VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@rambo

slažem se…da je varteks super firma koja super radi i zarađuje, još bi se moglo razmisliti o plaćanju neke premije na cijenu od 8 koliko je bila lani veći dio godine….međutim platiti 100% premije na dionice firme koja grca u teškoćama i koja prodaje trezorske dionice da dođe do keša i likvidnosti-nema šanse….neka stave na 10 kn pa ćemo se dogovoriti ili neka im bloger to otkupi sa ovih +100% premije

Pa kada sve potrose imaju nekretnine. 200 000 m2 imovine u varazdinu vrijedi sigurno vise od dugova.
[/quote]

a hipoteke na zemljištu?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Dajte se malo zbrojite…ovo sad već ni ne spada u klasu vječiti optimisti…lovite se za neke slamke spasa…koje ne postoje…
Kad poslovanje nakon silnih intervencija države i ulupanog kapitala od strane banaka i ivestitora (jednog) nisu uspjeli okrenuti…uvijek se javlja fantasy ekipa s pričama o varteksovim nekretninama…zemljištu, koliko ono vrijedi i šta bi se moglo na njemu napraviti….možda dođe i NASA pa napravi svemirski centar….
Da su imali namjeru selit pogon u Novi Marof…mogli su to već kad napravit…isto tako da su imali namjeru (mogućnost) prodat to zemljište u centru, već bi to napravili…očito je založeno i pod debelim hipotekama…i nije baš tako lako naći kupca koji bi se u to upuštao…a govorite o preseljenju u NM….kao da treba preselit par kutija sa stvarima….jel je vama jasno što bi to značilo za proizvodnju? Ovako ne mogu zakrpat kraj s krajem…zamislite da proizvodnja stane nekoliko mjeseci zbog preseljenja….a troškovi su isti, ako ne i veći zbog samog preseljenja….
Spustite se na zemlju…i situaciju sagledajte realno…ovo je u teškoj banani….

Sav dug na koji se odnose eventualne hipoteke na zemljištima koje su samo sredstva osiguranja duga ionako moraju biti prikazane u bilanci, tu ne bi smjelo biti nepoznanica. Na kraju dana da imaju ozbiljnog kupca uvijek se može složiti trostrani ugovor s vjerovnikom koji primi dio kupoprodajne cijene i brise hipoteku. Sto se tice VART opcenito, da je sve crno ne bi rukovoditelji kupovali milijun kuna dionica, osim ako covjek ne mrzi i sebe i svoj novac.


Dajte se malo zbrojite…ovo sad već ni ne spada u klasu vječiti optimisti…lovite se za neke slamke spasa…koje ne postoje…
Kad poslovanje nakon silnih intervencija države i ulupanog kapitala od strane banaka i ivestitora (jednog) nisu uspjeli okrenuti…uvijek se javlja fantasy ekipa s pričama o varteksovim nekretninama…zemljištu, koliko ono vrijedi i šta bi se moglo na njemu napraviti….možda dođe i NASA pa napravi svemirski centar….
Da su imali namjeru selit pogon u Novi Marof…mogli su to već kad napravit…isto tako da su imali namjeru (mogućnost) prodat to zemljište u centru, već bi to napravili…očito je založeno i pod debelim hipotekama…i nije baš tako lako naći kupca koji bi se u to upuštao…a govorite o preseljenju u NM….kao da treba preselit par kutija sa stvarima….jel je vama jasno što bi to značilo za proizvodnju? Ovako ne mogu zakrpat kraj s krajem…zamislite da proizvodnja stane nekoliko mjeseci zbog preseljenja….a troškovi su isti, ako ne i veći zbog samog preseljenja….
Spustite se na zemlju…i situaciju sagledajte realno…ovo je u teškoj banani….

slažem se.
da varteks vrijedi tih 16 kn po dionici već bi odavno našli nekoga da napravi dokap (svi pokušaji su propali) ili bi odavno prodali nekretnine (da su čiste tj. bez hipoteka).ovih 16 kuna je vrh vrhova koja se može dobiti za dionicu i ja ne vidim nikakvu logiku da je mali ulagači plaćaju na burzi, osim ako to netko radi iz sentimentalnih razloga (ali to onda nema veze s investiranjem jer se tako može samo izgubiti novac)



Mislim da on više ne smije kupovati dionice na zse, jer u tom slučaju
mora dati ponudu za preuzimanje…

Krivo misliš.
[/quote]


Vidim da ti znaš, pa bih molio objašnjenje?

“Smije” kupovati jer prema zadnjoj obavjesti ima 48,20% glasačkih prava. Sada, kada su trezorske otišle to će se malo promijeniti, ali moguće da sad ima i manje ako nije kupio ništa.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Jedno šašavo pitanje:
Gdje je ovaj koji sada nudi VART po 16kn bio prethodna 2 dana, kad se prodalo skoro 100.000 dionica po 16,10?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

jučer je na prodaji ostalo nerealizirano preko 50.000 dionica na 16,10 kuna jer ih nitko nije htio.čim se taj nalog danas maknuo, netko ide kupovati do 17 kn??ovo je tolko jadno i besmisleno da se ne može rječima opisati.

...from Doboj!

Zar je tako tesko pogoditi tko ?

Samo mi je krivo da nisam pravilno procijenio da će to ipak napraviti, unatoč tome što je toliko dionica na 16,10 ostalo nepočišćeno.

Zašto mu vi ne utrpate svoje???
Aha, nemate ih!!!
Mislim da treba biti prilično hendikepiran da biste se ovoliko bavili onim što vas ne zanima

Ja sam pretpostavljao da će to napraviti ali nisam imao m*da za uzeti više od 1000 kom. Toliko sam kupio.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Mislio sam da se radi o hendikepu u glavi ali eto vidim da ima hendikepiranih i među nogama


Ja sam pretpostavljao da će to napraviti ali nisam imao m*da za uzeti više od 1000 kom. Toliko sam kupio.

Jesi ih onda već utopio za 17?? Da kapitaliziraš svoju pretpostavku za 24 sata. 😉

najprije sam se čudio zašto bi sada netko išao kupovati po 17, a nije kupovao po 16,10 kn iako je na prodaji ostalo neprodano preko 50.000 dionica,a onda sam shvatio da je to zapravo taktika da se proda tih preostalih 50.000 dionica jer kad se opet stave na prodaju, ulagači će reći – isplati se to kupiti po 16 radi trejda jer za dan-dva prodaš po 17…i onda će pokupovati tih preostalih 50.000 komada po 16 ali je pitanje kome će to onda prodati po 17?



Ja sam pretpostavljao da će to napraviti ali nisam imao m*da za uzeti više od 1000 kom. Toliko sam kupio.

Jesi ih onda već utopio za 17?? Da kapitaliziraš svoju pretpostavku za 24 sata. 😉
[/quote]Naravno. I sa time jučer dokupio malo OPTE.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Da li netko zna objasniti razliku u broju trezorskih dionica na skdd (61.681) i u obavijesti na burzi (50.446) …. nije neka bitna razlika, ali ipak?

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close