VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel vi kolega s tom oznakom dobijete kakav popust pri kupnji
(šm)

Poslovni mu daje poklon paket s asortimanom proizvoda za noć vještica 😀

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pa dobro gdje je ta paklena prodaja???
Ja vadim naloge… preko 700kom mojih…a nigdje prodavača…
sramota…ili da vas malo pritisnem s prodajom ko fol..

Šećeraši, gdje se vidite za dva tjedna ? 😉

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Pa očekujem da je dno tu negdje… par sastanaka proizvođača i usuglasiti se
oko proizvodnje (nešto kao nafta) i krećemo….
Dno bi trebalo biti kao prošlo…cijena goriva ne dozvoljava pad ispod toga.
Za manje od 2g Viro na 400kn


Pa dobro gdje je ta paklena prodaja???
Ja vadim naloge… preko 700kom mojih…a nigdje prodavača…
sramota…ili da vas malo pritisnem s prodajom ko fol..

Kolega jeste ovo vi trgovali 🙂

TA vec duze vrijeme skrivena pozitivna bikovska divergencija. Kad krene rast secera prema 400E ovdje ce biti raketa do 260-280kn. A nekima nece biti jasno zasto nisu imali hrabrosti kupovati. Indija usporava a i ostali veci igraci u proizvodnji. Po svemu bi se trebali jace odbiti. Ne kazem da je pocetak novog ciklusa vec samo grand finale. A sad slijedi rast…sitno je vremena ostalo.
Bilo bi dobro da gospon Tigrus stavi analizu ili gospon Knecht.
I ne. Nisam danas pratio burzu ni trgovao.


Pa očekujem da je dno tu negdje… par sastanaka proizvođača i usuglasiti se
oko proizvodnje (nešto kao nafta) i krećemo….
Dno bi trebalo biti kao prošlo…cijena goriva ne dozvoljava pad ispod toga.
Za manje od 2g Viro na 400kn

Moguće. osim ako ne završe u stečaju,ne može se vječno gomilati gubitke.

da,sigurno će završiti u stečaju firma koja ima strateškog partnera iz francuske,i u vlasničkoj strukturi banku iz švicarske..nemam dionice vira,ali kod šećera je isto kao i kod nafte,kad cijena dođe na razinu totalno neisplativog,obustavlja se proizvodnja,smanjuje se cijena repe,i onda cijena šećera počinje rasti,obično u proljeće…

mislim da smo daleko od stečaja, problema ima sa velikim zalihama, ali jedna loša sezona, el nino, loš Brazil na SB pa će više piti cachaça tamo, će popraviti situaciju…, šala naravno, samo želim reći da je cijena špekulativna i manipulativna kao i vremenski period (od 2013.g.) grafa koji sam vam stavio u privitak gdje se vidi odnos cijene Vira, US (#11) i London /EMA25

nisam upućen koliko je ljudi uspjelo napraviti sjetvu repe u vremenskom roku zbog vode u njivi, ali što sam do sada čuo ljudi su zadovolji sa odnosom šećerane prema proizvođaču u smislu suradnje od sjetve do žetve, to je po meni sad bitnije nego dali će cijena šećera pasti još x%, jer cijena šećera će se vratiti a ratari teško…, pogotovo što su napredovali u smislu kvalitete i kvanitete unazad par godina, daleko je to još od nordzuckera i njegovih 20 / 20 / 20 ali na dobrom smo putu.

LP

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor


mislim da smo daleko od stečaja, problema ima sa velikim zalihama, ali jedna loša sezona, el nino, loš Brazil na SB pa će više piti cachaça tamo, će popraviti situaciju…, šala naravno, samo želim reći da je cijena špekulativna i manipulativna kao i vremenski period (od 2013.g.) grafa koji sam vam stavio u privitak gdje se vidi odnos cijene Vira, US (#11) i London /EMA25

nisam upućen koliko je ljudi uspjelo napraviti sjetvu repe u vremenskom roku zbog vode u njivi, ali što sam do sada čuo ljudi su zadovolji sa odnosom šećerane prema proizvođaču u smislu suradnje od sjetve do žetve, to je po meni sad bitnije nego dali će cijena šećera pasti još x%, jer cijena šećera će se vratiti a ratari teško…, pogotovo što su napredovali u smislu kvalitete i kvanitete unazad par godina, daleko je to još od nordzuckera i njegovih 20 / 20 / 20 ali na dobrom smo putu.

LP

izvanredan prilog, slavonac, blagodarimo

prerano j egovoriti o stečaju, nij eovo prvi ciklus oji j eviro izdrzao, privlačenje francuskog partnera je izrvseno n eradi dobrih godina, nego upravo radi ovakbih godina

vidjet ćemo izvješće ako viro moz eovo voziti sa 20 milja po kvartalu, to j eok. ako ode vie, to izade 100 milja na godinu, to nije dobro.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


da,sigurno će završiti u stečaju firma koja ima strateškog partnera iz francuske,i u vlasničkoj strukturi banku iz švicarske..nemam dionice vira,ali kod šećera je isto kao i kod nafte,kad cijena dođe na razinu totalno neisplativog,obustavlja se proizvodnja,smanjuje se cijena repe,i onda cijena šećera počinje rasti,obično u proljeće…

Možda nisi primijetio ali ta navodna svicarska banka je vlasnik jedne malene hrvatske banke koju je nedavno poslala u likvidaciju. Nema tu nikakvih švicarskih banaka, sve su to lokalni igrači. Crystal je svojevrsni strateški partner odnosno manjinski dionicar i on je inozemni investitor. On očito može imati dugoročniji interes, ali pitanje je kakav i je li taj i u kojoj mjeri uskladjen sa interesima ostalih dioničara.

