VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


moj izračun.. kupljeno po 320 isplati se prodat po 480. ako netko im neki drugi izračun samo naprijed 🙂

prije izvjesca misliš

Jeli izvješče 31.3.2011. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Peyo kol.kolika je dividenda ovdje ja sam lani kasno ušo pa neznam,hvala

oscar01, 11.02.2011. u 10:21

U 2007god. su isplatili oko 12kn dividende………..

Proslu godinu Viro nije isplatio dividendu tako da je nisi niti mogao dobiti da si ranije usao,jer su odlucili za kupovini svojih dionica..


Fakti:

Zarada po dionici:
2006. – P/E – 73,42 kn
2007. – P/E – 66,00 kn
2008. – P/E – 1,70 kn
2009. – P/E – 2,53 kn
2010. – ?

Trenutni ttm P/E do 3Q je 37,77 kn, od čega 4Q 2009 nosi 14,70kn (38,92%). Dobro, ali na tome graditi graditi kule u zraku da će se cijena dionice vratiti na onu iz zlatnih vremena je puko obmanjivanje luzera. Po meni, biti će teško supstituirati dobit iz zlatnih godina ostvarenu dobrim dijelom na tržištima EU, a zbog nametnutih uvoznih kvota. Ovo je moje argumentirano stajalište. Možda griješim, ali bar ne lupetam.

tako sam i ja prije gledao, no dobro….vidjet cemo….

potrazite fi iz 2007 i recenicu zadre o ulaganju 50 mil eura u viro i jos planiranih 20..ako je to istina…od tada, 59% sladorane…a sladorana nastavila preuzimanjem proizvodnje kisko, preuzela slavoiniju novu, izbacila sladoliq na trziste….povoljne cijene secera….da zlatna vremena…bumo vidli.


Fakti:

Zarada po dionici:
2006. – P/E – 73,42 kn
2007. – P/E – 66,00 kn
2008. – P/E – 1,70 kn
2009. – P/E – 2,53 kn
2010. – ?

Trenutni ttm P/E do 3Q je 37,77 kn, od čega 4Q 2009 nosi 14,70kn (38,92%). Dobro, ali na tome graditi graditi kule u zraku da će se cijena dionice vratiti na onu iz zlatnih vremena je puko obmanjivanje luzera. Po meni, biti će teško supstituirati dobit iz zlatnih godina ostvarenu dobrim dijelom na tržištima EU, a zbog nametnutih uvoznih kvota. Ovo je moje argumentirano stajalište. Možda griješim, ali bar ne lupetam.

Ipak malo i lupetaš. Ako pišeš o zaradi po dionici onda je to samo E (earnings), a ne P/E koji se izražava kao omjer trenutne cijene P (price) i E (earnings), a koji je ttm 3Q 12,85 (izvor: mojedionice.com)

Evo sad ču vam objasnit i neke razloge ,nadam se da čete ih dobro razumit ,pošto sam na fax položio agroklimu i iz hobija se bavim pogađanjem godina šta proizvest(do sad imo 99%uspjeha),ova godina če uz agrotehnološke mjere biti idealna za proiz šečerne repe.Sad dolazi vrijeme priprema zemljišta i prehranjivanja biljaka pa zato oni koji misle brzo zaradit neka ulože u Petro kemiju a nama ovdje na miru poštede živce…..Smijali su mi se i govorili da se borim sa vjetrenjačama ,,,,a oni se nažalost bore protiv sebe samih.Poz.prijateljima i sindikalistima. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

"Viro tvornica šećera jedan je od najvećih izvoznika i najprofitabilnija tvrtka u prehrambenoj industriji. Od privatizacije 2002. godine šećerana ostvaruje kontinuirani rast poslovanja i dobiti, a prošla je godina bila rekordna po prinosima, proizvodnji i financijskim rezultatima.
U proteklih šest godina uloženo je više od 300 milijuna kuna u novu opremu te je Viro postao najmodernija tvornica šećera u Hrvatskoj. Posljednja ulaganja u novu tehnologiju osigurala su nam još veću konkurentnost na tržištima." Ovo je valjda tekst iz 2008. E sad vi nastavite niz….nakon ovih 300 mil u modernizaciju viro-a…pridodajmo 59% sladorane….ugovor s agrokorom koji radi 80 tona po ha i tendencija je da ostali seljaci uče i dizu prinos po ha…slavonija…sladoliq..ustede energije….secer up up….kisko….kad dodje konsolidirani izvjestaj, to ce biti zanimljivo. a za 2011 jos zanimljivije.

Prihvaćam, mea culpa, mislio sam na EPS. Ali teza stoji. Normalno da nije prihvatljiva onima koji drukaju na gore da uvale svoje dionice nekom luzeru. Ja sam svojih 20k na Viru u ovom valu dignuo i meni je to okej, ja sam sitna riba. Do ljeta će ponovno na 300, jer je to zakon tržišta, a onda ću ponovno unutra. Pozdrav.


http://www.secerana.hr/default.aspx?id=55

znaju voditi i motivirati, to je ocito. 50 i vise tona po ha se dobiva a koliko sam racunao, agrokor lupa i po 80 tona po ha, svaka im cast.


