VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sugar decreased 0.26 Cents/LB or 2.40% to 10.58 on Monday September 24 from 10.84 in the previous trading session. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.


Valjda gledamo razlicite podatke.
Ja ne vidim osim 11.35. +4.8%
https://m.investing.com/commodities/us-sugar-no11-historical-data
Moze vas link?
[/quote]
gledaš novi contract feb2019




Sugar decreased 0.26 Cents/LB or 2.40% to 10.58 on Monday September 24 from 10.84 in the previous trading session. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.


Valjda gledamo razlicite podatke.
Ja ne vidim osim 11.35. +4.8%
https://m.investing.com/commodities/us-sugar-no11-historical-data
Moze vas link?
[/quote]
gledaš novi contract feb2019
[/quote]
a što treba gledati, may2018, ako burza reagira 6 mjeseci ranije na buduće događaje, onda je to upravo sad, u 2019 kada cijena ode gore, nećete više kupovati po 120, možda po 220

Možda i po 20.

Brazilski real je izgubio 22 posto svoje vrijednosti od početka 2018. godine, prema Bloombergu.

http://www.seebiz.eu/cijene-kave-potonule-najnize-od-kraja-2005/ar-182010/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

u 1 pol 2016 real je bio sa oko 4 pao na oko 3 na 1 usd, to i tsadasnji deficit bili su pogurali cijenu do kraja 2016 jako lijepo

sad imamo obratno – real je na 4,095, a deficita nema, nego opet suficit.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sugar prices fell on Monday amid concerns that India’s measures to support the sugar industry will boost production. A rise in subsidy to 13.88 rupees per 100 kilograms of cane to sugar mills from 5.5 rupees in 2017-2018 season and a transport reimbursement are some of the measures that are expected to be discussed this week by the government. India is the world’s second biggest sugar producer after Brazil. Sugar futures dropped 4.8% or USD 0.52 per pound, hitting its lowest level since August 28th around 11:20 AM New York time. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
I tako ce Indija znatno povecati proizvodnju mjerama i podsticajima vlade Indije.
Indija je drugi najveci proizvodac secera.Nista,dakle od teorija katastrofa,vec naprotiv znatno povecanje proizvodnje.

Sugar prices dropped on Wednesday, after news that the India’s cabinet approved measures to support sugar industry in the 2018-2019 season, which starts in October. Among the measures, there is a rise in subsidy to 13.88 rupees per 100 kilograms of cane to sugar mills from 5.5 rupees in 2017-2018 season and a transport reimbursement. India is the world’s second biggest sugar producer after Brazil. Sugar futures fell 1.2% or USD 0.13 per pound, hitting its lowest level since August 24th around 10:20 AM London time. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
I dalje pada.Indija je veliki izvoznik,drugi u svijetu.
Vec sam Vam postao da su u Aziji velike “rezerve i mogucnosti uzgoja” secerne trske ,a posebno u Tajlandu koji spada medu 10 najvecih izvoznika takoder.Osim toga mnoge zemlje uvode posebne poreze na proizvode od secera zbog zdravstvenih razloga,tako da ce i to smanjivati potrosnju.


Sugar prices dropped on Wednesday, after news that the India’s cabinet approved measures to support sugar industry in the 2018-2019 season, which starts in October. Among the measures, there is a rise in subsidy to 13.88 rupees per 100 kilograms of cane to sugar mills from 5.5 rupees in 2017-2018 season and a transport reimbursement. India is the world’s second biggest sugar producer after Brazil. Sugar futures fell 1.2% or USD 0.13 per pound, hitting its lowest level since August 24th around 10:20 AM London time. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
I dalje pada.Indija je veliki izvoznik,drugi u svijetu.
Vec sam Vam postao da su u Aziji velike "rezerve i mogucnosti uzgoja" secerne trske ,a posebno u Tajlandu koji spada medu 10 najvecih izvoznika takoder.Osim toga mnoge zemlje uvode posebne poreze na proizvode od secera zbog zdravstvenih razloga,tako da ce i to smanjivati potrosnju.

