VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moram priznati da sam ocekivao vecu dobit….krenuli su u prvih 6 mjeseci izvrsno…sada nesto usporili…iznenadilo me ovo povecanje materijalnih troskova sa 297 na 447 mil kn…nadam se da ce poraditi na tom podrucju, te da ce to utjecati na jos bolje rezultate u nadolazecem razdoblju…

OBAMA................SPASITELJ

Ajoj, alaj je nekog tamo izulo na asku…načičkali se frajeri na ispod 430, kao ono da spriječe moguć rast cijene, kad li ono žvak! Mora da su to izuveni neki rajfajzenovi vazali, pa ko bi drugi bio.

never surrender


moram priznati da sam ocekivao vecu dobit….krenuli su u prvih 6 mjeseci izvrsno…sada nesto usporili…iznenadilo me ovo povecanje materijalnih troskova sa 297 na 447 mil kn…nadam se da ce poraditi na tom podrucju, te da ce to utjecati na jos bolje rezultate u nadolazecem razdoblju…

Pa lijepo pise da je zbog troska prerade uvoznog secera, veca proizvodnja veci troskovi sve 5. 😉
neznam kako oni prikazuju trošak remonta , remont se radi pred svaku kampanju, s obzirom da je kampanja pocela u 9 mj, taj trosak remonta bi trebao optertiti 9 mj dok prodaja ce ici tokom kampanje, al nesumljam da je zbog potraznje sva proizvodnja vec unaprijed dogovorena i prodana . dakle biti će novčeka ko pljeve ove godine.

Čudno kako nitko nije komentirao poziciju iz bilance kratkoročne obveze – obveze za primljene predujmove 240 milja, izuzetno velik iznos i nisam prije primjetio ovakve pozicije (relativno slabo i pratim njihovo poslovanje jer mi nije pretjerano velika pozicija). Inače smatram da ekipa iz Vira ima vrlo korektan odnos prema malima (za hrvatske prilike) te zato i nisam napuštao ovu poziciju mada možda ima i boljih prilika.

obveze za primljene predujmove = predujmovi od kupaca za šećer, i to uglavnom za izvoz

16.12.2011. / 15:31

Dobre vijesti za dobru firmu.

Viro povećao vlasnički udio u Sladorani

Viro će u skladu sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava u propisanom roku objaviti ponudu za preuzimanje
.
Viro ima više od 76 posto udjela u SladoraniViro tvornica šećera stekla je 580,024 redovnih dionica tvornice šećera Sladorana temeljem Ugovora o prodaji i prijenosu dionica sklopljenog s Agencijom za upravljanje državnom imovinom. Novostečene dionice predstavljaju 17,54 posto temeljnog kapitala Sladorane.

Nakon preuzimanja dionica Viro ima ukupno 2.532.538 redovnih dionica Sladorane, što predstavlja 76,60 posto temeljnog kapitala županjske šećerane. Viro će u skladu sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava u propisanom roku objaviti ponudu za preuzimanje.

Upisani temeljni kapital Sladorane iznosi 330.600.200,00 kuna i podijeljen je na 3.306.002 redovne dionice na ime, svaka nominalnog iznosa 100,00

Ima li negdje info po kojoj je cijeni kupljeno ovih 17,54% Sladorane (nemogu nigdje naći).
Inače sa ovom objavom da je Viro kupio dionice direktno na sebe padaju u vodu špekulacije da će večinski vlasnici (ili netko treći a povezan sa njima) na sebe kupiti dionice Sladorane i da je zato isplačena izdašna dividenda u ovoj godini. U svakom slučaju još jednom palac gore za ekipu koja vodi Viro!

po nominali od 100kn

vi koji ste duze u Viru ako ko zna kad izlazi godisnje izvjesce u kojem mjesecu nemogu nikako naci i hvala


vi koji ste duze u Viru ako ko zna kad izlazi godisnje izvjesce u kojem mjesecu nemogu nikako naci i hvala

Godišnji izvještaj o poslovanju za 2010. izašao je u veljači 2011.

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

joj da mi je izac iz ove INE pa da se nakrcam VIRA sve do 430 !! 😉

Zna li tko koliki dio tržišta u Hrvatskoj drže zajedno Viro i Sladorana, u postotku?

Koliko je meni poznato, vecina secara na hrvatskom trzisu je Viro/Sladorana. Osjecka secerana mislim da prodaje samo mali dio svoje proizvodnje na hrvatskom trzistu.


Koliko je meni poznato, vecina secara na hrvatskom trzisu je Viro/Sladorana. Osjecka secerana mislim da prodaje samo mali dio svoje proizvodnje na hrvatskom trzistu.

Koliki je to "mali" dio?

Imate u Globusu članak o toj temi….(inače ne čitam Globus, ali došao mi pod ruku kod zubara):)

New Report

Close