VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što sad slijedi?!?

| Sitna riba. |

nema povlacenja


Što sad slijedi?!?

Čekanje dividende s pogledom u monitor VIRO-R-A 555,00kn..

[emo_plazi]

meni se kao laiku ,cini da bi sad bilo dobro uc opet,prodano za 533 a kupit za 510 i cekat porast.zanimljiva situacija,,ide VIRO dalje!

Mislim da neces moc uc na 510 🙂

Glavna skupština dioničara Viro tvornice šećera nije prihvatila prijedlog Uprave za povlačenjem dionica tvrtke s Uređenog tržišta.

Thinkstock
Glavna skupština dioničara Viro tvornice šećera nije prihvatila prijedlog Uprave za povlačenjem dionica tvrtke s Uređenog tržišta Zagrebačke burze, priopćila je tvrtka na Zagrebačkoj burzi.

Prijedlog odluke o povlačenju s Uređenog tržišta Zagrebačke burze dan je kako bi se Viro u potpunosti pripremio za nove uvjete poslovanja koji ovu šećeranu očekuju nakon ulaska Hrvatske u Europsku uniju, stoji u priopćenju. Od 1. srpnja 2013. godine hrvatska industrija šećera moći će proizvoditi maksimalno 192.877 tisuća tona šećera, a u europski će proračun morati uplaćivati 12 eura po toni šećera, odnosno 2,3 milijuna eura godišnje.

Uz nižu proizvodnju i dodatne troškove koji nas očekuju u Europskoj uniji, Viro je odlukom Ministarstva poljoprivrede o raspodjeli proizvodne kvote neočekivano izgubio više 10.000 tona kvote godišnje, što će nam u sedmogodišnjem razdoblju uzrokovati gubitak od 380 milijuna kuna, izjavio je Željko Zadro, predsjednik Uprave Viro tvornice šećera.

Ostanak na Zagrebačkoj burzi, s obzirom na stanje tržišta kapitala, za Viro predstavlja značajan direktni i indirektni trošak koji će imati dodatan negativni utjecaj na poslovne rezultate tvrtke, stoji u priopćenju Vira.

Glavna skupština prihvatila je prijedlog o isplati dividende u iznosu od 20 kuna po dionici iz zadržane dobiti iz 2011. godine u ukupnom iznosu od 27,7 milijuna kuna. Dividenda će biti isplaćena najkasnije do 26. siječnja 2013. godine.

Nakon što je ranije tijekom dana zbog Glavne skupštine bilo obustavljeno trgovanje dionicama Vira, Zagrebačka burza je poslijepodne donijela rješenje o nastavku trgovanja 28. prosinca.

PD

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


meni se kao laiku ,cini da bi sad bilo dobro uc opet,prodano za 533 a kupit za 510 i cekat porast.zanimljiva situacija,,ide VIRO dalje!

Pitam se zašto bi itko sada prodao za 510… jedino logično je da se cijena (za početak) vrati na razinu prije najave delistiranja..



meni se kao laiku ,cini da bi sad bilo dobro uc opet,prodano za 533 a kupit za 510 i cekat porast.zanimljiva situacija,,ide VIRO dalje!

Pitam se zašto bi itko sada prodao za 510… jedino logično je da se cijena (za početak) vrati na razinu prije najave delistiranja..
[/quote]

Momci, ovdje je izgledan samo jedan scenario.Kada uprava sama kaze da se spremaju crni dani u buducnosti za ovu firmu…najbolje je rezi i bjezi..
ili cekati 7-8 godina..

Ovako. Činjenice. Prije cijele frke oko delistiranja se viro vrtio oko 535kn. sada se saznalo da će po novoj raspodjeli izgubiti 10t tona. Cijene šećera se od onda nisu promjenile. Isplaćena je dividenda. Fondovi su si dosta dokupili. Pa ne vidim nekog velikog razloga za nagli skok cijene. Iako ne kažem da viro ne vrijedi više. Ali su se okolnosti promjenile. I s ovakvom upravom mi više nije ugodno poslovati. dosta se je toga promjenilo na gore od prije delistiranja. treba ponovo zbrajati i vidjeti šta dalje

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Ovako. Činjenice. Prije cijele frke oko delistiranja se viro vrtio oko 535kn. sada se saznalo da će po novoj raspodjeli izgubiti 10t tona. Cijene šećera se od onda nisu promjenile. Isplaćena je dividenda. Fondovi su si dosta dokupili. Pa ne vidim nekog velikog razloga za nagli skok cijene. Iako ne kažem da viro ne vrijedi više. Ali su se okolnosti promjenile. I s ovakvom upravom mi više nije ugodno poslovati. dosta se je toga promjenilo na gore od prije delistiranja. treba ponovo zbrajati i vidjeti šta dalje

Ako ne vidiš razlog zašto bi ovo trebalo ići gore stavi svoje dionice po 510 kn, ja ću ih rado kupiti

4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 117.069 8,44 Skrb. račun

www.knjigara.com

Izglasana je isplata dividende, a 53 % glasova je bilo protiv delistiranja.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vrlo neozbiljno od strane Uprave. Ja sam mislio da je posrijedi dogovor prva 3 dioničara. Pa na kog su onda ovi blentoni računali?


Vrlo neozbiljno od strane Uprave. Ja sam mislio da je posrijedi dogovor prva 3 dioničara. Pa na kog su onda ovi blentoni računali?

Očito se netko predomislio. Zašto?

po meni je ovo scenariji istresanja sto vise malih trnutno top 10drzi 90.4pct a prije ponude je bilo cca.88pct a sto je najinteresnatnije kad je bilo postavljeno pitanje g.Zadri zasto im trbe toliko dionica zasto naginju squizautu odgovorio je da neznaju sta ih ceka ulaskom u Eu i da je dio dionica odredjen za strateskog partnera poradi sigurnosti poslovanja

New Report

Close