VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viro danas najgori od najboljih, nekada sam kupio na 23x,xx možda se opet posreći

Ne znam, bedasto je jer ako će se svi tako ponašati i banke i drugi dobavljači, onda odmah možemo proglasiti stečaji kraj priče. Valjda je poanta da viro i dalje ima od koga kupiti repu i kome prodati šećer, a ne kamatariti. Možda oni imaju pravni osnov, ali realno gledajući to je nenaplativo i što koristi nešto ganjati kad čak i ako dobiješ pravomočnu presudu, to je nnaplativo.

Na atpl temi redoviro se ubacuju linkovi cijeloig svijeta o stanju brodarstva itd., ovdje bi to sito trebalo – šećer je globalna roba i što više doznamo od struke i finacijaša što oni predviđaju, to bolje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Viro danas najgori od najboljih, nekada sam kupio na 23x,xx možda se opet posreći

Jos jednom……Gap iz prošle godine je na cca 225……

Valjda me neće opet obrisati…..:)



Viro danas najgori od najboljih, nekada sam kupio na 23x,xx možda se opet posreći

Jos jednom……Gap iz prošle godine je na cca 225……

Valjda me neće opet obrisati…..:)
[/quote]

Morate uzeti u obzir trenutak kada je nastupilo dno – u lanjskom slučaju dno je bilo nastupilo nakon dvogodišnjeg uzastopnog viška šečera u svijetu. I onda je u drugoj polovic 2016 bilo došlo do manjka jer je indija podbacila – manjak 5-6 miljuna tona

Mi sad imamo višak jer je indija opet povratila stare razine – ca 25 milijuna tona, brazil je takoder malo podigao gore, a i eu je zasadila repe i za hasu i za musu što je riječ.

U pravilu, povijesno iskutvo uči da je za raščišćavanje zaliha treba ne 1, nego 2 godine tj. ako je vjerovati povijesti ove gdoine ove niske cijene neće obeshrabriti proizvođače. to bi se trebalo dogoditi tel dogdoine u ovo vrijeme. Ali, ako naide suša u Indiji ili urgan u Brazilu i pohara usjeve, sve ovo što pišem možeš okačiti mačku o rep. Tako da more bit bidne more bit ne bidne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

možda u međuvremenu dođe do prodaje tvornice, mislim da Zadro može biti zadovoljan, prodao je Francuzima i sada opet može sakupljati 20% jeftinije, nekada je redovno popunjavao bid na 300, sada se i njemu očito čini skupo preko 250, jer uvijek ima prodavača, koji idu na takmičenje u todex

Prikljucujem se imaocima Viro na 250
nije puno al za pocetak 31 komad
vidim da je tu negdje vec bio a koliko sam savladao tehnicku analizu tu je negdje i dno.
dakle tradicionalno otpor.
uzeo bih jos ako bas dodje na dno no ovdje je bilo ok a da ne gledam u ekran cijeli dan


Na atpl temi redoviro se ubacuju linkovi cijeloig svijeta o stanju brodarstva itd., ovdje bi to sito trebalo – šećer je globalna roba i što više doznamo od struke i finacijaša što oni predviđaju, to bolje.

Secer probio $15:
https://www.investing.com/commodities/us-sugar-no11-historical-data

Veliki igraci optimisti sto se tice globalne cijene secera:

https://www.agrimoney.com/commodities/sao-martinho-slows-sugar-hedging-foreseeing-continued-price-revival-42119

.. ali koliko to znaci za EU trziste i nase secerane..

erste i zaba prodaju, stručnjaci -_-

moje dionice – viro

Velim ti, to su tipovi kojima je posao zamlatiti cijenu i tu nema milosti.
Da se njihovi prijatelji ukrcaju jeftinije.

Prije ovog, što je postao kolega gore:

https://www.agrimoney.com/commodities/sao-martinho-slows-sugar-hedging-foreseeing-continued-price-revival-42119

Tu svakako ima elemenata za kaznenu prijavu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@plopro_wnb
od kada ja pratim njihov rad, oni uvijek kupuju od 500-600 ( ne znam od koga) a prodaju od 300-230 ( ne znam kome) možda oni znaju?
u svakom slučaju da imamo državu, sve bi te naše nedoumice u državi, pa tako i na burzi riješila SOA, ali mi i tamo imamo SO(v)U koja spava i danju i noću

Ma ja iskreno ne vjerujem u teorije zavjere.
Ko zna koji je njihov razlog prodaje al ocito ga imaju. To sto je dionica nelikvidna pa je rezultat zestoki pad, nije njihov problem.
Ali iskustvo me uci da ti nekome moze biti prilika…pa ovim cijenama, bome…..

Btw cijena secera raste i raste…..nemre onakva cijena u nedogled…

Ovakav suludi potez se donekle može opravdat očekivanjima jer šećerna repa je jako dobro urodila i očekuje se višak na tržištu EU uskoro. E sad pošto se jako velike manipulacije sa količinama robe na skladištu nitko nemože sa sigurnošću tvrdit da će doći do pada cijena. Pad cijena se očekuje isključivo iz razloga jer se računa sad kada su izvozne kvote ukinute da bi netko od velikih EU proizviđača mogao plasirat robu po dampinškim cijenama ali i za takve cijene postoje mehanizmi suspenzije.

Umesto evropske velesile u proizvodnji šećera, Vojvodina se poklonila „kralju šećera“

ovako situaciju sa šećerom vide susjedi

peace !

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

Umesto evropske velesile u proizvodnji šećera, Vojvodina se poklonila „kralju šećera“

ovako situaciju sa šećerom vide susjedi

peace !

sjajan članak – netko spomenu Jamajku ovdje, zna li tko koje još egzotične zemlje od 01 listopada imaju pravo izvoziti u eu bescarinski.

To je točno ono što ja tvrdim – prinos od 12 tona po hektaru, to je doseg koji jamči opstanak – to Švabe i Francuzi imaju. Imaju veliku prednost da su dosta sjevernije, a iaju i navodnjavanje što kod nas je pojam iz rječnika stranih riječi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Umesto evropske velesile u proizvodnji šećera, Vojvodina se poklonila „kralju šećera“

ovako situaciju sa šećerom vide susjedi

peace !

sjajan članak – netko spomenu Jamajku ovdje, zna li tko koje još egzotične zemlje od 01 listopada imaju pravo izvoziti u eu bescarinski.

To je točno ono što ja tvrdim – prinos od 12 tona po hektaru, to je doseg koji jamči opstanak – to Švabe i Francuzi imaju. Imaju veliku prednost da su dosta sjevernije, a iaju i navodnjavanje što kod nas je pojam iz rječnika stranih riječi.
[/quote]
http://www.secerana.hr/UserDocsImages/GODI%C5%A0NJA%20FINANCIJSKA%20IZVJE%C5%A0%C4%86A%202016_HR.pdf
strana 3 predzadnji odlomak

u 2016 11,39 tona po hektaru.
sasvim dovoljno

New Report

Close