Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ina2

ok, ali kuda se upisuje dobit/gubitak? vi ste bili predložili da se upisuje u polje 11 pod primitak.
meni je to neskladu s pojmom primitka u svim ostalim primjenama joppd obrasca, zato pitam je li to baš tako izrečeno u rrifu? dakle izračunani dobitak/gubitak od dionica kupljenih nakon 1.1.2016 = primitak.

što u slučaju gubitka upisujem? negativan primitak i porez 0?

što ako nisu sve prodaje na isti način isplaćene, neke su isplaćene brokeru, druge preko skdd-a na tekući?
naime ako porezna stvarno želi da se kao primitak upisuje taj računski zbroj (dobit/gubitak od prodaje svih dionica) onda pitanje načina isplate nema smisla, svaku dionicu sam mogao otuđiti na drugi način, preko burze, dospijećem, ugovorom kod bilježnika, pokloniti…..)


@gorgija

31.1. je rok iz čl51 starog zakona. pročišćeni tekstovi zakona i pravilnika su na stranici por. uprave pod "propisi".


Članak iz RIFF-a 12/16. ima 8 stranica. Teško je to sažeti u nekoliko rečenica. Kad ga i nađete, opet ćete morati prostudirat i popunjavanje obrasca JOPPD (šifre na str. A i dr). No, nije to ništa osobito
komplicirano, postoje primjeri na stranicama porezne, a i obrazac.
Dakle, nađite članak, imaju to po računovodstvima firmi, ima smisla malo se potruditi.

Imam prijedlog. S obzirom da preko 90% poreznih obveznika ni uz najbolju volju ne zna primjenjivati ovaj zakon idemo se javit onima koji su ga donijeli da nam pomognu u ispunjavanju joppd obrasca. Posaljite mail sa svojim transakcijama na klubove zastupnika najvecih stranaka koje su donijeli zakon: klubsdp@sabor.hr i klubhns@sabor.hr. Nek nam oni pomognu ispunit obrazac joppd. Zatrpajmo im mail adresu s pitanjima oko ovog zakona. Nek se znoje ak su znali donest zakon. A ak nas ignoriraju treba ih rasturit po forumu i poslat u sve medije.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Na koju foru ćemo izračunavati poreznu obvezu ako smo trgovali preko dvije ili više brokerskih kuća?

Npr. obje brok. kuće će nam dostaviti izračun naše porezne obveze a što ćemo mi onda s tim? Pretpostavljam da ćemo ta dva izračuna morati objediniti i predati poreznoj kao jedan dokument…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Iz oba dvije brokerske kuce mozes izvuci svoje transakcije kupnje i prodaje pa slazi po fifo.

A ako ti svaka posalje svoj JOPPD s tim ne mozes nista.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kako da složim cca 2000 ovogodišnjih transkacija?

malo sam i rekao… prije će biti 4000

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Lijepo, sve kupnje s vremenom, kolicinom, i cijenom na jednu listu, sve prodaje s vremenom, kolicinom i cijenom na drugu. I uparuj. Obaveza prijave i vodenje po fifo medtodi je na tebi.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Horor.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ako je sve na nama tko onda provjerava točnost mojeg izračuna?? Fino ću staviti da mi je porezna obveza 56 kuna i gotovo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Hajmo na ulice,na Markov trg.Na kakav se ovo način ova država odnosi prema nama.Neka urede sustav, pošalju rješenje i uplatnicu i svi zadovoljni.Ovo je čisti teror.

Ne zbilja, tko i na koji način provjerava točnost MOJEG izračuna, možda sam stolar po vokaciji i ne znam to izračunati, slab sam s excelom, omanulo mi i pokazalo da moram platiti 56 kn pa nek oni ustanove da sam pogriješio i nek mi pošalju koliko sam ‘falio’ i ja fino platim.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

za ovo treba završiti bar srednju ekonomsku smjer knjigovodstvo. daj krelcima vlast u ruke i onda sjedi i plači.

who dares, wins

I sada bi oni išli u IPO HEP-a i onda ovakve probleme natovarili desecima tisuća sudionika IPO-a?!

New Report

Close