Ovdje “nesto moze i ostati” iako je sve to doista “bolno’ za

postojece dionicare.

Pa ne znači Psn ništa dramatično, već zapravo će se stvari posložiti i firma krenuti normalno dalje.

A s obzirom na već jako nisku cijenu dionice, ista bi za određeno vrijeme trebala ići prema gore.

@Forumas

Dali Vi stvarno nista ne razumijete?

Bilo bi dobro da se malo educirate prije nego sto ulazete!

Sjecam se Vase tvrdnje da “i u stecaju se moze zaraditi” ili nesto tako???

Budite sretni ako PSN uspije da Vam barem nesto malo ostane.Kakav rast dionice,pobogu kolega???

Na stečajevima se zarađuje, samo ne mali dioničari.

Otvaranje predstečajne nagodbe je u biti dobra vijest za ovu firmu, kako čitam komentare gore?! Za vjerovnike i male dioničare to sigurno nije dobra vijest, jer će vjerovnici morato otipisati dio duga, a mali dioničari će u najboljem slučaju biti razvodnjeni. A u kolikom omjeru, ovisi i o tome koliki je dospjeli dug koji ne mogu podmiriti, te kolika je imovina firme.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Sto se tice zaradjivanja to je moguce jedino ako uletite negdje pred kraj PSNa ukoliko ovaj uspije. Vidjeti IGH i uskoro ULPL. Samo to su vise spekulanti nego mali dionicari.

 

Ja tu imam mali kapital. Neuspjela spekulacija i to je to. Iskreno mi je zao zbog kolege @Aardwarka.

Aardwark, 29.10.2020. u 22:27

 





pjaca, 29.10.2020. u 18:00



 

Mislim da je ovdje sljedeći korak predstečajna, da se riješe dijela duga, skine blokada i oslobode pritiska banaka bar godinu, dvije.

 



 

Kako ces se rijesiti dijela duga?

Mozete elaborirati ili sam bubnete

Rjesavas se djela duga ako se nema od kud na platit.

Ako procitate izvjestaj postoji dug firme HIŠ ( sladorane) prema VIRU.

I TO NEKOLIKO PUTA VECI OD TRENUTNE BLOKADE.

Dakle imas se od kud naplatiti i nije u interesu da se ide u psn. Barem ne Zadri.

VIRO ce se odblokirat. Sve kaj mogu rec.

 

Predstečajna ima obično tri stvari koje pogoduju poduzeću, prijelog za otpis dijela duga, poček na otplatu kredita, smanjenje kamate na postojeće kredite i nekada dokapitalizaciju pretvaranjem duga u kapital. Ovome treba dodati plan restrukturiranja i ide na glasanje vjerovnicima.

PSN i Zadri ide u prilog ako ne gubi vlasnički dio ili ako mu je prihvatljivo pretvaranja duga u kapital iako ovo banke obično izbjegavaju.

Marielena, 30.10.2020. u 17:10

Ja tu imam mali kapital. Neuspjela spekulacija i to je to. Iskreno mi je zao zbog kolege @Aardwarka.

I meni ga je zao.Bio je tako siguran u svoja uvjerenja,bez obzira na sve “otvorene znakove”i dobronamjerna upozorenja .Vi ste bili svjesni rizika koji ste prihvatili.Ja ne bih nikoga okrivljavao sto je VIRO “ovako zavrsio”.Jednostavno,niske cijene secera na burzama,enormna konkurencija zemalja J amerike i azije sa nizim proizvodnim cijenama secera iz secerne repe,morale su “dotuci” firme proizvodace poput VIRA.

Nadam se da ce PSN “proci”,iako imam “neke dileme” oko toga.

New Report

Close