Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize.

A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Slažem se da je prevelik trošak države. Ali s vladom SDP-a može postati samo još veći. Uostalom, jesu li ili nisu socijaldemokrati? Bilo da imaju Jurčića ili ne, to im je dio svjetonazora i političkog uvjerenja.


Kolega, zaboravili ste da je SDP dok je bio na vlasti smanjivao socijalna davanja, a bogami uveo i porezne olaksice za investicije. Ironicno, ali tako je. HDZ je opet povecao potrosnju u tom segmentu za vrijeme svoje vladavine.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=42


gorgija: Kolega, zaboravili ste da je SDP dok je bio na vlasti smanjivao socijalna davanja, a bogami uveo i porezne olaksice za investicije. Ironicno, ali tako je. HDZ je opet povecao potrosnju u tom segmentu za vrijeme svoje vladavine.

Istina, u tome ima ironije. Ali Račanova vlada je ionako bila vrlo atipična socijaldemokratska vlada. (A i tada je zaista bilo manje novca.) Račan je bio pragmatičan i ideološki neopterećen. Zapravo je u odnosu na Jurčića i Milanovića bio kao New Labour prema starim laburistima iz 70-ih i 80-ih. Milanović nije ništa manje ideološki krut od Jurčića. Jurčić se obrušio na ulagače na burzi, a Milanović je zato još od početka raspalio po poduzetnicima. Jednom je rekao da je “sumnjičav” prema njima, a drugi put da ga kod poduzetnika smeta što se “žele brzo obogatiti”. Je li se Račan ikad služio takvom retorikom?



Sdp uveo porez na dividendu i potpuno ugasio tržište kapitala sve dok se HDZ nije pobjedio kada je ugasio porez na dividendu i ponovno reaktivirao tržište kapitala…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Sdp uveo porez na dividendu i potpuno ugasio tržište kapitala sve dok se HDZ nije pobjedio kada je ugasio porez na dividendu i ponovno reaktivirao tržište kapitala…………

E da, porezom na dividendu ce bas skupit poreza u Hrvatskoj…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


deimos: ” ” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize. ” A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno.

Znači, idući tjedan mogao bi uslijediti potop na burzi (ako Milanović uspije skupiti većinu). Loše, loše. Ali bar će biti zanimljivo gledati kisele face simpatizera crvenih kad im dionice počnu tonuti zbog njihove pirove pobjede. [tongue]

Ignore: KressoM, delux

Osim ako nisu u cash-r-a.


ententinis: ” deimos: ” ” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize. ” A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno. ” Znači, idući tjedan mogao bi uslijediti potop na burzi (ako Milanović uspije skupiti većinu). Loše, loše. Ali bar će biti zanimljivo gledati kisele face simpatizera crvenih kad im dionice počnu tonuti zbog njihove pirove pobjede. [tongue]

Zahvaljujući Sanaderovoj bahatosti situacija je takva kakva je, nije za to kriv ni SDP ni Jurčić, da je Ivo malo pametniji sad bi imo čistu situaciju.

Cookie Monster


Istina, u tome ima ironije. Ali Račanova vlada je ionako bila vrlo atipična socijaldemokratska vlada. (A i tada je zaista bilo manje novca.) Račan je bio pragmatičan i ideološki neopterećen. Zapravo je u odnosu na Jurčića i Milanovića bio kao New Labour prema starim laburistima iz 70-ih i 80-ih. Milanović nije ništa manje ideološki krut od Jurčića. Jurčić se obrušio na ulagače na burzi, a Milanović je zato još od početka raspalio po poduzetnicima. Jednom je rekao da je “sumnjičav” prema njima, a drugi put da ga kod poduzetnika smeta što se “žele brzo obogatiti”. Je li se Račan ikad služio takvom retorikom?

Takva ironija i nije cudna, zna se desit. Lakse je ljevicarima rezat socijalna davanja nego desnicarima, isto tako je desnicarima bilo lakse iskuferit Gotovinu u Haag. Sjeti se koliko je Racan odugovlacio sa Bobetkom. Izrucenje bi Racanu bilo prisiveno kao izdaja, a Sanader kad je predao Gotovinu onda je to bio mali problemcic, ali nista znacajno.

Na Jurcica ne bi trosio rijeci, nikad mi se nije svidjao i to sam vise puta napisao ovdje.
Sto se tice ekonomske perspektive u slucaju pobjede jednih ili drugim, sumnjam da ce biti nekih fundamentalnih razlika. I jedna i druga vlada ce morat postivat smjernice EU i “savjete” MMF-a, malo je tu prostora za neke fundamentalne promjene.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

No respect

potpisujem


Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

Moja aluzija na pretjerano spominjanje politickog utjecaja na market:

sa http://croatiancapitalmarket.blogspot.com/

“After speculations about new government most
investors agree that the slow mood of market is not so influenced by the politics. They believe and I agree that current situation is managed by market speculations and stand by of big players – mutual and pension funds who are waiting for stabilzation of market and the end of bullish seasion of small investors who in panics sell stocks gained on IPO” plus Kosovo u regiji, a fondovi stoje i gledaju, neki kazu novu godinu

[cool][cool][cool][cool]

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];


Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

Da je na izborima SDP dobio više glasova od HDZ-a, a Ivo krenuo raditi ovo što radi zoki, i gore navedena konstatacija bi bila obrnuta[smiley]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



Opet ti moram objašnjavati, eto tebi nikad dosta objašnjenja.
Porezom na dividendu
Utječe se na friziranje bilance i ne prikazivanja dobit, već se dobit izvlači kroz razne radnje,
nadalje ukidom poreza na dobit se utječe na raspoloženje u firmi, stoga je vlasniku u interesu da prikaže i ostvari što veću dobit kako bi si kasnije mogao isplatiti putem dividende. To je jednostavno i ovdje nema friziranja bilance danas ima mnogo poduzeća koja isplaćuju dividendu samo treba naći pravu ERNT, ATPL, ZVZD, PLVA, PODR, ADPL i dr…………
Pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close