Generalno, bez zaštitnih kvota i subvencioniranja proizvodnje, šećer nije isplativa kultura. Koliko vas ovdje zna da su sve ili gotovo sve regionalne šećerane zapravo prije 15-20 godina završile u stečaju i onda su ih poduzetnici tipa Zadre i Robića u Hrvatskoj ili Kostića u Srbiji kupili kao imovinu stečajnog dužnika i podigli na noge. Ne zato jer su bili izuzetno sposobni nego su iskoristili povlašteni tretman šećera iz regije na EU trzistu i unaprijed znali da je to isplativa proizvodnja. Fiksirana cijena i odredjena fiksna kvota. Sad kad zaštite vise nema, te šećerane vise nisu konkurentne jer one ne mogu u dugom roku izdržati ovakvu tržišnu cijenu i gomilaju gubitke, a gubici kao sto svi znamo, jedu kapital. Ja ne vjerujem da će Viro ili IPKK propasti u smislu stečaja, no da će možda ako se ovakav cjenovni armaggedon nastavi, imati potrebe za novim kapitalom. To je moguće. A svi znamo sto to može značiti za postojeće dioničare.



da,sigurno će završiti u stečaju firma koja ima strateškog partnera iz francuske,i u vlasničkoj strukturi banku iz švicarske..nemam dionice vira,ali kod šećera je isto kao i kod nafte,kad cijena dođe na razinu totalno neisplativog,obustavlja se proizvodnja,smanjuje se cijena repe,i onda cijena šećera počinje rasti,obično u proljeće…

Možda nisi primijetio ali ta navodna svicarska banka je vlasnik jedne malene hrvatske banke koju je nedavno poslala u likvidaciju. Nema tu nikakvih švicarskih banaka, sve su to lokalni igrači. Crystal je svojevrsni strateški partner odnosno manjinski dionicar i on je inozemni investitor. On očito može imati dugoročniji interes, ali pitanje je kakav i je li taj i u kojoj mjeri uskladjen sa interesima ostalih dioničara.

Generalno, bez zaštitnih kvota i subvencioniranja proizvodnje, šećer nije isplativa kultura. Koliko vas ovdje zna da su sve ili gotovo sve regionalne šećerane zapravo prije 15-20 godina završile u stečaju i onda su ih poduzetnici tipa Zadre i Robića u Hrvatskoj ili Kostića u Srbiji kupili kao imovinu stečajnog dužnika i podigli na noge. Ne zato jer su bili izuzetno sposobni nego su iskoristili povlašteni tretman šećera iz regije na EU trzistu i unaprijed znali da je to isplativa proizvodnja. Fiksirana cijena i odredjena fiksna kvota. Sad kad zaštite vise nema, te šećerane vise nisu konkurentne jer one ne mogu u dugom roku izdržati ovakvu tržišnu cijenu i gomilaju gubitke, a gubici kao sto svi znamo, jedu kapital. Ja ne vjerujem da će Viro ili IPKK propasti u smislu stečaja, no da će možda ako se ovakav cjenovni armaggedon nastavi, imati potrebe za novim kapitalom. To je moguće. A svi znamo sto to može značiti za postojeće dioničare.
[/quote]

Tako je, po meni najgora situacija je dokapitalizacija. Propasti neće, zašto?, jer ako oni propadaju, propada i cijela industrija šećera, jer da na još jednom ponovim, na ovim razinama, svi gomilaju extra velike gubitke, i kada svi gomilaju extra velike gubitke, a 90% njih ima i veliku polugu, dogodi se samo jedno, neovisno dali je to šećer ili kobalt, bilo koja roba.

Očito je ovo godina gdje se stvari moraju gurnuti kroz WC šolju i pustiti vodu.

Moglo bi se reći..prejeftino za prodaju..a prerano za kupnju.tampon zona trenutna cijenovna razina..još su kapital i rezerve ok

Mislim da smo danas dotakli dno u cijeni secera…..

to je samo moje misljenje, onako od oka, bez prevelikih podanaliza cinjenica koje svi vec znamo…

Najave proizvodnje Brazila za 2018-2019g. samo 27,5 MT.
Iliti drastično smanjenje sa 33-36 MT.
Pozitivne vijesti i iz EU o smanjenju posađenih površina.
Izuzetak je Engleska i Francuska gdje će se nastaviti po istome.
U Indiji i dalje nikakvog izvoza, proizvođačima očito premala cijena.
Sad je cijena na povijesnim potporama i ore po dnu.
Najava je da će se zalihe potrošiti do 2019-2020g.
Dakle sljedeće godine bi trebao biti BULL koji će snažno
dignuti cijene.
Osobno ne kužim zašto je VIRO uopće toliko pao, jer u samo
zadnjih 10g. imaju preko 200 milja kuna dobiti, iako je bilo
u tom periodu i gubitaka. U odnosu na EU i Indijske slične
firme brutalno podcijenjen barem 50%.
Previše je cijena pala i nije ni smjela ispod 200kn, ali opet
diskontima se ne gleda u zube.

New Report

Close