VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i ovdje me pretekose za nekoliko minuta..

no, i ovdje rijec-dvije…
ovi sto nude 430 su dobrotvori?
svjesno idu u gubitak ili rijecima neopisivu neizvjesnu buducnost?
zrtvuju se za sve nas?
[smiley]

Nisu dobrotvori, trenutno nude 430,00 kn za nešto što puno više vrijedi (po fundamentima možda čak i duplo), ali ono što bode u oči je očekivano smanjenje prihoda od 40% ulaskom u EU, pa ti sad vidi…ono što je trenutno jeftino za godinu dana bi moglo biti skupo.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

kako rekoh citajte malo bolje ne radi se o 2013 nego o 2014godini a 2015godine s obzirom na rastuce cijene secera pitanje je sta ce biti sa kvotam.U prevodu da im poklonim dionice po 430kn da bi sebi svake godine isplacivali masnu dividendu kako rekoh moje sigurno ne

ovo je potez ocajnika…ova objava

toliko od mene!

lp

buksa

"Day after yesterday"


ovo je potez ocajnika…ova objava

Misliš, potez nekoga tko je objavio javnu ponudu i deponirao velike novce za otkup dionica, a ne će baš omastiti brk? Čini se da im je "najjači" argument cjenovni prosjek. [smiley]

recimo da se viro, ona dvojica, greenblatt i ja slažemo:
“… jer je tajna uspješnog ulaganja prilično jednostavna: prvo izračunate vrijednost nečega – a zatim platite mnogo manje.”

a sad, što je njima to ‘mnogo manje’ valjda 430,
a ja sam pristao platiti malo manje od 448…
valjda to neće prerasti u ozibiljan problem [undecid]

www.knjigara.com

A možda je samo zadovoljenje forme u vidu HANFA-e….umjesto da im ona nametne obvezujuću oni pukli dobrovoljnu.

Gledajuči u bližu budučnost o kojoj govori uprava Vira… mislim da moramo biti objektivni i sagledati realno sve činjenice. Nebi htio braniti njihovu ponudu, ali mislim da neke njihove računice koje su iznijeli u vezi s njom drže vodu. Prihodi grupe će se drastično smanjiti, i to na rok od minimalno 3 godine. S druge strane, ova nam godina nebi trebala biti idealna za usporedbu što se tiće profita, jel je bitnu ulogu u njemu odigrala inzvanredna vladina uredba o smanjenju cijene energenta za gotovo 30 %, što je na kraju i odigralo ključnu ulogu. U godinama koje nam dolaze, dolaze i problemi ! Proizvodnja ograničena na nekih 2/3 idealne a cijene plina i sirovine stalno rastu. Mišljena sam da nečemo skoro vidjeti "kajmaka" kao ove godine.



ovo je potez ocajnika…ova objava

Misliš, potez nekoga tko je objavio javnu ponudu i deponirao velike novce za otkup dionica, a ne će baš omastiti brk? Čini se da im je "najjači" argument cjenovni prosjek. [smiley]
[/quote]

ma mislim da je ovo potez uzrokovan panikom, prvo im mirovinci nastavili kupovati po 44x,xx kn, nakon toga im se pocelo po novinama pisati o njihovoj ponudi, a danas pri pogledu na bid mogu vidjeti cca 11xx dionica iznad njihove cijene od 430,00 kn…

oni nas upozoravaju i brinu se za nas novac, zapravo ce se zrtvovati i uludo dati 430,00 kn a znaju da ovo ne vrijedi vise od 300,00 kn…mos si mislit…

lp

buksa

"Day after yesterday"

Eto brine se uprava da dolaze teška vremena pa najbolje da njima prodamo svoje dionice [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


oni nas upozoravaju i brinu se za nas novac, zapravo ce se zrtvovati i uludo dati 430,00 kn a znaju da ovo ne vrijedi vise od 300,00 kn

U pravu si. [smiley]
Ovo što smo danas pročitali gotovo da zvuči kao neka briga na naš novac i kao žrtvovanje. Trebalo bi malo više društava na ZSE koja podmeću svoja leđa zbog nadolazećih loših rezultata. [lol]

ovi naši gospodarstvenici sve sami dobročinitelji i altruisti!

evo, recite vi meni, ima li bolje kompanije na svijetu od ove? vlasnici daju ponudu kako bi nas male dioničare spasili teških i neizvjesnih vremena

ako ovo nije briga za male dioničare onda ne znam što je!

živio viro! živio drug.. ček, ne

nakon svih argumenata Uprave,nema se što misliti nego prodati njima,oni će se ipak lakše nositi sa problemima koji nadolaze

Meni ovdje nešto nije jasno: jesu li oni dali tu ponudu stvarno potpuno dobrovoljno kao što piše tamo "dobrovoljna ponuda", ili su oni iz nekog razloga morali dati tu ponudu (ili "bi morali" kasnije kada se nešto pokaže, zbog nekog zajedničkog djelovanja ili već kako idu te pravne zavrzlame tu)?

po meni ponuda je dana da bi trezor prihvatio istu i u tom trenutku nedostajati ce im 2.8pct firme sto cini nekih 35000kom dionca da 75pct a onda nam vrlo vjerovatno sljedi mpt jedno 4-5mj kada ide druga ponuda jer ova je za bedake i one tankih zivaca

Može li netko ukratko objasniti ove limite od 75%, 95%? Ako ima još neki limit nakon kojega je po zakonu potrebno dati što, ponudu za otkup svih dionica?
Zahvaljujem.

| Sitna riba. |

New Report

Close