Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je rok kraj sjecnja ili kraj veljace?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Trgujem samo preko POBA brokera i danas sam od njih dobio kompletnu dokumentaciju za poreznu upravu sa ispisanom uplatnicom za uplatu poreza. Sve je to super samo mi se čini da su nešto zeznuli sa obračunom i prikazali manju dobit, i sad me zanima tko će biti kriv ako je prijava netočna? Sad moram ići sve ručno provjeriti. Da li ima tko još slična iskustva?


Da li je rok kraj sjecnja ili kraj veljace?

31.01.2017.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Primijetio sam da se u pdf file-u s JOPPD obrascem koji se nalazi na stranicama Porezne (ovaj isti za koji se link kopirao više puta na ovoj temi) ne nalaze sve šifre (uočio sam to na stavci “Neoporezivi primici”), no na stranicama REGOS-a se isto nalazi JOPDD obrazac sa svim šiframa (ili barem u kategoriji neoporezivi primici):
http://www.regos.hr/UserDocsImages/Obrazac%20JOPPD%201%201%202015%20-do%2028.02.2015.%20(1)pdf.pdf

Sta u slucaju kapitalnog gubitka? Da li samo ostavit ili i to preba negdje popunit i poslat?


Trgujem samo preko POBA brokera i danas sam od njih dobio kompletnu dokumentaciju za poreznu upravu sa ispisanom uplatnicom za uplatu poreza. Sve je to super samo mi se čini da su nešto zeznuli sa obračunom i prikazali manju dobit, i sad me zanima tko će biti kriv ako je prijava netočna? Sad moram ići sve ručno provjeriti. Da li ima tko još slična iskustva?

neće nitko biti kriv, jer PU kad donosi rješenje donosi ga kao upravni akt u prvom stupnju, na kojeg se može uložiti žalba.
vaša prijava poreza je samo akt temeljm kojega se donosi porezno rješenje (upravni akt), i nitko nemože zbog netočnih podataka koje ste prikazali, da vas kazni ili eventualno pokrene neki postupak prekršajni protiv vas,

dan je pametniji od noći!

Agram brokeri naplaćuju uslugu izrade izvještaja o poreznoj obvezi 50,00 kn.

Molim Vas napišite kakva je situacija kod Vas, jesu li i Vama naplaćivali tu uslugu?

Inače, ovo sa prijavom poreza je stvarno jad i bijeda. Umjesto da to ide automatizmom, čovjek se mora zajebavat zaglupljujućim obrascima i poluinformacijama.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ovo je stvarno smijurija, rok je za deset dana a oni opet mjenjaju pravila igre.

Vaš link …


@upad
: I ja imam dio na Pobi, što vam je krivo da provjerim još jednom s obzirom da mi se čini sve ok

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

do kad je rok za podnošenje prijave na kap dobit???


Agram brokeri naplaćuju uslugu izrade izvještaja o poreznoj obvezi 50,00 kn.

Molim Vas napišite kakva je situacija kod Vas, jesu li i Vama naplaćivali tu uslugu?

Inače, ovo sa prijavom poreza je stvarno jad i bijeda. Umjesto da to ide automatizmom, čovjek se mora zajebavat zaglupljujućim obrascima i poluinformacijama.

Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.

Pitanje bi li i cijeli taj dio s porezom na kapitalnu dobti mogao pod isto nacelo.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ovo je stvarno smijurija, rok je za deset dana a oni opet mjenjaju pravila igre.

Vaš link …


@upad
: I ja imam dio na Pobi, što vam je krivo da provjerim još jednom s obzirom da mi se čini sve ok

po ovome, neoporezive prodaje ne treba prijavljivati.
A u joppd imaju barem petnaest šifri neoporezivih primitaka (ne samo vezano za kap dobit). Čemu to onda služi?

stvarno nisu normalni.

Ja se ne uzbuđujem više jer ću dobiti infarkt. Svi smo zbunjeni ali imate od Hita-e primjer ispunjavanja JOPPD ovdje, nije previše komplicirano ili se varam? Ja ga još nisam ispunjavao ali namjeravam…

http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJE-KAPITALNIH-DOBITAKA-2016.pdf

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Agram brokeri naplaćuju uslugu izrade izvještaja o poreznoj obvezi 50,00 kn.

Molim Vas napišite kakva je situacija kod Vas, jesu li i Vama naplaćivali tu uslugu?

Inače, ovo sa prijavom poreza je stvarno jad i bijeda. Umjesto da to ide automatizmom, čovjek se mora zajebavat zaglupljujućim obrascima i poluinformacijama.

Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.
[/quote]

Kad shvate koliko raje nije prijavilo porez jer uopće ne znaju kako i što, naročito oni koji nisu dovoljno informatički potkovani, budu oni nagodinu to sve sami odrađivali, s time da ti i uplatnicu pošalju doma.

Brokerskim kućama svakako nije u interesu da im od trgovanja odustaju ljudi kojima se gadi ovo bavljenje porezom.

trial porez se mora prijaviti u svakom slučaju pa nek se onda oni muče pri provjeri našeg izračuna.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close