VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

osobno imam neš’ Vira, ali beznacajnu kolicinu, tako da me zivo boli k.. sta ce biti s ovom dionicom,ali bih pitao uvazene Bala i Marcusa,da nisu malo jadni ovi komentari za Darija?

ne znam zasto bi se on nekome morao javljati i ocitovati na necije objede?
i ne znam zasto mislite da ako nesto napise ili ne napise da to znaci da ima ili nema dionicu.
uostalom tip je unutra od 9mj. tako da bi to svi iole ozbiljni investitori koji ulazu na iole duzi rok, pa onda prate i ovaj forum(viro) to trebali znati.otad je cijena nekoliko puta isla od 1200 do 1700 i nazad.

ne krivite druge za vlastite krive procjene.

nadalje, ako ste vas dvojica kupili Viro samo zbog Darija onda i ne zasluzujete drugo nego da popusite lovu.

marcus, ako imas Viro, okani se dionica, nije to za tebe!
vjeruj mi, ovo ti govorim za tvoje dobro.
ako ne znas osnovne podatke o smjeru, razvoju i nastojanjima firme, buducim poslovima, pa i problemima i slabostima onda se ne kupuje dionica!

nadalje procitajte ono sto je zg28 napisao, lijepo Vam je covjek iznio sve sto bi trebali znati,a sljadeci put pamet i glavu i uzdaj se u se i svoje kljuse!

PS-i molim Vas nemojte mi samo prodat pricu da ste pisali zato jer se brinete za nove neupucene investitore.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ako može korisnik ZG 28 objasnit po kojoj formuli izračunava da li je nešto ukalkulirano u cijenu ili nije da mi neupućeni znamo za ubuduće…..

pa gledaj očita je sprdanj iz tvojega posta ali eto… da ti udovoljim imaš nešto što se zove VBM (Value based managament). Ja ga bar koristim. E sada da imamo 2 stvari ili znaš što je sve to pa nemoram duljit ili neznaš a onda je to brate mili za tebe rat zvijezda pa nema poante.
Jel vrijedi pogledaj moje postove od kada pišem pa zbroji ko je više puta bio u pravu. (ako ti se sada vrti na pameti da kažeš da te boli ona stvar kaj sam piso suzdrži se i štedi mjesta na papiru)
E sada dodaj još jako puno znanja o TA jako puno insiderskih inforamcija (kojima se ne ponosim) i jako jako puno sagledavanja što bi ja napravio da sam na drugom mjestu.
Kocka je u shortanju nešto sa čim se čovac na našem tržištu mora pomiriti…
Zadovoljan?

A sada ja molim tebe da ti kažeš ovom forumu kako točno ti procjenjuješ vrijednost poduzeće

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

svakako ne kao ti , a napisat za neku dionicu da su novosti već uračunate u cijenu najfiniji je način drukanja za njezin pad ili zaustavljanje nekakvog pozitivnog trenda…..pa jasno kako bi ti inače shortao igh i viro da ne ide dole….

samo nemoj reć da fundamenti imaju nekakve veze za procjenu neke od dionica na ovom našem tržištu….

@mark1
Bože kolega pustimo sada to ako vi kažete da fundamenti nisu ok, to je vaš stav.

Nego odgovorite Vi meni na pitanje?
Recimo zašto ste Vi kupili Viro i druge dionice

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



@mark1

Bože kolega pustimo sada to ako vi kažete da fundamenti nisu ok, to je vaš stav.

Nego odgovorite Vi meni na pitanje?
Recimo zašto ste Vi kupili Viro i druge dionice

pa zar se na ovakvo pitanje ne zna odgovor……pozdrav

Ne odgovor bi trebao biti jednostavan i dati jednoznačno objašnjenje a vaš mi ostavlja više mogučnosti, ali vidim da vam se bas i ne razgovara konstruktivno (razloga moze bit vise) pa ajmo ovo zavrsit… pozdrav

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


osobno imam neš’ Vira, ali beznacajnu kolicinu, tako da me zivo boli k.. sta ce biti s ovom dionicom,ali bih pitao uvazene Bala i Marcusa,da nisu malo jadni ovi komentari za Darija?

