VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


slažem se kolega nino…meni se također cini da je ovo jeftina kupnja kapitalom stecenim od dividende…a za par godina vjerovatno planiraju skupo prodati nekom jačem igracu u uniji

jači igrači iz unije su dotad osrednji brazilski igrači. [thumbsup]


Ovo je stvarno nebuloza da daju zakonski minimum. Pa nitko ih ne sili da moraju kupovat.

Pa to i ja tvrdim. 😉


nisam siguran da bi delistirali Viro sa burze treba im 95pct

Nije tocno. Dovoljno im je 75%.

Mislim da ce dati tek malu premiju na minimalnu cijenu. Nikako preko 450 kn.

Kad će se znati koliko nude?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

onda im treba jos 38 000dionica bez dansenjeg dana

Nemaju oni namjeru preuzimanja 75% +1 ili 95% +1. Vjerujem da tehnički žele zadovoljiti neka regulatorna tijela u vidu potencijalne obvezatne ponude….cijena je dosta nisko, ako što upadne bit će dobro za njih no to nije njiho primarni cilj. cijena sigurno manja od trenutno tržišne.

Kako molim gospon duda?

Brka mi, ja stvarno ne razumijem što ste htjeli napisati!

Kao prvo, oni imaju namjeru preuzimanja i službeno su se tako očitovali.
Kao drugo, oni nisu pod prisilom da moraju iznijeti ponudu, niti im tko prijeti, niti ih tko tjera, to je njihova vlastita želja i volja.
Kao treće, nije da iskazivanjem ove ponude žele zadovoljiti regulatorna tijela, već to moraju, takav je zakon.
Kao četvrto, da, to je njihov primarni cilj – dobiti apsolutno vlasništvo (preko 75%). Zato se to i zove preuzimanje. Razlozi za to su mnogobrojni, a najvažniji je da će im to donjeti još veća prava i još više novaca u džepove. Pa tek će sada Viro početi zarađivati prave novce, informirajte se malo, ovo preuzimanje je znak jako dobro sređenog poduzeća!
Kao peto, koliku god dali ponudu sigurno će biti značajno viša od sadašnje cijene dionice, ipak se radi o velikom ulogu, postati apsolutni vlasnik je velika stvar i neće se s time z…bavati i nuditi cijenu ispod bida!

Zaista se ne bunim često, ali moram ovom prilikom izraziti svoje zgražavanje nad ovima koji pišu takve bedastoće.

A Mo will make you richer, beards are for beggers

…sve je o.k…samo ne dajte ispod 600 kn i to je to…

Ja nedam ispod 650 kn

nalog od 100H je na 430,01 kn….izgleda da bi to mogla biti cijena u javnoj ponudi???
više od 450 kn i tako je iluzija očekivati

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Kako molim gospon duda?

Brka mi, ja stvarno ne razumijem što ste htjeli napisati!

Kao prvo, oni imaju namjeru preuzimanja i službeno su se tako očitovali.
Kao drugo, oni nisu pod prisilom da moraju iznijeti ponudu, niti im tko prijeti, niti ih tko tjera, to je njihova vlastita želja i volja.
Kao treće, nije da iskazivanjem ove ponude žele zadovoljiti regulatorna tijela, već to moraju, takav je zakon.
Kao četvrto, da, to je njihov primarni cilj – dobiti apsolutno vlasništvo (preko 75%). Zato se to i zove preuzimanje. Razlozi za to su mnogobrojni, a najvažniji je da će im to donjeti još veća prava i još više novaca u džepove. Pa tek će sada Viro početi zarađivati prave novce, informirajte se malo, ovo preuzimanje je znak jako dobro sređenog poduzeća!
Kao peto, koliku god dali ponudu sigurno će biti značajno viša od sadašnje cijene dionice, ipak se radi o velikom ulogu, postati apsolutni vlasnik je velika stvar i neće se s time z…bavati i nuditi cijenu ispod bida!Zaista se ne bunim često, ali moram ovom prilikom izraziti svoje zgražavanje nad ovima koji pišu takve bedastoće.

Pa upravo o tome govorim, ja očekujem ispod a vi kolega iznad tržišne. Naravno da ne bi davali ispod tržišne ako imaju namjeru u potpunosti preuzeti mašineriju.

