VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

WTO će vjerovatno poduzeti određene mjere za regulaciju subvencija budući da ostatak svjetske proizvodnje šećera trpi posljedice zbog nekonkurentnosti.
Također, bez obzira što je trska višegodišnja agrokultura njihova proizvodnja u Indiji i Tajlandu pod velikim je utjecajem vremenskih uvjeta (višegodišnji grafikon).To se upravo desilo prethodnih godina.Indija je imala visoke prinose,kao i Tajland. Sljedeća godina za Tajland je loša zbog suše isto kao i za Indiju. PJMrgan procijenio je nastavak deficita i za proizvodnju 2020/2021.
Cijene šećera će narednih mjesec,dva,tri,biti pod pritiskom zaliha,slabosti BRLa i cijene goriva. Ako Brazil ne poveća udio šećera u proizvodnji, onda je daljni rast cijena siguran.

Saky,

upravo tako i ja mislim. To jest ciklus dionica 🙂

Ima nešto u tome šta ste napisali, ali ništa pretjerano se ne moze dogoditi do sljedećeg ljeta i novih suša u Indiji i tom dijelu Azije. Mozda loše vrijeme u veljači pa pratiti Brazil. Ali već sam napisao, nista spektakularno se ne moze dogoditi jer indija pocinje uskoro sjeci trsku, i da je toliko loše šećer bi odavno porastao. Real teško da će jacati, iako je na višegodisnjem minimumu, a zalihe su blizu vrha. Kao što je bisakovi rekao, većina zemalja daje subvencije secernom sektoru, pa ne vidim sta WTO ima lajati za Indiju. Kazem, ja ne vidim, a vi vidite rast. Kupio sam nedavno secer, jer vjerujem da je dosta nisko, ali ne vidim neku zaradu uskoro. Secerane tesko da bi kupovao, pogotovo ciste secerane kao Viro

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

@LadyM
WTO ne moze bas nista vezano za prisilni utjecaj za regulacije subvencija u zemljama poput Indije,Tajlanda ,Brazila etc.
Te zemlje nemaju bas puno izbora i bitnije im je da je narod zadovoljan nego nekakve mjere koje nece provoditi od WT0-a.
Kao sto niti apeli za klimatske promjene nemaju nikakav pozitivan povratni efekt kod Kine,Indije etc. koji su najveci zagadivaci.
Vrijeme na Tajlandu i Indiji ne odstupa znatno od uobicajenog u ovo doba godine i shvatite da vremenske kataklizme koje prizivate nece nista bitno promijeniti.Ako je u nekoj zemlji “losije” to ce druge zemlje iskoristiti i saditi trsku vise!

auuu koja rupa na kupnji

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku

malo sam se igrao sa usporedbom #5 sa 11 i Virom, gornji grafikon i u donjem #5 sa oba etanola u prethodne 3 godine, igre bez granica …

sa jedne strane velike zalihe … a sa druge etanol (RenovaBio, smanjenje carina Kine na uvozni etanol …)

a nepredvidljiva jugoistočna Azija negdje između

lp

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Bilo bi mozda bolje da ste stavili usporedbu cijene secera u europi prije nego su kvote ukinute i koliki je onda pad u usporedbi s virom. Tad bi taj pad bio mnogo manji, jer je secer u eu bio prodavan po višim cijenama nego je to bilo na svj. trzistu. I ja sam se nadao da bi dugorocno nesto moglo biti od RenovaBia, ali ne znam dal će ista biti od toga. Jos jednom, u Kini, kao i SAD-u, koriste etanol proizveden od pšenice, ne od trske, pa za cijenu secera ne igra nikakvu ulogu

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Nalog na kupnji 190kom na 102kn maknut će se prije otvaranja .Viđeno već puno puta.Samo ne znam zašto se takve jednom ne lupi po đepu od strane HANFE?!!

http://www.seebiz.eu/investitor-iz-kine-kupuje-bijeljinsku-seceranu-za-7-miliona/ar-199729/

Pošto nemamo objedinjenu temu šećrne industrije molim moderatora da ostavi link na ovoj temi


Nalog na kupnji 190kom na 102kn maknut će se prije otvaranja .Viđeno već puno puta.Samo ne znam zašto se takve jednom ne lupi po đepu od strane HANFE?!!

Zašto bi se takve trebalo lupiti po đepu od strane HANFE?

Manipulacija tržišta i stvaranje privida o kupnji te na taj način navlačenje i stavljanje u zabludu drugih.

Manipulacija tržišta sa 20.000 Kn? Da ste napisali nešto oko lažiranih izvješća koja stvarno dovode investitore u zabludu kojih smo imali dosta zadnjih godina, složio bih se 100% sa vama, dapače bio bih još oštriji, ali igranje sa nalozima smiješnih vrijednosti na nekoj ŽNJ dionici nije baš tema na kojoj bi Država trebala oštriti zube dok ne riješi milijun puta gore i ozbiljnije slučajeve, ne slažete li se?
To je kao da idete kažnjavati bakicu na placu što nije izdala račun za 100 Kn, dok pored nje puštate švercera sa 10 šlepera krivotvorene kineske robe. Država je tu da zaštiti nemoćne od moćnih, a ne da bude Super Hik.

Ozbiljna analiza stanja tržišta šećera u Evropi.
Vodi li to promjeni evropske politike ?

The European sugar policy: a policy to rebuild

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/XcbxZC4XDw2dwdjyYFDYGg==.pdf

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


https://zse.hr/userdocsimages/novosti/XcbxZC4XDw2dwdjyYFDYGg==.pdf

sada kad su udružene lakše će podnositi gubitke i mi zajedno s njima

New Report

Close