ne znam zasto bi se on nekome morao javljati i ocitovati na necije objede?
i ne znam zasto mislite da ako nesto napise ili ne napise da to znaci da ima ili nema dionicu.
uostalom tip je unutra od 9mj. tako da bi to svi iole ozbiljni investitori koji ulazu na iole duzi rok, pa onda prate i ovaj forum(viro) to trebali znati.otad je cijena nekoliko puta isla od 1200 do 1700 i nazad.

ne krivite druge za vlastite krive procjene.

nadalje, ako ste vas dvojica kupili Viro samo zbog Darija onda i ne zasluzujete drugo nego da popusite lovu.

marcus, ako imas Viro, okani se dionica, nije to za tebe!
vjeruj mi, ovo ti govorim za tvoje dobro.
ako ne znas osnovne podatke o smjeru, razvoju i nastojanjima firme, buducim poslovima, pa i problemima i slabostima onda se ne kupuje dionica!

nadalje procitajte ono sto je zg28 napisao, lijepo Vam je covjek iznio sve sto bi trebali znati,a sljadeci put pamet i glavu i uzdaj se u se i svoje kljuse!

PS-i molim Vas nemojte mi samo prodat pricu da ste pisali zato jer se brinete za nove neupucene investitore.

Daaaaaj CH4Lover .. pa ko normalan kupuje jer mu je neki anonimac nešto rekao.. u viru sam već dosta dugo i ulazio sam prošle godine u 9om mjesecu, pa prodavao malo u 11 om .. pa kupovao u drugom pa dokupljivao opet prije tri tjedna. I nisam ni riječi napisao u topic dok se izvjesni članovi nisu počeli prepucavati sa "top secret" informacijama koje ne smiju govoriti tralalla.. ko da je vrtić, a ne neka rasprava odraslih ljudi.

ja sam samo poentirao jer se izvjesni ddario koji je uzgred budi rečeno imao i dobrih postova počeo razbacivat kojekakvim turbo mističnim vijestima o tobožem rastu dionice. Halooo…
Mene su počeli napadati kad sam krenuo uz dlaku i vidi vraga baš kad je krenulo nizbrdo nestao akter sa povjerljivim informacijama.
Bilo mi zanimljivo i na to sam skrenuo pažnju i nikog ne "objedujem" 🙂 samo sam skrenuo pažnju da su se te dvije stvari poklopile. Naravno da će se Ddatio vratiti. Bog mu dao zdravlja i da nam piše i dalje, al eto … sad ga nema na forumu i niti jednu riječ nisam rekao protiv. Samo citirao njegove.

Ne pada mi napamet sretati pažnju novopečenim investitorima. Tome ne služi forum. Ima knjiga pa nek se uče. I ja sam učio i još učim i učit ću. Na forumu se da dosta naučiti samo svaku stvar dobro provjeriti i ne uzimati zdravo za gotovo.

Molim vas, recite da nije moguće da ljudi kupuju na temelju informacija s foruma koje vam plasiraju tzv. "gurui tema", kao na primjer neki malo više upućeni na ovoj temi ili bolji poznavatelji brodarskog prijevoza na temi ATPL?
Kad oni kupuju, kupuju i čitatelji? A kad su oni par dana odsutni od kompjutera jer su otputovali ili im je možda crkla kokoš pa im se taj dan baš i ne da biti na forumu, onda je panika i rasprodaja dionica jer se ne javljaju? Sram ih bilo, kako samo mogu?!

Pliz, recite da nije tako!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@miško
nekak se i ja ovdje osjećam prozvana,pa moram reagirati….mislim da svaki čovjek koji je novce za ulaganje na burzu zaradil sam,svoje odluke ipak donosi dobro promišljajući u što da ih uloži rukovodeći se prvenstveno svojim saznanjima o dionici…..svima vama koji ovdje pišete hvala na svemu kaj se tu može isčitati i naučiti…a kad si već u srednjoj životnoj dobi onda je vrlo lako razlučiti dobronamjerne postove od onih drugih…interesno orjentiranih…lijepi pozdrav


