Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni je receno u sredisnji ured porezne uprave i tamo sam poslao…

Pitanje vezano uz povećanje temeljnog kapitala, konkretno za HUPZ 2016.g imam prikazane neoporezive primitke u iznosu od 30kn po donici što odgovara povećanju nominalne cijene dionice, ako se ne varam!

Jel ima još netko slična knjiženja?? Pokušavam shvatiti zašto bi to bio moj primitak, jer nominala nema nikakve veze s tržišnom cijenom.


Meni je receno u sredisnji ured porezne uprave i tamo sam poslao…

Dobro da vam nisu kazali da to proslijedite Ministru financija


Pitanje vezano uz povećanje temeljnog kapitala, konkretno za HUPZ 2016.g imam prikazane neoporezive primitke u iznosu od 30kn po donici što odgovara povećanju nominalne cijene dionice, ako se ne varam!

Jel ima još netko slična knjiženja?? Pokušavam shvatiti zašto bi to bio moj primitak, jer nominala nema nikakve veze s tržišnom cijenom.


Ako se zaista radi o reinvestiranju dobiti, vi s tog osnova nemate nikakvih poreznih obveza.



Meni je receno u sredisnji ured porezne uprave i tamo sam poslao…

Dobro da vam nisu kazali da to proslijedite Ministru financija
[/quote]

*ebe lud zbunjenog

I kad mislis da je sve gotovo dobijes ovakav mail iz porezne uprave :

Poštovani,

predali ste JOPPD obrazac po osnovi dohotka od kapitala, no kako imate aktivirani e-Poreznu, obrazac bi trebali i predati putem e-porezne, jer ga nismo u mogućnosti unijeti ručno.

Genijalno…ako ne mogu ručno neka probaju nožno 🙂

Najbolje je da koliko znam se preko ePorezne ne mogu davati prilozi uz JOPPD … Pa neka si oni misle kako si ti došao do te brojke.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Dado kolegama gore nisu htjeli uzeti priloge koji su predavali uz joppd


I kad mislis da je sve gotovo dobijes ovakav mail iz porezne uprave :

Poštovani,

predali ste JOPPD obrazac po osnovi dohotka od kapitala, no kako imate aktivirani e-Poreznu, obrazac bi trebali i predati putem e-porezne, jer ga nismo u mogućnosti unijeti ručno.

horor. a šta nas još sve čeka pitanje je…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Meni je teta u poreznoj uzela obrazac , opalila pečat (onaj zeleni , ništa i dalje bez pečata , pusti ti vraga , pečat je pečat 😉 ), pokazao sam odrezak uplatnice ,i to je to , hvala i doviđenja . Samo je još uzela mob. za kontakt , ako slučajno zatreba koji dodatak. Ajde , dobra je stvar šta od ove godine to sve (tako je rečeno) obrađuje skdd i šalje poreznoj , a na nama je samo platiti .

zm1

jesi siguran za to da SKDD obrađuje od ove godine? Nigdje nije potvrđeno, crno na bijelo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ma i ja predao obrazac, mlada dama lupila pecat, ispisala mi uplatnicu, i bila toliko ljubazna da mi fotokopirala obrazac s pecatom kojeg sada imam doma jos rekla da imam neki dokaz da sam predao , al evo neka druga mi iz porezne poslala onaj mail da sada preko e porezne to ispunim, uglavnom luda kuca

dal je jos netko dobio slican mail ?

Što se događa ako se porez ne prijavi? Kakve su sankcije?
Da li je točno da se na dobit manju od 112 kn ne plaća porez?

Preko e-građanina stigla mi informacija iz porezne da je sa mojim JOPPD obrascem kojeg sam predao sve u redu. Uzeli pare i zahvalili

New Report

Close