VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na 60k su pali nakon trgovanja prvog dana, još 10000 se prodalo drugi dan. Sada je 50446 na skdd-u

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/VART_stjecanje_otpustanje_2019__2762019152609.pdf

Sa zakasnjenjem, ali vidim da nitko nije komentirao (svima oci uprte u Optimu).

Bakic “vratio” 25k dionica. Beznacajno ili znak zdravijeg cash flowa Varteksa?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Llmd0Kp6Mg897wAocNObbw==.pdf

Mozda ipak ovaj forum ima vise citaoca nego sam mislio? 🙂

U svakom slucaju lijepe vijesti. Nadam se da ce se preokreta poslovanja ostvariti, a trgovanje VARTom zivnuti.

ovima fali neki kredit i možda postane dobra priča…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

ne vidim razlog zašto je trezor otpuštao dionice baš u ovome trenutku, ako je poslovanje dobro, zašto nije glavni uskočio s još ponekim milijunom na takvo poboljšanje poslovanja,
nekako mi ti podaci gdje se referiraju samo na maloprodaju djeluju selektivno
koliki je uopće udio MP u ukupnom poslovanju

A od kada se to vraćaju dionice trezoru i koje su to fore?

Mislim da bi pojedincima u upravi trebalo zabraniti korištenje SRPI i pristupa burzi jer mi se čini da ćemo uskoro imati poplavu informacija o fantastičnoj situaciji u Varaždinu.

Da tamo nešto ipak jako ne štima, pokazuje obračun s prethodnom upravom, koji je odlaskom Vele očito završen… Vaš link …

Nego tko je zadužen za potpisivanje ovakvih priopćenja?

Meni je ova informacija za investitore jako mutna. Nigdje nijedne konkretne brojke, samo postotci.
A u starim izvješćima nigdje dobiti u maloprodaji niti prihoda od maloprodaje. Dakle relativno, u odnosu na varteks koji je tehnički propao, ovo je svjetlosnim miljama bolje.
Mene to ne zanima, mene zanima da li je dovoljno dobro za opstanak.

Nešto je u informacijama a nešto u emocijama. Ili se riješiti dionica vart ili čekati. Sredine nema.
Manjinski sam dioničar Varteksa godinama.

Cijena dionice neće moći ignorirati ove podatke… tržišna kapitalizacija čitave firme je smiješno niska… očekuju nas zanimljiva vremena s ovom firmom.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Meni je ova informacija za investitore jako mutna. Nigdje nijedne konkretne brojke, samo postotci.
A u starim izvješćima nigdje dobiti u maloprodaji niti prihoda od maloprodaje. Dakle relativno, u odnosu na varteks koji je tehnički propao, ovo je svjetlosnim miljama bolje.
Mene to ne zanima, mene zanima da li je dovoljno dobro za opstanak.

U pravu ste, postotci su izrazito relativna stvar. Podatak koji sam uspio pronaći iz godišnjeg izvješća jest da je prihod od maloprodaje u 2018. godini iznosio 53,5 mil kuna, od toga 47,5 mil kuna od vlastite robne marke. Ukupan godišnji prihod od prodaje je u toj godini iznosio 136,4 mil kuna, što bi značilo da vlastita robna marka u prihodu čini cca 34,8%, odnosno maloprodaja čini 39,2%.
Dakle, slijedom navedenoga, ako porast od 85% prihoda u maloprodaji na razini polugodišta ekstrapoliramo na cijelu godinu, uz ostale uvjete nepromjenjenje, na godišnjoj razini bi prihodi trebali biti cca 33% veći odnosno iznositi cca 180 mil kuna, čini mi se i dalje premalo za tako veliku kompaniju.

bojim se da će ovaj 2.kvartal biti iznimka a ne pravilo jer je on plod jake agresivne kampanje u svim medijima, obilaska busem po cijeloj državi itd. a taj efekt iznenađenja teško da će se ponoviti tj.lako im je bilo nadmašiti užasno loš prvi kvartal,međutim
neka u 3. kvartalu nadmaše 2. (još će imati masu turista kao potencijalne kupce) i onda skidam kapu a ovako….

ignore: one

Ja se bojim da budemo gledali cifre sa predznakom 2 vrlo vrlo skoro.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ma kakav Varteks.
Dugoročno nema apsolutno nikakve šanse sa inozemnom konkurencijom i robom iz Bangladeša.
Kratkoročno na veliki trud jednog dioničara je moguć i nekakav ekstremno dobar rezultat.

Ali kao što Buffet kaže, ne ulaži u dionicu u kojoj se ne vidiš za 10 godina. A u Varteksu se definitivno ne vidim.

prije 50-60 g je ta deviza bila izuzetno jaka i močna. u posljednjih 50 g se znanje i tehnologija unaprijedilo za 2-3 puta! u današnje vrijeme je vrlo teško reći i 2-3 g. i to je jako puno!
za zse još kako tako jer nema nijedne farmaceutske, kemijske, bio, nano, informatičke ili bilo kakve tehnološki napredne matične tvrtke!
na zapadnim razvijenim burzama to je prošlo svršeno vrijeme!

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/uprava-tekstilnog-diva-varteksa-najavila-najbolje-polugodisnje-poslovanje-u-deset-godina/9063347/

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close