još će šećer morati u ilegalu, najveće zlo je to na svijetu, iza droge, alkohola, duhana, masnoća, konzervansa,emulgatora, lijekova i tko zna čega sve ne, ja bih barem smislio nešto novo i originalno, kao recimo da je jako štetan za zube, ukoliko ih ne perete



Sugar prices dropped on Wednesday, after news that the India’s cabinet approved measures to support sugar industry in the 2018-2019 season, which starts in October. Among the measures, there is a rise in subsidy to 13.88 rupees per 100 kilograms of cane to sugar mills from 5.5 rupees in 2017-2018 season and a transport reimbursement. India is the world’s second biggest sugar producer after Brazil. Sugar futures fell 1.2% or USD 0.13 per pound, hitting its lowest level since August 24th around 10:20 AM London time. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
I dalje pada.Indija je veliki izvoznik,drugi u svijetu.
Vec sam Vam postao da su u Aziji velike "rezerve i mogucnosti uzgoja" secerne trske ,a posebno u Tajlandu koji spada medu 10 najvecih izvoznika takoder.Osim toga mnoge zemlje uvode posebne poreze na proizvode od secera zbog zdravstvenih razloga,tako da ce i to smanjivati potrosnju.

još će šećer morati u ilegalu, najveće zlo je to na svijetu, iza droge, alkohola, duhana, masnoća, konzervansa,emulgatora, lijekova i tko zna čega sve ne, ja bih barem smislio nešto novo i originalno, kao recimo da je jako štetan za zube, ukoliko ih ne perete
[/quote]

ma to će rasti isto ko i sve….potražnja govorim




Sugar prices dropped on Wednesday, after news that the India’s cabinet approved measures to support sugar industry in the 2018-2019 season, which starts in October. Among the measures, there is a rise in subsidy to 13.88 rupees per 100 kilograms of cane to sugar mills from 5.5 rupees in 2017-2018 season and a transport reimbursement. India is the world’s second biggest sugar producer after Brazil. Sugar futures fell 1.2% or USD 0.13 per pound, hitting its lowest level since August 24th around 10:20 AM London time. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
I dalje pada.Indija je veliki izvoznik,drugi u svijetu.
Vec sam Vam postao da su u Aziji velike "rezerve i mogucnosti uzgoja" secerne trske ,a posebno u Tajlandu koji spada medu 10 najvecih izvoznika takoder.Osim toga mnoge zemlje uvode posebne poreze na proizvode od secera zbog zdravstvenih razloga,tako da ce i to smanjivati potrosnju.

još će šećer morati u ilegalu, najveće zlo je to na svijetu, iza droge, alkohola, duhana, masnoća, konzervansa,emulgatora, lijekova i tko zna čega sve ne, ja bih barem smislio nešto novo i originalno, kao recimo da je jako štetan za zube, ukoliko ih ne perete
[/quote]

ma to će rasti isto ko i sve….potražnja govorim
[/quote]
Ma naravno,cijena ce padati i rasti ,ovisno o ponudi i potraznji.Sada je definitivno trend pada cijene i velikih zaliha.Cijena je trenutno jos znatno niza i iznosi 10.04 $ per pound.
Svako zlo je za neko dobro,tako da ce neke kompanije nakon ovoga ojacati,ali neke nece izdrzati.

Ovaj sa 1715 se spustio.

ali ne dovoljno, na 120 bi mogao imati prolaz, ako je bio stalno na kupnji, mogao je sve kupiti na nižoj cijeni i sada nešto zaraditi, ako je kupio puno ranije, onda nije dobro


Ovaj sa 1715 se spustio.

čekamo da se spusti na okruglih 100 pa ćemo šopingirati

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Ovaj sa 1715 se spustio.

čekamo da se spusti na okruglih 100 pa ćemo šopingirati
[/quote]
Meni pase.
Ionako cekam da skupim 1000

s ovakvim stanjem šećera, 100 kn mi izgleda previše. ja ću ulaziti kad bude oko 80 kn ili niže

New Report

Close