Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I dalje nitko nije napisao kako se računaju troškovi kamata za margin kredite po kojima su kupovane dionice.
Da li je netko to pisao?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

što se mučite i investirate ovdje? lijepo otvorite firmu u inozemstvu i investirajte u inozemstvu. svijet je velik, doba je interneta, postoje i močvare sa puno boljim potencijalom kao što postoje i svjetske burze nižeg potencijala rasta, ali čvršće zaštite malih, gdje se porezom bavi netko drugi, a ne vi. tu cendrate već godinu dana, a ne shvaćate da ovi koji pišu zakone nisu upućeni u ovu tematiku kao vi. dakle, uzalud.

...povijest se ponavlja...

ja sam bio u poreznoj oni neamju pojma kako se to racuna


što se mučite i investirate ovdje? lijepo otvorite firmu u inozemstvu i investirajte u inozemstvu. svijet je velik, doba je interneta, postoje i močvare sa puno boljim potencijalom kao što postoje i svjetske burze nižeg potencijala rasta, ali čvršće zaštite malih, gdje se porezom bavi netko drugi, a ne vi. tu cendrate već godinu dana, a ne shvaćate da ovi koji pišu zakone nisu upućeni u ovu tematiku kao vi. dakle, uzalud.

Nismo ludi Delboy, pametniji smo od tog tvog savjeta, ali hvala što misliš na nas.
A ne vidim niti da cendramo baš, je li tako ?
Bolje biti velika riba u vlastitoj bari, nego mala ribica u oceanu punom velikih ribetina, morskih peseka i mnoštva nepoznanica.
Kužiš?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ja sam bio u poreznoj oni neamju pojma kako se to racuna

Ja sam po zakonu shvatio da ću od ukupne dobiti oduzeti ukupne troškove uključivo i ukupne troškove u godini po kamatama za margin, i na to onda platiti porez. Tako ću i prijaviti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



ja sam bio u poreznoj oni neamju pojma kako se to racuna

Ja sam po zakonu shvatio da ću od ukupne dobiti oduzeti ukupne troškove uključivo i ukupne troškove u godini po kamatama za margin, i na to onda platiti porez. Tako ću i prijaviti.
lp
[/quote]

meni to nije logično (iako piše svi troškovi mislim da malo preextenzivno to tumačiš), onda možeš odbiti i troškove telefona što si zvao brokera, interneta za gledalicu, amortizaciju laptopa itd… jedno su troškovi kupnje prodaje i držanja dionica, a drugo su troškovi financiranja

to što si kupio stan sa kreditom i iznajmljuješ ga ne znači da možeš kamate staviti kao odbitnu stavku kod izračuna porezne osnove


Ne zbilja, tko i na koji način provjerava točnost MOJEG izračuna, možda sam stolar po vokaciji i ne znam to izračunati, slab sam s excelom, omanulo mi i pokazalo da moram platiti 56 kn pa nek oni ustanove da sam pogriješio i nek mi pošalju koliko sam 'falio' i ja fino platim.

Dobro rečeno
ja ću sam ispuniti prijavu kako mislim da je u redu, ako nevalja neka ispravljaju svakako na rješenje imam pravo prigovoriti, ne mislims eviše oko navedenog z…ti

dan je pametniji od noći!

Kako kaže zakon i kolega ValueWalk mi smo samo dužni voditi obračun i prijaviti. Samo se pitam zašto da ja sebi skratim pola života dok sve to poizračunavam kad će ionako netko morati to sve pregledati i ako želi biti siguran da sam predao točan izračun on sam morati izgubiti pola života pri provjeri mojih poluživotnih izračuna. Tko je tu lud.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

pozitivno je da na današnju prodaju porezna obveza nastupa tek 31.01.2018 i svejedno se slabo prodaje

da li je prema novom Zakonu koji stupa na snagu od 01/01/2017 obvezujuće za SKDD da u ime i za račun poreznog obveznika vodi izvještaj kojega dostavalja Poreznoj upravi?
Ili oni imaju samo tu mogućnost a nisu obvezni?
Da li ih je netko zvao, raspitivao se?



što se mučite i investirate ovdje? lijepo otvorite firmu u inozemstvu i investirajte u inozemstvu. svijet je velik, doba je interneta, postoje i močvare sa puno boljim potencijalom kao što postoje i svjetske burze nižeg potencijala rasta, ali čvršće zaštite malih, gdje se porezom bavi netko drugi, a ne vi. tu cendrate već godinu dana, a ne shvaćate da ovi koji pišu zakone nisu upućeni u ovu tematiku kao vi. dakle, uzalud.

Nismo ludi Delboy, pametniji smo od tog tvog savjeta, ali hvala što misliš na nas.
A ne vidim niti da cendramo baš, je li tako ?
Bolje biti velika riba u vlastitoj bari, nego mala ribica u oceanu punom velikih ribetina, morskih peseka i mnoštva nepoznanica.
Kužiš?

lp
[/quote]

ti možda ne,ali vidiš da drugi centraju. rekao sam da postoje bare u kojima si puno veća riba nego ovdje, ako je do veličine ribe. ovo što porezna od malog ulagača traži je koma i ja u tome neću sudjelovati. svuda u svijetu porez se obračunava u sklopu transakcije. svuda u svijetu, dakle i u velikoj bari i u maloj žabokrečini, manjoj od naše.

...povijest se ponavlja...


da li je prema novom Zakonu koji stupa na snagu od 01/01/2017 obvezujuće za SKDD da u ime i za račun poreznog obveznika vodi izvještaj kojega dostavalja Poreznoj upravi?
Ili oni imaju samo tu mogućnost a nisu obvezni?
Da li ih je netko zvao, raspitivao se?

nisu obvezni, to im je samo omogućeno kao dodatna usluga, iskreno onaj to je to smislio taj nema pojma kako tržište funkcionira

New Report

Close