Poštovani,
nešto ću dodati i napisati svoje razmišljanje i koliko je sve povezano te time ukazati kako Viro svojim ulaganjima uz povećanje prihoda i profitabilnosti u narednim godinama vuče prema naprijed svoje partnere, kooperante, državu(plaćajući poreze), radnike(omogućava zapošljavanje i veće plaće), kao i cijelo područje na kojem djeluje na dobrobit svih.
Inače, smatram da se Viro vrlo dobro razvija na zdravim temeljima, te je uz Agrokor i njegove perjanice(Belje, pik vinkovci, ledo, jamnicu, zvijezdu, itd..) vrlo značajan subjekt i strateška grana proizvodnje RH.

Zajedno s kooperantima kontinuirano radimo na podizanju kvalitete šećerne repe da bismo dobili kvalitetnu sirovinu za naše proizvode. Kako bismo našim kooperantima pomogli da ostvare što bolje prinose, ali i dobit osiguravamo im repromaterijale za proizvodnju šećerne repe po najpovoljnijim cijenama i savjete naših inženjera agronomije.
http://www.secerana.hr/default.aspx?id=69
Dakle, kad pogledam da od 48 pripravaka Viro od chromos agra nabavlja 17, smatram vrlo bitnim da Viro nastavi dobro poslovati jer su bitni svojim partnerima i kooperantima.

p.s.želim reći da ja kao mali dioničar Chromos agra imam koristi i vrlo važno je kako Viro posluje te pokazujem koliko utjecaj i važnost Viro ima na partnere, kooperante, zaposlenike, dioničare drugih tvrtki…

Štednja je mudrost trošenja.

Bome mi kupnja opada…..jesu li investitori osi na vikend vec 😉

KUPNJE (940) – VIRO-R-A
PRODAJE (2.959) – VIRO-R-A

Ajmo iz pocetka!!!


Bome mi kupnja opada…..jesu li investitori osi na vikend vec 😉

KUPNJE (940) – VIRO-R-A
PRODAJE (2.959) – VIRO-R-A


Nije to toliko bitno.
Eno na Đakovštini d.d. u stečaju ima 69.676 komada na kupnji, a 28.191 komad na prodaji.

Bitnije je da se rješio ovaj što je prodavao 500 komada na 484 kn.


Prihvaćam, mea culpa, mislio sam na EPS. Ali teza stoji. Normalno da nije prihvatljiva onima koji drukaju na gore da uvale svoje dionice nekom luzeru. Ja sam svojih 20k na Viru u ovom valu dignuo i meni je to okej, ja sam sitna riba. Do ljeta će ponovno na 300, jer je to zakon tržišta, a onda ću ponovno unutra. Pozdrav.

pa zašto nisi čekao izvješće, a na 300 sigurno više neće bit

Zašto ovdje svi "drukaju" ili prema gore ili prema dolje? Ako je to smisao ovog foruma poštovat ću to, ali ga naravno više neću čitat. Ima li netko tko je dovoljno sposoban i educiran da napravi neku kvalitetnu analizu ove dionice sa mogućim realnim kretanjima u budućnosti? Naravno, uključujući okolnosti koje se mogu u ovom trenutku predvidjet. Od laprdanja gluposti i huškanja nitko ovdje nema koristi.



Prihvaćam, mea culpa, mislio sam na EPS. Ali teza stoji. Normalno da nije prihvatljiva onima koji drukaju na gore da uvale svoje dionice nekom luzeru. Ja sam svojih 20k na Viru u ovom valu dignuo i meni je to okej, ja sam sitna riba. Do ljeta će ponovno na 300, jer je to zakon tržišta, a onda ću ponovno unutra. Pozdrav.

pa zašto nisi čekao izvješće, a na 300 sigurno više neće bit
[/quote]

Mislim da izvješće neće popraviti EPS (za mene krucijalni fundamentalni pokazatelj), jer je 4Q 2009 bio jako dobar i bit će ga teško nadmašiti. Tržište vrijednosnica funkcionira po zakonu fizike koji kaže da je gravitacija daleko jača sila od uzgona, odnosno potrebno je daleko više energije da bi se išlo prema gore, to više što se više ide prema gore, a za put prema dolje dovoljna je gravitacijska sila koja je to jača što se tijelo više približava Zemlji. Reci ti meni, kad se toliko uzdaš u financijsko izvješće, zašto je uopće cijena dionice pala na 292kn u srpnju ove godine kad su sva izvješća u međuvremenu bila pozitivna?

Evo Putin najavio dizanja cijene plina za Eu…… [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close