VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cini se da regionalni secer nije na cijeni.

Agrana zaustavila pregovore o preuzimanju Sunoka

Secer, secer, secer….
samo pratite Indiju, tamo vec seljacima duguju >4 milijarde $ za isporucenu robu🙈

EU prognoza za 2018-2019 smanjenje proizvodnje minimalno 3%.
Brazil najavio smanjenje od 6MT.
Etanol prati cijene nafte, 35% iznad secera, dolar krece u rast, Cot reportsi zovu ogroman rast cijene. Vlakic krece…do kraja listopada Viro ce biti na 300kn.

Indija se prebacuje na etanol.
Vaš link …[/url]
Dobra vijest je sto secer treba rasti 40% da izjednaci se sa cijenom etanola. COT reportsi ukazuju na snazan rast. Naraste li secer u 2-3mj 40% onda je izgledno i da ce Viro prema 300-320kn. Ove cijene necete nikad vise vidjeti.
Ja cu malo pojacati kupovinu. Prilika je predobra.

etanol u mjesec dana u brazilu pao za 20%, a ovaj remorker piše da prati cijenu nafte. bože me pomozi

Zasto ne reci cinjenice.
Etanol je imao dno na 1.25 i sad je na 1.49usd. Bio je i vise ali opet krece rast. Posljedica shiftanja iz secera u etanol.
A sad recite kolika je zarada u etanolu iz secera!
Na to sam mislio kad sam rekao secer kasni 40%.

Remorker, prestanite pisati kao boga vas molim. Ili naucite o cemu pišete. Koga briga kolika je cijena u americi kad se etanol prerađuje iz secera u Brazilu, i jadino je cijena secera-etanola u brazilu važna kako bi bila usporediva. Postoje dvije vrste etanola (hidrogen i ahidrogen). Kako je počela sezona u Brazilu, a očekuje se da će se zbog niske cijene šećera proizvesti previše etanola, nauštrb šećera, onda je etanol naglo krenuo padati. 16.3 je cijena hidrogenog etanola (koji se najviše koristi u Brazilu) bila 0,5818$/litri, dok je 4.5.2018 iznosila 0,4104$/litri. Dakle u mj i pol pad od 29%. Ahidrogeni je pao od 2.3 do prije dva dana sa 0,6063 na 0,4631 $/litri i to je pad od 24%. Ako je to po vama rast OK. Umorili ste me količinom netocnih informacija koje ovdje iznosite

ja podržavam ovu voja šešelj taktiku od druga remorkera – natjerao je drug aliasa natrg iz mirovine :))

to se trazi, samo naprijed remorker, daj još nesto pa da alisa moze ispraviti, znanje je krhko, jedino pare na grobexu s krhkije :))))

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jedino je bitna cijena etabola u Brazilu?
Tako kaze kolega Alias.
Vecu glupost odavno nisam cuo.

Znaci EU rijesi visak od 2MT secera i onda se tako proizvodjaci dogovore dici cijene secera 5x i za EU nije bitna cijena u svijetu vec samo u EU. Tako i cijena etanola je analogija.
Kako nije bitna cijena etanola u svijetu.
Kolega Alias niste pokupili svu pamet svijeta i kad pisete budite barem kulturni.
I ako vec nemate kulture a ni dionica sto radite ovdje???
Zasto niste lijepo na cijeni Vira na 700kn rekli da znate sto slijedi i rekli ljudima da prodaju?

ethanol paritet je sada na 13.3, market je vec uracunao u trenutnu cijenu secera postotak ethanola od preko 65%.

Green Pool cut by 1.2m tonnes, to 30.8m tonnes, its forecast for Brazilian sugar output in 2018-19, citing enhanced efforts by mills to turn more cane into ethanol, which offers better returns, rather than sweetener.
“Parities for ethanol versus sugar have been positive for ethanol since August, and remain so,” the group said, estimating that turning sugar into hydrous ethanol offered the equivalent to 13.3 cents a pound in sugar terms.

Brazil nece moci sam, pogotovo ako indija dode bilo gdje blizu 31-32 mil najavljenjih za slijedecu sezonu.
Evo predvidanja brokerskih kuca za Brazil ove godine;

Forecasts for Brazilian Centre South sugar production, 2018-19
Sugar cane % Cane for sugar
Sugar Date
Green Pool 590m tonnes 30.80m tonnes May 3 2018
Conab 580.2m tonnes 32.84m tonnes May 3 2018
FO Licht 590m tonnes 30m tonnes April 26 2018
Datagro 577m tonnes 30.8m tonnes April 24 2018
Job Economia 585m tonnes 30m tonnes April 19 2018
USDA Brasilia attache 583m tonnes 31.7m tonnes April 18 2018
INTL FC Stone 590.7m tonnes 31.5m tonnes March 29 2018
Green Pool 590m tonnes 42.5% 32.0m tonnes March 28 2018
Datagro 577m tonnes 31.6m tonnes March 14 2018


Znaci EU rijesi visak od 2MT secera i onda se tako proizvodjaci dogovore dici cijene secera 5x i za EU nije bitna cijena u svijetu vec samo u EU. Tako i cijena etanola je analogija.
Kako nije bitna cijena etanola u svijetu.
Kolega Alias niste pokupili svu pamet svijeta i kad pisete budite barem kulturni.
I ako vec nemate kulture a ni dionica sto radite ovdje???
Zasto niste lijepo na cijeni Vira na 700kn rekli da znate sto slijedi i rekli ljudima da prodaju?

Dionica je prošle godine u 3mj došla do 520kn, a ne do 700. Ja sam prodavao izmedu 495kn i 500kn. Naloge sam trazio na agram brokerima, da ih ovdje stavim, ali valjda ne može unazad dvije godine. Kako ne pišem više na forumu mnogima sam na private pisao da ne kupuju ili da prodaju Viro. Oni ce znati koji su. Uglavnom, ne da mi se raspravljati s nekim balavcem koji govori o milijunima kuna itd. Ako je cijena etanola neprofitabilna u brazilu, onda ce njihove secerane proizvesti više šećera, što će zbog kolicine koju brazil proizvodi, pojesti sav nedostatak u svijetu. To valjda i mala beba može logički zakljuciti.

Pišete da će indija napraviti puno manje secera (oko 29 mil tona) nego što ovi prognoziraju, a tamo je vec proizvedeno (jer je kraj sezone prerade) 31 mil tona, a jos je 17 secerana otvoreno. Tako da će biti i 32 mil tona. Kažem, prestanite pisati gluposti. Ima nekih naznaka da će šećer rasti, ali zbog neceg sasvim treceg.

Mr.Wiseguy

Paritet je bio toliko do nedavno. Zbog naglog pada etanola nesto je niži. Problem je gubitak snage pariteta jer ce indija proizvesti gotov kao brazil. Također je tajland proizveo ogromno.

https://www.tehnologijahrane.com/iz-novina/agrana-zaustavila-pregovore-o-preuzimanju-kompanije-sunoko

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

Kako ne pišem više na forumu mnogima sam na private pisao da ne kupuju ili da prodaju Viro. Oni ce znati koji su. Uglavnom, ne da mi se raspravljati s nekim balavcem koji govori o milijunima kuna itd.

Evo da potvrdim da sam s kolegom Aliasom izmjenio par argumentiranih privatnih poruka vezanih za Viro te da isti govori istinu.

Mišljenja o kretanju cijene Vira nam se razlikuju ali ne jako.

Lp

Ova informacija sasvim dovoljno govori o tome kako trenutnu (i buduću)situaciju u branši vide potencijalni ulagači iz jednog od “velikih igrača” ove industrije !

New Report

Close