VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Umjesto da iskoristimo ovo čišćenje za dobar start u ponedeljak već se guraju na
asku, naivci……

S obzirom da sam novi na ovoj temi, a zanimam se za ovu dionicu, molio bih mišljenje iskusnijih forumaša hoće li se i kako odraziti ova vijest na našeg Viru?

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/indija-podize-vrijednost-seceru,26221.html

manje je više, a više još više


S obzirom da sam novi na ovoj temi, a zanimam se za ovu dionicu, molio bih mišljenje iskusnijih forumaša hoće li se i kako odraziti ova vijest na našeg Viru?

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/indija-podize-vrijednost-seceru,26221.html


Uz proizvodnju koju najavljuju nakon ulaganja u svoju a i u Županjsku tvornicu, smanjenje potrošnje energije i malo više cijene šečera na svijetskom tržištu zarada, a samim tim i cijena dionice mogle bi premašiti sadašnje razine i nakon izlaska na svijetsko tržište! Kakva će cijena biti u budućnosti, naravno teško je reći, pogotovo jer je nepoznata sudbina proizvodnje etanola kao pogonskog goriva koje se subvencionira u nekim državama.

čudni se ovdje sveci slave....

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/haab-viru-ce-se-isplatiti-preuzimanje-sladorane,26241.html

HAAB: Viru će se isplatiti preuzimanje Sladorane

Heaven or Las Vegas


S obzirom da sam novi na ovoj temi, a zanimam se za ovu dionicu, molio bih mišljenje iskusnijih forumaša hoće li se i kako odraziti ova vijest na našeg Viru?
http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/indija-podize-vrijednost-seceru,26221.html

Stručnjaci s portala seebiz nas pomalo pripremaju na svoje buduće članku tipa "Dionica Vira rasla 3% zbog rasta cijene šećera na robnoj burzi u Chicagu"!
Tako su počinjali i sa stanjem BDI-a, pa s vremenom od njega napravili jedini utjecaj na cijenu ATPL!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

18.09.2008.-23.09.2008.
8. HPB d.d. +2.886

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

I? Ekipa?!

Jeste tu, ili ste svi pali u nesvijest…..kakva blokadica u roku manjem od 10 minuta. Zaista kao da se radi o nekoj firmi u Ruandi.

Vidim da se situacija popravlja sa ostalim dionicama i burzama. Nadam se da ćemo brzo gore nakon ove blokade (obustave).

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Isprika….obustava u roku 3 minute i 33 sekunde.

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

Viro d.d. – vlastite dionice

Društvo Viro d.d. dostavilo je obavijest da je dana 26. rujna 2008. godine steklo 800 vlastitih dionica.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21704

E …kako se plaše mala djeca danas na Viru…ccc…

utihnula tema… svi nesto iscekuju.. što, neznam, ali viro je sasvim solidno odradio zadnjih par dana, cak i bolje nego sto sam ocekivao.. [thumbsup]

Glory, glory, Man United!!

Sve dok se ne vratimo na razinu od prije ljeta ne možemo biti zadovoljni. Mislim kako smo svi svjesni kako ATH vrijednosti su daleka, daleka budućnost.

U ovo vrijeme je izrazito nezahvalno baviti se prognozama, posebice objektivnim prognozama – mogu samo dati svoje mišljenje (želje, nadanja, htijenja, snove….). Svi se na forumu slažemo kako je Viro stabilna i za naše uvjete uspješna tvrtka. Nema nikakvog realnog razloga da cijena u godinu dana padne čak 60tak posto. Također se možemo složiti i da su cijene od prije godine dana ipak bile prenapuhane. Tako da je "istina" negdje u sredini. Zbog svega toga mislim kako bi se do kraja godine (ako ne bude novih potresa na svjetskom tržištu kapitala) mogli popeti možda i do 1000kn (najoptimističnije), a dogodine i do 1200-1300kn.
Krajem mjeseca treba izaći financijsko izvješće koje će vjerojatno biti pozitivnije "obojano" od ostalih ove godine te će se iskoristiti pozitivan val koji očekujemo tijekom ovog mjeseca.

Naravno, ovo je sve moje skromno razmišljanje….. Molim "stručnjake" da me ne popljuju [pray].

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


Sve dok se ne vratimo na razinu od prije ljeta ne možemo biti zadovoljni. Mislim kako smo svi svjesni kako ATH vrijednosti su daleka, daleka budućnost.

kolega neznam što je vama daleka budućnost ali kao što vidimo cijene i trgovanje na burzi su jedan jako dinamičan proces i stvari se mijenjaju i brže nego što mislimo.

Evo bliske budućnosti….cijena 680kn. Netko iskrcava 588 komada po 700kn.

Je li možda Vlada namjerava zabraniti šećer u kavi zajedno sa cigaretama?

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"


Evo bliske budućnosti….cijena 680kn. Netko iskrcava 588 komada po 700kn.

Je li možda Vlada namjerava zabraniti šećer u kavi zajedno sa cigaretama?

Mislim kolega da ne iskrcava, nego pokušava ugrabit ispod 700, ako se promijeni sentiment tržišta u završetku, pobjeći će glavom bez obzira

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close