Vidi vraga, sad bi najednom svi kupovali po 430 kuna…lako je tako ulagat bez brige i pameti

never surrender


po zadnjem datumu robicu i zadri treba 2.88pct da dostignu do 75pct dionica bez danasnjeg trgovanja s tim da su ovo mirovinski fondovi kupovali na 1100 kn a neki i po 1400kn

Odakle ti ova cifra? Oni kazu da drze oko 66%, ako se izbace trezorske dionice to je oko 70,5%.



Kako molim gospon duda?

Brka mi, ja stvarno ne razumijem što ste htjeli napisati!

Kao prvo, oni imaju namjeru preuzimanja i službeno su se tako očitovali.
Kao drugo, oni nisu pod prisilom da moraju iznijeti ponudu, niti im tko prijeti, niti ih tko tjera, to je njihova vlastita želja i volja.
Kao treće, nije da iskazivanjem ove ponude žele zadovoljiti regulatorna tijela, već to moraju, takav je zakon.
Kao četvrto, da, to je njihov primarni cilj – dobiti apsolutno vlasništvo (preko 75%). Zato se to i zove preuzimanje. Razlozi za to su mnogobrojni, a najvažniji je da će im to donjeti još veća prava i još više novaca u džepove. Pa tek će sada Viro početi zarađivati prave novce, informirajte se malo, ovo preuzimanje je znak jako dobro sređenog poduzeća!
Kao peto, koliku god dali ponudu sigurno će biti značajno viša od sadašnje cijene dionice, ipak se radi o velikom ulogu, postati apsolutni vlasnik je velika stvar i neće se s time z…bavati i nuditi cijenu ispod bida!Zaista se ne bunim često, ali moram ovom prilikom izraziti svoje zgražavanje nad ovima koji pišu takve bedastoće.

Pa upravo o tome govorim, ja očekujem ispod a vi kolega iznad tržišne. Naravno da ne bi davali ispod tržišne ako imaju namjeru u potpunosti preuzeti mašineriju.
[/quote]

Ja također stojim pri tome da će se ponudit cijena iznad tržišne, čak dapače očekujem cijenu od bar 500 kuna. Kolega dudo81, morat ćete iznijet bolje argumente zašto mislite da će ponudit ispod tržišne.

EOS-Z zapravo uopće ni nema valjanog motiva za nudit manje od trenutne cijene. EOZ u preuzimanje ulazi isključivo sam, a ne u dogovoru s drugima s kojima inače zajednički djeluje ( Robić, Zadro ). Čak i da motiv proizlazi od strane druge osobe ( Robić ) u vidu preslagivanja portfelja ( iako se ponuditelj EOS-Z u pismu HANFI ograđuje od ikakvih međusobnih dogovora ), ne vidim zašto bi se to rješavalo na ovakav način. Mogao je Robiću direktno ponudit recimo 410 kuna za sve njegove dionice i onda po sili zakona objavit ponudu za preuzimanje u iznosu slične visine, ili recimo kupit manje od 17 posto Robićevih dionica po istoj cijeni bez potrebe za objavom ponude za preuzimanje. Dakle, kad isključimo ovu mogućnost, jedini motiv da nudi ispod sadašnje cijene može bit taj da prođe jeftinije kod preuzimanja.

No s druge strane, ako se ne želi kockat i želi bit siguran da će na ovaj način prikupit dovoljno dionica da osigura većinu glasova ( 75 posto ) on po nekoj zdravoj logici jednostavno mora ponudit prihvatljivu cijenu preuzimanja, a to je ona il na razini tržišne, a sigurnije, ona iznad tržišne.

Dakle, može se kockat i ne postić ništa ( onda je stvarno pitanje zašto se sve to radilo ), a s druge strane je u slučaju uspjeha benefit od apsolutne većine ogroman.

Poanta je: EOS-Z očito cilja na osiguranje vlasničke strukture od 75 posto za njega i povezane osobe, u protivnom bi bez ove pompe o preuzimanju mogao lako doći do bar 17 posto Robićevih dionica direktnom prodajom po nižoj cijeni. Očekujte visoku cijenu preuzimanja.

never surrender


nalog od 100H je na 430,01 kn….izgleda da bi to mogla biti cijena u javnoj ponudi???
više od 450 kn i tako je iluzija očekivati

odmah se sjetim ine na 1700 i istih vapaja da to ne vrijedi vise a kamo li 2800… [yawn]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close