VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega, govorimo u slučaju rasta cijena šećera

Pa spot cijena tko sad zeli u EU kupiti i dobiti secer je već na 422 eura. Po meni iznad cijene pozitivnog poslovanja. Dakle ja očekujem mali plus u izvjescu. Ali krajem 2019 očekujem barem 20 posto vece cijene.



kolega, govorimo u slučaju rasta cijena šećera

Pa spot cijena tko sad zeli u EU kupiti i dobiti secer je već na 422 eura. Po meni iznad cijene pozitivnog poslovanja. Dakle ja očekujem mali plus u izvjescu. Ali krajem 2019 očekujem barem 20 posto vece cijene.
[/quote]
U prvom kvartalu su uvijek veliki troškovi zbog nabavke repromaterijala za sadnju repe/pripreme zemljišta… mislim da netreba očekivati dobit u prvom ali u drugom bi trebala biti

koga zanima općenito stanje o proizvodnji šećera u svijetu

više manje su ostavili od izdanja za 2018.g. ali vrijedi pročitati

lp

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor



kolega, govorimo u slučaju rasta cijena šećera

Pa spot cijena tko sad zeli u EU kupiti i dobiti secer je već na 422 eura. Po meni iznad cijene pozitivnog poslovanja. Dakle ja očekujem mali plus u izvjescu. Ali krajem 2019 očekujem barem 20 posto vece cijene.
[/quote]

TO JE APSOLUTNA LAŽ I BUDALSŠTINA

na 422 eura ni viro ni ipkk ne zaraduju i to svi kji su ikasd pratili ovu dionicu znaju

lažne vijesti nije mujesto na forumu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




kolega, govorimo u slučaju rasta cijena šećera

Pa spot cijena tko sad zeli u EU kupiti i dobiti secer je već na 422 eura. Po meni iznad cijene pozitivnog poslovanja. Dakle ja očekujem mali plus u izvjescu. Ali krajem 2019 očekujem barem 20 posto vece cijene.
[/quote]

TO JE APSOLUTNA LAŽ I BUDALSŠTINA

na 422 eura ni viro ni ipkk ne zaraduju i to svi kji su ikasd pratili ovu dionicu znaju

lažne vijesti nije mujesto na forumu
[/quote
ima li kakvih saznanje, ako će cijene porasti, hoće li se ići u preradu sirovog šećera tzv. žuta kampanja

Ako na 422 eura ne zarađuju ključ u bravu bi trebali staviti odmah…


Ako na 422 eura ne zarađuju ključ u bravu bi trebali staviti odmah…

Apsolutno
Inace.
Sobzirom da ce izvjesce za 2 tjedna.Kaj se ocekuje.
Dali itko ocekuje plus? Ili barem 0

Bio bi veliki uspjeh kada bi bili i blizu nule ! Ali čisto sumnjam. Stvar je u tome što ne znamo od kada su počeli trgovati tim novim “poboljšanim” cijenama, i dali su uopće !? Što se tiče nekakvog praga rentabilnosti, imam informaciju od prošle godine, da je cijena proizvodnje (Viro) oko 2,85 kn po kg. za bijeli repni šećer na bazi cijene sirovine od 230 kn po toni. Na to još naravno dolaze svi oni kratki i dugi krediti koji se mogu vidjeti u izvještaju pa se sve lijepo može izračunati. Za ovu su godinu podigli kooperantima cijenu sirovine na 245/T pa i to nešto govori o mogućem rastu cijene šećera.



Ako na 422 eura ne zarađuju ključ u bravu bi trebali staviti odmah…

Apsolutno
Inace.
Sobzirom da ce izvjesce za 2 tjedna.Kaj se ocekuje.
Dali itko ocekuje plus? Ili barem 0
[/quote]
Oko nule, par milja minusa

Prije bih rekao debeli minus. Pa oni jedu sami sebe. Zato i hoće sniziti troškove udruživanjem, što vjerojatno neće uspjeti dok se ne umješa neka treća strana i sve pomete.


Ako na 422 eura ne zarađuju ključ u bravu bi trebali staviti odmah…

ne bude li FI za 1Q iskazalo plus ili barem 0, mogao bi i ovdje stečaj ili PSN?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

UH uh
Vec sam se pitao kad ce netko spomenuti stecaj.
Spoje se u jednom dnu firmu i odmah stecaj.
Ma naravno. IN YOUR DREAMS
Sto ako probije ovaj trend. Slika u prilogu



Ako na 422 eura ne zarađuju ključ u bravu bi trebali staviti odmah…

ne bude li FI za 1Q iskazalo plus ili barem 0, mogao bi i ovdje stečaj ili PSN?
[/quote]
ovo je po meni neozbiljno

po meni gubitak nije upitan, samo je pitanje koliki će biti i koliko brzo će cijene šećera ići gore, ako uopće budu išle, mladi Zadro je navodio 5mj/2019 kao mjesec početka oporavka cijena šećera, od kuda on to zna, ja ne znam
nije to tako daleko, bumo vidli

Ne zna. Al nešto mora reći.

Daleko od toga da on ne zna mnogo vise od onih koji svraćaju na ovaj forum, no kada i kamo će cijena on zna kao sto to znaju i analitičari i trejderi jer i oni prate cijene i formiraju ocekivanja.

New Report

Close