VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ti si covjece stvarno ocajan…

Zašto misliš da je Barmen očajan? Osobno nisam stekao takav dojam.

po meni, Barmen je jedini i istinski terenski operativac među nama 😉

Ajmo iz pocetka!!!


po meni, Barmen je jedini i istinski terenski operativac među nama 😉

bravo ni hvala kolegi Barmenu [thumbsup]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


prijatelj 5 od 35
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 97.272 7,01 Skrb. račun

4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371)
97.513 7,03 Skrb. račun
prijatelj 241 od 241

www.knjigara.com

Viro zbog suše očekuje 30 posto manji prinos šećerne repe

Zbog višemjesečne suše, prinosi šećerne repe ove će godine biti manji do 30 posto, izjavio je danas u Virovitici predsjednik uprave Tvornice šećera "Viro" Željko Zadro na Danu polja šećerne repe.

Na površini od 11.000 hektara, koliko su kooperanti "Vire" proljetos zasijali repom, očekuje se oko 450 tisuća tona repina korijena i prinos od 40 tona po hektaru.

Kampanja prerade šećerne repe trebala bi početi polovicom rujna padne li do tada kiša.

Zadro je rekao kako neki kooperanti zbog smanjenog prinosa šećerne repe neće uspjeti podmiriti dug za repromaterijal koji im je osigurala šećerena te je obećao da će im se produžiti rok otplate.

"Kooperantima koji zbog posljedica suše ne budu šećerani mogli platiti dospjele obveze produžit ćemo rok otplate na tri godine kako bismo im omogućili nastavak proizvodnje u sljedećim godinama", rekao je Zadro.

Po njegovim riječima, cijene šećerne repe zasad se neće povećavati, ali šećerana će proizvodnju za sljedeću godinu ugovarati po istim uvjetima kao ove godine. Otkupna cijena šećerne repe ostaje 300 kuna po toni za digestiju od 16 posto, a neće se mijenjati ni cijene sjemena, gnojiva i zaštitnih sredstava koje će "Viro" osigurati svojim kooperantima, istaknuo je Zadro.

"Viro" ima oko 600 kooperanata, a Dan polja šećerne repe održan je u Gornjem Bazju, selu u blizini Virovitice, gdje je kooperantima predstavljeno pokusno polje s nekoliko sorata šećerne repe.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

suša=manje tona za preraditi sa većom digestijom=manji trošak, više šećera [yawn] [yawn]

Više ne znam dali suša i smanjeni prinosi poljoprivrednim tvrtkama pogoduje ili odmaže? Ispada da se poljoprivrednici bespotrebno žale, kad je sve to u njihovu korist

nitko nije spomenuo poljoprivredne tvrtke

nezaboravimo da je i viro otkupljivao psenicu po 1.35 a koja joj je sada cijena

4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 97.703 7,05 Skrb. račun
prijatelj 190 od 524

www.knjigara.com

@Barmen

Zbog čega toliko truda polažeš u kupovine drugih ljudi/institucija radije nego svoju procjenu i "njuh"?

MIslim, ako nestonije mjerilo nicega to je rad fonndova ili onih medju top 10 – pa oni su uglavnom uvijek tu i ne trejdaju ili ako da – onda sa postotcima.

Mislim, dobronamjerna primjedba.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Barmen

Zbog čega toliko truda polažeš u kupovine drugih ljudi/institucija radije nego svoju procjenu i "njuh"?


Procjenjuje da će mirovinski fond dugoročno stajati s ovećom količinom na prvom mjestu ne bi li a) onemogućio pad cijene čime će b) onemogućiti lukavcima (autocenzurirao sam se, imam prikladniji naziv za njih…) iz samog Vira da povoljno dokupe dionice koje im nedostaju ne bi li tako zajedno stekli 75% vlasničkih udjela.

Pojednostavljeno, ako ekipa iz Vira želi dionice vlastitog poduzeća (a žele očito žarko!), onda to trebaju i dobro platiti. Što više čekaju, to će im mirovinski fond više dizati cijenu. Potiho i dugoročno, kunu po kunu. Naravno.

P.S. Što se tiče postanja promjena u top 10, to vam Barmen (uz)vraća za bogatu zbirku jedinica na Dukatu i sl. Malo vas j.u.z.m. S pravom.




@Barmen

Zbog čega toliko truda polažeš u kupovine drugih ljudi/institucija radije nego svoju procjenu i "njuh"?


Procjenjuje da će mirovinski fond dugoročno stajati s ovećom količinom na prvom mjestu ne bi li a) onemogućio pad cijene čime će b) onemogućiti lukavcima (autocenzurirao sam se, imam prikladniji naziv za njih…) iz samog Vira da povoljno dokupe dionice koje im nedostaju ne bi li tako zajedno stekli 75% vlasničkih udjela.

Pojednostavljeno, ako ekipa iz Vira želi dionice vlastitog poduzeća (a žele očito žarko!), onda to trebaju i dobro platiti. Što više čekaju, to će im mirovinski fond više dizati cijenu. Potiho i dugoročno, kunu po kunu. Naravno.

P.S. Što se tiče postanja promjena u top 10, to vam Barmen (uz)vraća za bogatu zbirku jedinica na Dukatu i sl. Malo vas j.u.z.m. S pravom.
[/quote]

[thumbsup] moj naklon kolega PersJesus

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

lijep promet do 12 h…rekli bi na Olimpijadi – Let The Games Begin [smiley]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

Probat ću pitat ponovo možda sada uspješnije, da li netko raspolaže sa podatkom smanjenja dioničara, u ovoj godini, pola godine, mjesec dana. Na prvi pogled broj malih dioničara se vrlo brzo smanjuje, a to dovodi do korneriranja. Neka me netko ispravi ako griješim

New Report

Close