@miško
nekak se i ja ovdje osjećam prozvana,pa moram reagirati….mislim da svaki čovjek koji je novce za ulaganje na burzu zaradil sam,svoje odluke ipak donosi dobro promišljajući u što da ih uloži rukovodeći se prvenstveno svojim saznanjima o dionici…..svima vama koji ovdje pišete hvala na svemu kaj se tu može isčitati i naučiti…a kad si već u srednjoj životnoj dobi onda je vrlo lako razlučiti dobronamjerne postove od onih drugih…interesno orjentiranih…lijepi pozdrav

gospodjo Karla Vas dragi je veliki sretnik
pofuk


Molim vas, recite da nije moguće da ljudi kupuju na temelju informacija s foruma koje vam plasiraju tzv. "gurui tema", kao na primjer neki malo više upućeni na ovoj temi ili bolji poznavatelji brodarskog prijevoza na temi ATPL?
Kad oni kupuju, kupuju i čitatelji? A kad su oni par dana odsutni od kompjutera jer su otputovali ili im je možda crkla kokoš pa im se taj dan baš i ne da biti na forumu, onda je panika i rasprodaja dionica jer se ne javljaju? Sram ih bilo, kako samo mogu?!

Pliz, recite da nije tako!


evo buduci da ja zadnjih dana ispunjavam sve zelje pa cu ja reci,kada nitko nece
nije tako!
pofuk

ja kupujem dionicu znaš kada reći ću ti miško kada burza doživi krah kao ove godine, onda ono možeš recimo kupiti većinu u 2. mjesecu kao ja, najbolje je prošao ko je kupovao u 4. mjesecu (nisam taj) i sada i recimo još jedno pola godine određene dionice (opet ja) i tada prestajem sa kupnjom mećem novce na banku i čekam opet nekakav pad burze od jedno 15% (hoće li to biti za 2 mjeseca 1 godinu, 5 10 čuj to neznam ali kada to bude opet ulazim) a dionice koje imam za sada jedino sam na podravci popušio 200 kn i na sunčanom hvaru nekih 50 kn jer sa tada kupovao viro i atpl. i čak uz ovaj pad opet sam u plusu na njima. A za one ”e ovo ide gore, objava je ovakva onakva” to je već uračunato u cijenu jer sam ja tek bio uključen u ovu temu priije jedno 3 mjeseca (tada nisam htio kupovati nego sam čekao da padne cijena ispod 1000 kn) i tad sa uletio u nju. Kupovao sam je 1. zbog cijene, 2. pričao sam sa čovjekom koji radi u sladorani pa mi je objasnio neke stvari za osječku viro i župansjku šećeranu (to su većinom osnove pa nisam podjelio takve stvari ovdje osim početkom pisanja na ovu temu u vezi problema sa domaćom proizvodnjom repe) eto a recimo kolega ddario čuj meni je lik i ok i nije. Ok je jer kaže neke stvari ali zašto mi nije evo zašto:
ddario: e kupujte ovo sljedeći tjedan ide to gore
ostali: ok dionica je dobra ali kakve su to vijesti coca cola? sladorana? nešto drugo?
ddario: ma vidjet ćete kupujte
ostali: prođe 5 dana opet sve po starome, ddario kakve su to vijesti bile?
ddario: ma cola je rješena, sladorana se kupuje,… ima još boljih stvari

eto druk ništa drugo(mogao je bar reći cola se bliži ili nešto jer su te poruke bile up up a nema argumenata tj. nije htio pisati zašto bi trebalo gore), btw sladorana je na vtv-u pričala da je i ona zainteresirana za coca colu pa ono ima li netko info o tome?

moje viđenje kupujte još nije toliko precjenjena a možete čekati još koji dan jer kako je burza krenula moglo bi još kojih 50 kn dolje (ili i više) samo pazite kada bude ulazak u eu godinu dana prije ulaska rh u eu jer su moguće 2 stvari:
1. prestanak rada šećerane kao u Italiji, Mađi, sloveniji…
2. zbog dobrog poslovanja viro-a da će ojačati svoju poziciju

Ja se ipak nada ovome 2. i da čovjek je dobro rekao ako sljepo kupujete po sistemu:reko ovaj ovo reko onaj ono bolje se nemojte ni baviti burzom (ako nemate neko svoje mišljenje) je će biti sljedeći scenarij:
di si bio? nigdje
šta si radio? ništa

ako si 50 kuna u minusu, onda ti je je porfelj od vjerojatno 500,00 kn 😉
za vrijeme jakih korekcija teško biti u pozitvi, jedino ako si dan prije korekcije prodao i pobjegao u cash…a da bi pobejgao na vrijeme to zna jedino direktor burze i njegova djeca 😉 kojoj od naše love kupuje kajdanku da mu djeca bolje uče glazbeni 😉

New Report

Close