VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pretpostavljam na temelju tehničke analize, još jućer kada je dotaknuo 1215 sam na temi TA napisao da slijedi hlađenje tj da bi to bilo zdravo, predugo je rastao i pokazatelji TA govore da je u stanju prenakupovanosti i evo danas se to potvrdilo a vjerojatno će i sutra i još bar 2-3- dana, jednostavno je pregrijan. Dakle nije ova korekcija zbog nečeg lošeg nego jednostavno iz tehničkih razloga.
Što se tiče tvog izlaska iz nje ako počne padati još, to ti nikako ne preporučujem u ovom trenutku, moguće je da će nastupiti i nekakav horizontalan trend na približno ovim razinama tako da shortanjem možda možeš nešto malo zaraditi, ali šanse da ćeš izgubiti mnogo više su veće.
Očekujem viru na razinama 1400-1500 kn najmanje u bliskoj budućnosti. Dioničar sam vire da ne mislite da drukam za nešto samo sam želio reći da današnja korekcija nije ništa nenormalno ni neočekivano, također još jednom ponavljam biti će sasvim normalno da se i crobex malo korigira u idućim danima ali srednjoročno očekujem rast do cca 4500

To što je RSI probio 70 ne znači previše zbog ostalih oscilatora. Istina da je ovaj pad prirodan i korekcija još traje. Prije par dana (u petak) sam rekao da bi se odbijanjem od bollingera trebao malo smiriti rast što se na kraju i dogodilo. Do kraja tjedna ćemo biti pametniji.
[/quote]
Ma nema tu što , ovo je uzlazni trend tj korekcija uzlaznog trenda koji polako započinje. Tako je na cijelom našem tržištu. Strpljen spašen



8. HPB D.D. 13.017 0,94 Skrb. račun

Hpb nastavlja sa kupnjom!!


Ne vidim zasto bi to bilo dobro. Ne kupuje fond za sebe, nego za nekoga iza skrbnickog racuna. To ne mora nista znaciti.
Mislim, da me se krivo ne shvati – volio bih da to kupuje netko tko zna sto radi ….
[/quote]
Taj netko iz skrbničkog bi mogao biti važniji od fonda, nije nužno sigurno da fond ima insajd dok skrbnički tj netko tko se krije iza njega vrlo vjerojatno može imati nekakve info prije nego fond.
Ako si primijetio , prije ovog pada je s iskrcajem također počeo zaba skrbnički, dakle taj netko je znao tj imao info što će se desiti, a mirovinci su kupovali.
Sve je pod kontrolom, dečki i cure nema brige za sada

Evo malo cijena secera… mislim da bi vas moglo zanimati…

SUGAR #11 (WORLD) (USd/lb.) 9.520


HPB se ljepo krca

Ovo nista ne znaci… to sve ulaze marginasi…

Uuu.. 53 dionice…
više ih ja imam…

Imamo danas DODJI STAR. Ako sutra otvorim iznad ove razine slijedi nam kraj ove korekcije 🙂

Malo me tipkovnica zeza .. mislio sam na cijenu otvaranja 🙂

ej a gle imas tu zvijezdu i 10 svijecica prije od danasnje, te je nakon te krenulo dole, pa puno gore. Kaj ce mo sad?


Imamo danas DODJI STAR. Ako sutra otvorim iznad ove razine slijedi nam kraj ove korekcije 🙂

Uz duzno postovanje za percipirani doji star, mislim da ce sutrasnje kretanje cijene Vira odrediti najvecim dijelom Crobex i (nadam se dobre) vijesti sa skupštine

nisam bob, ali dylan ...


ej a gle imas tu zvijezdu i 10 svijecica prije od danasnje, te je nakon te krenulo dole, pa puno gore. Kaj ce mo sad?

Reci mi na koju točno misliš i pogledaj malo druge oscilatore.

bojim se da ce nas ova mala likvidnost ubrzo povuci jos vise dolje, opcenito gledajuci, jer institucije su strpljive, no raja takva bas i nije, a pogotovo ne nasa.
Viro u petak 30.5.2008 zakljucna 1190, a u cetvrtak 5.6. 2008 1129. Postotni pad od 5.2%. Ukupni promet proslog tj. je 11.602.500,00. Dok za ovaj dio tj. od pon. do cet. 4.127.600,00. Razlika je vise nego osjetna. Iako nemam pojma sta bi to moglo znaciti.

E i jos nesta; pomalo mi je smijesno da u analizi dana kazu kako BDI index vuce ULPL prema gore, a istovremeno ostalo tipa ATPL vec para dana pada dole.



HPB se ljepo krca

Ovo nista ne znaci… to sve ulaze marginasi…

[/quote]
Kak ništa ne znači ako ulaze marginaši?

Pa kolega baš ti marginaši su ubili crobex jer nam je burza na jednom velikom kreditu!
Gledam viro neće biti dobro, prošla godina sušna a ova se najavljaje gora nego prošla.
Biti će velike suše ove godine i naravno puno tuče.

Barem ja tako na to gledam.

@crni-ivo

pokusavam preskakati tvoje postove koliko god mogu ali ovo jednostavno ne mogu preskociti.

ma daj mi molim te objasni kako znas da ce ove godine biti puno tuce. za tebe je sjerkovic mala beba

two bad....milosh dead


bojim se da ce nas ova mala likvidnost ubrzo povuci jos vise dolje, opcenito gledajuci, jer institucije su strpljive, no raja takva bas i nije, a pogotovo ne nasa.
Viro u petak 30.5.2008 zakljucna 1190, a u cetvrtak 5.6. 2008 1129. Postotni pad od 5.2%. Ukupni promet proslog tj. je 11.602.500,00. Dok za ovaj dio tj. od pon. do cet. 4.127.600,00. Razlika je vise nego osjetna. Iako nemam pojma sta bi to moglo znaciti.

A što je tu loše? Nemam ništa protiv pada na malom prometu, čak dapače, pogotovo nakon rasta na velikom prometu! Puno bolja kombinacja nego da je bio rast na malom prometu pa pad na velikom prometu!
Ne se boj!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Zašto to misliš miško, Kostolanyi tvrdi upravo suprotno od tebe daj obrazloži malo taj svoj stav o prometima..

New Report

Close